Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a fiatal, 30 alattiakról, akik a fideszre szavaznak?

Figyelt kérdés

A nyugdíjasoknál, öregeknél még rá lehet fogni, hogy öreg már, demens, begyepesedett, M1 agymosás megy éjjel nappal nála, hát na, ez van, öreg már, rá kell hagyni.

De a fiatalok, akiknek még elvileg éles az eszük, tele vannak élettel, szeretnének egy szebb és gyűlölettől mentesebb világban élni, nem egy vén komcsikból átvedlett álkeresztény urambátyám rendszerben élni, azok leszavaznak a fideszre?


2022. jan. 24. 22:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
69%

#17


A CSOK pedig hátrányba hoz mindenkit,akinek nincs 3 gyereke legalább.


Magyarán más olcsóbban juthat lakhatáshoz,mert majd,akinek nincs ennyi gyereke annak az adójából kapja,és neki még többet kell dolgoznia.


Magyarán a dolgozó embereket bünteti azokkal szemben,akik gyereket vállalnak.

2022. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
31%

"De a fiatalok, akiknek még elvileg éles az eszük"


Hát szerintem akinek éles az esze az eleve el sem megy szavazni....

2022. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ha valaki fiatalon tanul es jol keres, akkor neki tokmindegy ki a miniszter

Mit befolyasol? En pl nem nezek tvt.. ha nem beszelnenek rola a tobbiek akkor nem tudnam h hamarosan valasztas.. nem kovetem.

2022. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
69%

#18


Pontosan,kap ingyen 10 misit az államtól,meg általában még a szülők is adnak nekik,úgy jutnak lakáshoz,hogy életükben nem dolgoztak.


Ezzel szemben,aki évek óta dolgozik,30-as tanult,dolgozik,nem képes egy garzont sem megvenni,mert a tehetősek támogatva lettek.

2022. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
36%

"Pontosan,kap ingyen 10 misit az államtól,meg általában még a szülők is adnak nekik,úgy jutnak lakáshoz,hogy életükben nem dolgoztak."

CSOK-ot csak akkor tudsz igénybe venni, ha van munkaviszonyod. Ha nem dolgozol sehol, nem tudsz felmutatni munkáltatóid, akkor nem igényelheted meg.

2022. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
38%

"Azokat a támogatásokat csak is kizárólag akkor lehet igénybe venni, ha dolgozol és van munkaviszonyod, tehát adózol. Nem ingyen pénz, hanem a befizetett adódért kapsz cserében támogatást."


Adókedvezmény.Ez nagyszerűen hangzik,hogy a 8 általános proli,aki nem tanult,csak a gyereket vállalja többet keres,mint egy diplomás pályakezdő,aki nem az államot pumpolja,baromi igazságos,munkaalapú társadalom mintapéldája,ugye?

2022. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
21%
Idióták!
2022. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
68%

"szeretnének egy szebb és gyűlölettől mentesebb világban élni."


Pont itt szokott általában megbukni az érvelés. Az ellenzéki szavazók azt hiszik, hogy majd a kormányváltás eltörli a problémákat, és helyette egy szebb, jobb, gyűlöletmentesebb országban fogunk élni. Na ez egy illúzió. Ilyen soha nem lesz, a politikában mindig a kisebb rosszat kell előnybe részesíteni. Amikor a húszas éveim elején jártam, még bőven 23 éves koromig ellenzéki, momentumszimpatizáns voltam, zsigerből gyűlöltem a Fideszt, de nem azért, mert kiábrándult Fideszes voltam, hanem azért, mert a baloldali propaganda csúnyán a fejembe szuggerálta, hogy a Fidesz és a jobboldal rossz. Utána ahogy egyre idősebb és tapasztaltabb lettem (még 30 alatt vagyok), rájöttem, hogy mindaz, amit az ellenzék kínál, pusztán egy olyan illúzió, ami hosszútávon tarthatatlan, vagy ha mégis alkalmazható a gyakorlatban, akkor azokat az elveket, amikben a mi generációnk felnőtt (rendszerváltás utáni generáció) gyökerestől meg akarja semmisíteni. Az ellenzéki liberálisok mást sem csinálnak, csak az óriás techvállalatok seggét nyalják, és közhelyekkel dobálóznak, hogy attól lesz szebb a világ, ha minden cég a melegek mellett kampányol majd, vagy minden férfit meg lehet zsarolni a metoo-val a munkahelyen, mert a nők a szegény tehetetlen áldozatok, akiket minden férfi bánt és meg akar erőszakolni. A gonosz Fidesz pedig melegellenes, mert foggal körömmel kapaszkodik abba a normarendszerbe, amiben mi nőttünk fel, amikor még léteztek viták, nem buzult el a fél világ, a férfiak nem féltek a csajozástól, tiszteltük a hagyományokat és volt kulturális önérzetünk. Nem azt mondom, hogy a nyugat egy fertő, de az a világ, amit 89 előtt megálmodtak a szüleink a Kádár-korszakban az már nem ugyanaz a nyugat, mert elradikalizálódott (igazából pont most éljük azt a szabadságot, ami után régen sóvárogtak az emberek). Egyébként egy szót nem szólnék, ha lenne több opciónk, azaz stabil ellenzékünk, normális koalíciónk. Egyedül MZP fogott meg, mint elnökjelölt, azonosulni tudok a nézeteivel, ugyanakkor nem tetszik, hogy a háttérben van a DK. Az ellenzéknek valójában nem OV-t kell felszámolnia, hanem Gyurcsányékat. Utána már vitatkozhatunk arról, hogy melyik a kisebb rossz, de addig MZP csak egy kicsi reménysugár marad (aki bár idővel megváltoztathatja az ellenzék struktúráját, de ennyire nem vagyok naiv), akinek 4 év múlva a saját talpára kell állni, koalícióba lépni az LMP-vel, és akkor nem kételkednék a szavazatomban.

2022. jan. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
35%
Még annyit hozzátennék, hogy egy percig sem idealizálom a Fideszt, nem gondolom azt, hogy a Fidesz egy jó párt, hanem azt, hogy jelenleg a Fidesz a kisebb rossz.
2022. jan. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
37%

"amikor még léteztek viták" - pont a fidesz tett a legtöbbet azért, hogy ne létezzenek viták. és itt nem csak a választások előtti jelölti vitákra gondolok, hanem annál sokkal többre.

milyen viták előzték meg a Városliget beépítését? Vagy az egyetemek alapítványba adását? Vagy a családtámogatási rendszer átalakítását? Vagy a TAO bevezetését?


" óriás techvállalatok seggét nyalják" - erre valami alátámasztást esteleg? mondjuk az, hogy az egész szakképzési rendszert átalakították, hogy a multiknak a szalagmunkások utánpótlása meglegyen az seggnyalásnak tartod?


ha 23 éves koros előtt Momentum szimpatizáns voltál, akkor most 27 lehetsz, mert pont 5 éve lett ismert a Momentum.

2022. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!