Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Cigányság lélekszáma?

Cigányság lélekszáma?

Figyelt kérdés
Azok, akik azt állítják, hogy 3-szor annyi cigány van, mint aki annak vallotta magát a népszámlálásokon, és ez alapján 15%-ra emeli a cigányság lélekszámát a maga elvei szerint, az milyen alapon mondd ilyeneket? Azt képzeli, hogy majd ő kijelöli, hogy ki cigány és ki nem? Vagy hogy gondolja? Miért ne kéne hinnünk ezeknek az adatoknak? Az a cigány, aki annak vallja magát, valamint az a magyar, német, osztrák, amcsi, aki annak vallja magát. Lisztet is sokszor osztrákozzák le, holott maga mondta mindig, hogy magyar. Petőfit a szlovákok szeretik saját magukénak kinevezni, holott maga mondta magáról, hogy magyar. Milyen alapon nem kéne hinnünk ezeknek az adatoknak? Hogy az a cigány, aki annak valja magát? Mit akarnak ezek? Ők akarják kijelölni? Mint ahogy a 2 vh. között kijelölték, ki zsidó, ki nem(Radnóti)?
2022. jan. 22. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Már 10 éve is egymillióan voltak, és rendkívül gyorsan nő a számuk. Valószínűleg másfél millió körül lehet már, nemsokára kettő. Pár évtized, és többségben lesznek, ha az öregeket nem számítjuk. Már most minden 2-3. gyerek az.

A cigányok 99.99%-ban sosem asszimilálódnak, és a megtévesztáés, hazugság sem áll távol a kultúrájuktól. Az, hogy valaki mit hazudozik magáról, nem tartozik a tárgyhoz. Igen, mások mondják meg, ki cigány, ez bevett gyakorlat.

2022. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát képzeld el drágám, hogy én származásilag cigány vagyok egyik oldalról és mégis magyarnak vallom magam, mert ez a kultúrám és ezt vettem fel. Kurvára ne akarja nekem más megmondani, hogy mi vagyok, mert ezt csak én tudom eldönteni. Az, hogy azt mondod, 1 millióan vannak, nem igaz. A 2011-es népszámlálásokon 300 000-en voltak, szóval ennyien vannak és kész. Ne te döntsd már el helyette, rohadék náci.
2022. jan. 22. 14:19
 3/8 peca1000 ***** válasza:
74%

Magyar állampolgár vagy, de cigány származású.


És akkor mi van?


Egyébként a cigányok zöme kifejezetten sértőnek tartja, ha lemagyarozzák, mert azok a fehér csicskák, ők meg cigànyok.


Hiába magyar állampolgárok.


Te egy ritka kivétel vagy, de ha rádnéz valaki, és látja, hogy cigánynak nézel ki, akkor annak fog tartani, nem "magyarnak"


Na és?

2022. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A logikai gondolkodás neked sem megy.


Ha nem érzed magad cigánynak, akkor te a 0,01%-ba tartozol.

2022. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Hát szívem neked nem megy a logikai gondolkodás. Arról miért nem csinálnak kutatásokat a Debreceni Egyetemen, hogy hány német, sváb származású ember él Magyarországon? Mert most az megy, hogy ott ők akarják kijelölni ki cigány, ki nem. Hogy még jobban bebizonyítsák, hogy húú, mennyien vannak.
2022. jan. 22. 14:43
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Tavaly nyáron a miniszterelnök-jelölti előválasztás előtt többen nagy országjárásokban voltak. Nem mondom meg, melyik politikus, de az egyik ilyen fórumon valaki szokásosan kérdezett a migránsokról, mire ő azt mondta: őszintén szólva nem ez a mi legnagyobb problémánk, hogy be tudunk-e fogadni pár ezer fő menekültet, amikor itt van nekünk 1 millió fő cigány kisebbség?!
2022. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Lehet itt oldalakat írni, de a lényeg: 2022ben már nincs lehetőség mesterségesen összelistázni az állampolgárokat ( vagy akár megcsillagozni, mint a 30-as 40-es években), mindenki az aminek a népszámláláson vallja magát. Ha magyar akkor magyar, ha roma akkor roma ha unikornis akkor meg unikornis és ezt fogják regisztrálni.


Minden magyarországi cigány magyar állampolgár így magyar. Legalábbis addig amíg cigányoznak vagy a segély kell, egyéb esetben jön amiről a #3 írt:

"Egyébként a cigányok zöme kifejezetten sértőnek tartja, ha lemagyarozzák, mert azok a fehér csicskák, ők meg cigànyok."


És sajnos ez a valóság. A Debreceni Egyetem kutatása is elfogadható, már évekkel korábban is ekkorára becsülték a cigányság létszámát:


[link]


Az hogy 870 000 vagy 1,1 millió az már tökmindegy. De érdekes ez az önbevallás, a hivatalos adatok vegyük pl a böntetésvégrehajtási statisztikát:

"Magyarországon 1975 és 1979 között 10 000 lakosra jutó bűnelkövetők száma a nem cigányoknál 69,7, míg a cigányok esetében 133,3 fő volt. A fiatalkorúaknál ez a szám 118,3 míg a cigányoknál 342,7 fő. Tekintettel a két populáció eltérő korstruktúrájára, ténylegesen a cigányok esetében az összes elkövetőnél 2,2-szer, a fiatalkorúaknál 3,3-szor nagyobbak voltak ezek a mutatók."


A rendszerváltás óta etnikailag nem vizsgálhatók és regisztrálhatók a büntetésvégrehajtásba bekerülők, így hivatalosan a bebörtönzött magyar állampolgárok 100%-a magyar, miközben már a rendszerváltáskor is simán az elítéltek fele cigány volt, miközben ők hivatalosan a társadalom mindössze kevesebb mint 5%-át alkotják. Egyik haverom Kőbányán BV alkalmazott ( az elosztóban), állítása szerint az ott megforduló emberek 75%-a nem a napon barnult :D


És itt most nem a "bűnözésen" van a hangsúly, hanem azon hogy papíron ki az és ki nem az miközben a valóságban meg... a papír mindent elbír.


Persze önbevallással nicns meg a lakosságarányos 15%,de te is hallottad már igaz? " én madzsar vagyok dázsvírem.." :D

2022. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, én még nem láttam asszimilálódott cigányt. Pedig több ezret ismerhettem. Max. 100-ból 1 lehet (hasonlóan az izraelitákhoz). Vannak, akik normálisabbak, akár el is távolodtak ezektől az indiai szokásoktól, de még is szinte mindig cigányként tekintenek magukra. Mindenképpen szükséges a vegyes származás szerintem, ami azt mutatja, hogy genetikai alapúan alakul ki bennük az identitás, de vegyes származás esetében is rendkívül ritka jelenségről lehet szó.

Jellemző a viselkedésükre a sovinizmus, a saját nép védelme, úgyhogy a nácizás, a magyarságra veselkedő hatalmas probléma bagatellizálása nem jó pont.

Másrészt lehetne bármilyen egy fél-roma, sajnos az emberek ránézésre is ítélkeznek, és már a rasszuk is teljesen más, mint a magyaroké, úgyhogy nehéz magyarként tekinteni rájuk.

Orbán Viktor pl. szerintem egyáltalán nem érzi magát magyarnak. Bár ő nem is tisztességes.

2022. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!