Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A túlárazott állami építkezése...

A túlárazott állami építkezések is felelősek az ingatlan árak elszállásáért?

Figyelt kérdés

Emlékszem még amikor viszonylag alacsony árak voltak, jöttek az uniós támogatások, beindult a korrupciós henger,, duplán, triplan csináltak épületeket, utakat, hidakat, stadionokat, stb.

Gondolom emiatt nem érte meg már fillérekért magánembereknek építkezni, ezekhez a tularazasokhoz igazodtak, plusz csok, azt is benyelték.

A régi ingatlanok, meg az újépítésűek árához igazodtak.


Az ingatlan ügynökök is a Fidesz érában szabadultak el igaz?

Azok is rárakták egy csomót, egyrészt a százalékukat, másrészt a dörzsöltségüket, tudták hogy lehet fesziteni még bőven a húrt, legalább ameddig 2 ember 30 év hitellel kibírja nyögni, csokkal annyira felstrófolhatják az árakat.



2022. jan. 24. 13:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nekem lenne ingatlanom én is könnyen pofáznék, de gondoljatok bele milyen ma 0-ról indulni, soha nem volt rosszabb és csak rosszabb lesz, független a kormánytól. Gazdagok még gazdagabbak, szegények még szegényebbek lesznek.
2022. jan. 24. 14:28
 12/18 A kérdező kommentje:

"Az építőipari kivitelezésnél nincs semmiféle korrupció"


Én meg tudom hogy van, az hogy mit számláznak túl nem tudom, de valamit (és nem kis mértékben) igen, azért tudom mert dolgoztam állami építkezésen. Pontosan tudtuk mennyibe került a dolog és mennyi volt papíron.

2022. jan. 24. 14:37
 13/18 anonim ***** válasza:
61%

"Az építőipari kivitelezésnél nincs semmiféle korrupció"


Nincs korrupció? Oké, ezt te se gondoltad komolyan. Legnagyobb korrupció ott van, mindent alsó hangon ötszörös áron papíroznak le, mint amennyibe kerül. Szerinted miért olyan nagy biznisz a stadion építés? Még Deutsch Tamást is majdnem kirúgták a Fideszből is érte, mert nem akart még plusz két lelátót építeni, amivel többe került volna az egész.

2022. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13-as és a kérdés pont erre is irányult volna, hogy ez mennyiben emelte az árakat, szerintem jelentősen.
2022. jan. 24. 14:44
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem érdekes, hogy fejlett országokban ahol nem 5-szörös áron építik a stadionokat ott 6-7 ezer euróba kerül egy nézőhely (nem a ruszkikakt néztem, hanem franciákat, spanyolokat), míg a túlárazott magyar stadionok meg valami csoda folytán a legolcsóbbak között vannak 2000 euróval? De még bezzeg osztrák testvéreink is akik felfértek erre az olcsósági listára is csak 14%-kal tudták olcsóbban összehozni.

2022. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

14:

Az árak emelkedéséhez ennek semmi köze. Az árak egy bizonyos régiókban emelkednek, ott ahol van munka is. A többi helyen továbbra is a béka feneke alatt vannak az árak, mivel ott senki se vásárol már se lakást, se házat. Ezért a munkaerő elvándorol a megélhetés miatt, ők meg mivel rá vannak szorulva a lakhatásra, ezért megfogják venni/kifogják venni a házat/lakást is jóval drágábban, mint eddig. Normális munkahelyek lennének mindenhol minőségben és mennyiségben is kb. a felére esne vissza például a budapesti árak.

Nem lenne CSOK akkor is felmentek volna az árak, csak más indokot találtak volna rá. Már évek óta az veri fel az árakat, hogy hol helyezkedik el az ingatlan. Ismerősömnek a VIII. kerületi lakásának értéke már CSOK előtt is minden évben 1,5 millióval ment felfelé minimum még akkor is, ha nem költött rá semmit.

Az ilyen korrupt állami beruházások nem emelték meg az árukat. A cementet ugyanannyiért veszik meg ők is, mint te, csak ők úgy papíroztatják le, mintha ötszörös áron vették volna.

2022. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Valentino BROssi ***** válasza:
#13: Építőipari korrupció az, ha átadom a számlát arról, hogy én 5 millió forintos köbméter áron termelem a cementet. Ha arról adom a számlát, hogy piaci áron termelem a cementet, csak épp az alvállalkozói láncban megtartom ennek a haszonnak egy részét nem korrupció, simán csak profitom keletkezik - több, mint másnak. Ezek az állami építkezések ebből a szempontból tiszták, mint a patyolat - be sem engednek oda kivitelezőként, ha nem tartod be az összes pénzügyi előírást. De csak biztatni tudlak, hogy nyugodtan nézd át a dokumentációikat, a PwC, EY, s a többi nagy nemzetközi cég ezzel foglalkozik, napi 24 órában keresik a korrupciót, s nem nagyon szoktak hibákat találni.
2022. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17:

Nem. Az, hogy direkt valamit lepapíroztatsz, hogy ötszörös áron vetted, ezért növekedjen a pénz, amit kapsz az állambácsitól ugyanúgy korrupció, bármennyire próbálod megmagyarázni és védeni a Fideszt.

2022. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!