Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bayer Zsolt megcáfolta MZP-rt....

Bayer Zsolt megcáfolta MZP-rt. Kifizeti neki az 5 Milliót Márki?

Figyelt kérdés
Kétlem, hogy fizetne Bayernek bármit is. Tegnap Este a Bayer Showban a rezsicsökkentéses videokat játszott be MZP-től, amelyben kifejti MZP, hogy nem lesz ezek után. Most itt megmondom, hogy egy lyukas kanyit sem fog Bayernek fizetni mzp...

2022. jan. 31. 13:19
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
91%

"Nem volt félinformáció. Tegnap láttam az egészet a TV-ben."

És erről mi a véleményed? Ezt maga Orbán Viktor töltötte fel a saját facebok oldalára: [link]

Orbán maszk nélkül vásárol, 20 centire tőle a pultra ragasztva pedig hatalmas betűkkel ez áll: "MASZK HASZNÁLATA KÖTELEZŐ!"

Rá nem vonatkoznak a szabályok? Tessék, ezt is láthatod, megnézheted az egészet a saját szemeddel 100-szor, hogy Orbán hogyan szegi meg a saját maga által hozott intézkedéseket, amit ráadásul még facebookra is kiposztol. Itt van a forrás, bizonyítva, a teljes, vágatlan videó újfent. Ha a saját szemednek nem hiszem, hogy milyen undorító, rohadék egy miniszterelnökünk van, akkor semmivel nem lehet meggyőzni...

2022. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
21%

#38


Nem néztem végig a két linkedet, de

MZP afrikai országokra hivatkozott, miszerint a magánkézben lévő egészségügyi szolgáltatások magasabb színvonalon működnek, mint az államiak.

Ez igaz. De:


Több afrikiai országban éltem/jártam. Ebből néhányban többé, kevésbé megismertem az ottani egészségügyet.

Magán egészségügy drága, a többség számára megfizethetetlen. Állami egészségügy elvileg ingyenes. Csekély pénzből gazdálkodnak.

Állami egészségbiztosítás nincs. Kisebb, nagyobb magánbiztosítók vannak, melyek korlátozott mértékben fedezik az egészségügyi ellátást a velük szerződést kötött intézményekben.

Ezeknek a biztosítóknak nem éri meg kisebb cégekkel biztosítást kötni, azaz a biztosítási díjak létszámfüggőek. -Én 20 főre akartam biztosítást kötni, egy főre bontva jóval magasabb ajánlatot kaptam, mint a bérük. Kisebb cégek -pár száz fő alattiak- nem kötnek az alkalmazottakra biztosítást.


A magánintézmények különböző színvonalon működnek.

Az olcsóbbak -konkrét példa: egy alkalmazott nemibetegséggel keresett fel egy orvost. Az megvizsgálta és 2 szem gyógyszert adott neki. Ezt tudta kifizetni.

Később a cég kifizette neki egy másik intézményben az ellátást. Antibiotikum injekció kúrát kapott.


Vannak bizonyos kiemelt állami intézények: katonai kórhazak, tengerészeti kórház. Ezek magasabb költségvetésből gazdálkodnak.


Árak magánkórházban úgy tízenöt éve:

Vesekő: 3 vizsgálat, kétszeri kőtörés ambulánsan kb. 10 ezer USD -átlagos színvonal.

Szülés, 3 nap kórházi ellátás: 4500 USD -átlagos színvonal alatt.

Viszont: ismertem orvost, aki bárkit ellátott aki hozzá fordult akkor is, ha nem tudott fizetni. Gondolom a gazdagabb páciensek fedezték ezeknek az ellátását is.


Szóval: az állami tb-rendszer hogy tudná fedezni ezeket a magán intézményeket.

Megjegyzem, most is van olyan kórház, amely vegyes rendszerben üzemel. Bizonyos szolgáltatásokért fizetni kell. Így CT, MR, stb.

2022. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
92%
Megnéztem ezt a bájer show-t. No comment 🤡🤡🤡🤡
2022. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
2%
Bayer úr a legjobb.
2022. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
96%

"Azt mondta MZP, hogy a jelenlegi rezsicsökkentés nem marad."


Ha ezt mondta, azt el tudom hinni. Többször elmondta, hogy valódi rezsicsökkentést akar. Azok, akik pl. szénnel, fával fűtenek, kimaradtak ebből eddig, hiszen a fidesz "rezsicsökkentése" őket nem érintette.

2022. febr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Makizaj azóta sem fizetett semmit. Jól van ez így?
2022. ápr. 13. 14:39
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

46, továbbra sincs mire.

Tudom, hogy a magyar lakosság 25%-a funkcionális analfabéta, de meg kéne érteni a különbséget "nem kéne annyit fingani" és "betiltom a fingot" között:D

2022. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

#47


Egy gomba ezt sosem fogja megérteni, hagyd inkább rájuk xD

2022. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!