Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy egy pártkaton...

Lehetséges, hogy egy pártkatona műve volt mindez? Ők aztán el tudják lehetetleníteni az embert, ugye?

Figyelt kérdés

2012 májusát írunk. Langymeleg kora délután van.

Éppen részt veszek a hetente talán két-három alkalommal tartandó WebDesign-tanfolyamon, amelyre a szüleim összesen majdhogynem milliókat fizettek, a kérésem ellenére is. (Úgy tartottam, határozott pénzkidobás ez az egész, tehát nem voltam ott örömmel az órákon.)

A tanár úr (Sz. vezetéknevű) éppen egy kivételesen nehéz szerkesztési feladatot ad fel az adott foglalkozásra, amikor is szóvá teszem, hogy nem értem, és megkérem, magyarázza el. Mondanom sem kell, nem teszi meg.

Többször is kérlelem, de továbbra sem. (Elvégre nem ő fizetett legalább 600-800 ezret, hanem a szüleim. Neki könnyű. Számomra pedig az ellenkezője.)

Kissé felemelem a hangom. Ekkor segítés helyett rám szól, kifejezetten durván, hogy "fogjam be".

Erre érthető módon bedühödök, és visszakérdezek, hogy mit is mondott és hogyan. (?)

Rám sem hederít.

Legközelebbi tanórán ugyanezt eljátssza. És az azutánin is.

Talán a harmadik-negyedik hiábavaló és költséges óra után végképp betelik nálam a pohár, és kiosztom a tanárt. Agresszív módon, indulatosan beszélek vele. Erre ő továbbra sem reagál, viszont egy-két csoporttársam arról kezd halkan társalogni egymás között, hogy tönkre fognak engem tenni, amiért így szólok az imádott tanárukhoz, és zavarom őket. Teljesen felháborodtak, pedig velük ellentétben, nekem lenne jogom ehhez.

Lényeg a lényeg, felfigyel a tanár arra, amit mondanak az osztálytársak. És közbe is szól, hogy segít nekik a tönkretételemben, mert neki hatalmában áll.


- Erre ismételten (és úgyszintén érthetően) nagyon csúnyán kezdtem el beszélni velük, hogy mit képzelnek. Annyira bedühödtem a végén, hogy mindenféle hülyeséget vágtam a tanár és az osztálytársak fejéhez, majdhogynem nekik estem. Már szégyelltem magam, hogy átestem a ló túloldalára. (Azóta sem csináltam ilyesmit.)

Abba is hagytam ezek után a tanfolyamot, a húgom fejezte be helyettem.


Pár nappal ezelőtt viszont elmondtam mindezt egy barátomnak, aki egyébként rendkívül sok és magas szintű végzettséggel rendelkezik, felettébb otthonosan mozog az ehhez hasonló területeken.

Véleménye szerint könnyen lehet, hogy a szóban forgó tanár egy fideszes pártkatona, akinek éppen emiatt a tulajdonsága miatt szinte mindent elnéznek a kollégái, még a "csúnya" viselkedést is.

Illetve szerinte, az ellenem felszólaló csoporttársak lehet, hogy összejátszottak vele.


Mit gondoltok erről?



2022. jan. 31. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de lehet, hogy nem.
2022. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Kifogtál valami kisebbségi komplexussal rendelkező idiótát. Nem kell pártkatonának lennie valakinek ahhoz, hogy élvezze a hatalmat mások felett.


Ilyenkor menni kell tovább a vezetőséghez, vagy a bíróságra. Kifizetted a tanfolyam költségét és tanulmányi szerződést is kötöttél gondolom. Te vállaltad, hogy megjelensz a tanórákon és a lehetőségeidhez mérten legjobb tudásod szerint teljesítesz. A képzőintézmény pedig vállalta, hogy átadja a sikeres vizsgához szükséges szakmai és gyakorlati tudást. A tanár az információ visszatartásával a sikeres képesítésedet hátráltatta, ami szembe megy a tanulmányi szerződésben foglaltakkal. Persze ennyi idő után mindegy, de tapasztalatnak jó volt.

2022. jan. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, kedves hármas kommentelő.

Valóban, ilyen hosszú idő elteltével, tapasztalatnak jó.

2022. jan. 31. 16:38
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Tehát a szüleid befizettek egy tanfolyamra, ahol használható tudást szerezhettél volna. Téged nem érdekelt, ezért sz@rtál rá. Majd amikor fogalmad sem volt, hogy mit magyaráz a tanár, mert előző órákon nem figyeltél, akkor előtört belőled az önérzetes suttyó.

Aztán kitalálál egy gyenge történetet, hogy áldozatként állítsd be magad.


Tudod, ott bukik a történeted, hogy téged nem kell ellehetetleníteni.

2022. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
#5 Miért vetítesz ki valamit a kérdezőre, ami nem szerepel a leírásban? Gondolom most biztos jól érzed magad, hogy jól megmondtad neki.
2022. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

#4

Krumpli?

2022. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

#5!


Mi nem szerepel benne?

Ugyanazt írtam le, mint a "kérdező", csak én nem tettem őt áldozati szerepbe.

2022. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
Ki olvassa ezt el?xDDDD
2022. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ötös és hetes,

Tehát szerinted az a "nagy bűne", hogy nem akart részt venni egy tanfolyamon, ahová kötelezték? Mert egyértelműen, szerinted innen indul ki minden.


Ez legyen a legnagyobb problémája az életben, azt kívánom. És a legnagyobb, úgynevezett "hibája" is.

2022. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9!


Nem. Olvasd el, amit írtam!

2022. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!