Mit szóltok ahhoz, hogy az Ellenzék enyhítene a lakhatási válságon, nem pedig kínai hitelekben gondolkozna?
"A nagyvárosok többsége a Ti kezetekben van."
Úgy kb. 2019 őszétől kezdve? Bocs, hogy 2 év alatt nem tettünk csodát, tudod azóta el is vontak néhány bevételi forrást az önkormányzatoktól, dehát ez van. Jövőre majd a Jupiterre költöztetünk mindenkit, mert úgy tűnik az az elvárás.
Nem a 13-as vagyok, de azért elmondom miben tévedsz 15-ös.
Már az nem mindegy, hogy mi a munkád. Mert egy utcaseprő például nem fog sose annyit keresni, mint egy irodai alkalmazott (érthető módon). És még lehetne példákat sorolni.
Az pedig mióta lakhatási válság (amely fogalom nem is létezik), hogy sokan a családdal laknak és nem egyedül?
Ha meg tényleg létezne ilyen "lakhatási válság" nevezetű dolog, akkor az árak se lennének ennyire az egekben. Mivel nem érné meg elérhetetlen áron évekig várni az eladással míg valaki képes lesz megvenni.
Megmagyarázná valaki ezt az ingatlanár dolgot?
Én pl. 10 éve komolyabb összegben fogadtam volna, hogy összefog omlani az ingatlanpiac, a kivándorlás és a természetes fogyás végett.
10 év alatt állítólag ehúzott közel fél millió ember. Néhány száz ezerrel pedig demográfiai okokból csökkent a lakosság.
Tudom, hogy tévedtem. Azt nem értem miért.
#17
Azért mert nem vagy tévedhetetlen.
Első hozzászólásom itt, de hadd szálljak be a buliba.
"Már az nem mindegy, hogy mi a munkád. Mert egy utcaseprő például nem fog sose annyit keresni, mint egy irodai alkalmazott (érthető módon). És még lehetne példákat sorolni."
Ez alapján akkor hívhatnánk kereseti válságnak is, csak amiért még senki nem süllyedt életminimum alá, a kocsit pedig inkább luxuscikknek tekintjük, mintsem önálló életkezdéshez szükséges eszközt (de ez társadalmi tényezőből is fakad, az USA-ban például a nagy köztes távolságok okán a kocsi szimbolizálja az önállóság kezdetét), ezért a saját ingatlan lett a mérőfok.
"Az pedig mióta lakhatási válság (amely fogalom nem is létezik), hogy sokan a családdal laknak és nem egyedül?"
Lakhatási válság alatt sehol a világon nem azt értik, hogy hajléktalanokká válnak az emberek, hanem hogy nem tudnak elszakadni, függetlenedni és saját családot alapítani. Ha még mindig a paraszti életmód lenne normálisnak tekintve, ahol 1 háztartásban több generáció is felnő, akkor ez nem lenne probléma, de jelenleg nem ebben a családmodellben és életmodellben állapodott meg a közbeszéd az újkorban, tehát eszerint értelmezzük a dolgokat.
"Ha meg tényleg létezne ilyen "lakhatási válság" nevezetű dolog, akkor az árak se lennének ennyire az egekben. Mivel nem érné meg elérhetetlen áron évekig várni az eladással míg valaki képes lesz megvenni."
Mikor olcsóak voltak az ingatlanok, akkor is simán lehetett éveket várni. Eleve hibás feltételezés, hogy az eladásra szánt ingatlanok többsége parlagon állna. A kereslet és kínálat törvénye abszolút működik magas árszínvonalon is, illetve túlkereslet állapotában is.
Tovább pl. az airbnb önmagában képes volt meredeken megdrágítani a lakásokat számos nyugati nagyvárosban is. A befektetés alapú ingatlancserék is simán hozzák ilyen szempontból a formájukat. Lehet ezt másképp definiálni és nem azt mondani, hogy túl magasak az árak, hanem túl nagy a kereslet, de ez csak egyazon érem két oldala a kereslet és kínálat törvényében.
#19
" a kocsit pedig inkább luxuscikknek tekintjük, mintsem önálló életkezdéshez szükséges eszközt"
Hát ez az, hogy luxuscikk. Tehát nem az lesz az elsődleges amit megveszel ha még hely sincs ahol lakni tudsz.
"Ez alapján akkor hívhatnánk kereseti válságnak is"
És mégis mihez képest van "kereseti válság"? :'D
Mert az nem kereseti válság, hogy a különböző munkák között különbség van a keresetben. Mert akkor senki se tanulna ha tanulás nélkül is kereshetsz annyit utcaseprésből, mint egy sok diplomás nem tudom ki.
"(de ez társadalmi tényezőből is fakad, az USA-ban például a nagy köztes távolságok okán a kocsi szimbolizálja az önállóság kezdetét), ezért a saját ingatlan lett a mérőfok."
Na ezt most magyarázd el, hogy mi köze van a válság szónak ahhoz, hogy az emberek nem élnek önállóan egyedül. Mert akkor volna 'lakhatási válság' ha még lakhelyük se az embereknek, tehát hontalanok volnának.
"Lakhatási válság alatt sehol a világon nem azt értik, hogy hajléktalanokká válnak az emberek, hanem hogy nem tudnak elszakadni, függetlenedni és saját családot alapítani."
Az még mindig távol áll a válság fogalmától, de ahogy érzed.
"Ha még mindig a paraszti életmód lenne normálisnak tekintve, ahol 1 háztartásban több generáció is felnő, akkor ez nem lenne probléma, de jelenleg nem ebben a családmodellben és életmodellben állapodott meg a közbeszéd az újkorban, tehát eszerint értelmezzük a dolgokat."
Szóval még mindig nincs szó válságról. Csak arról, hogy a köztudatban már nem az a 'divat', hogy ennyire tömören laknak az emberek. Nagy dolog, ez még mindig nem válság, hogy sokan inkább élnek több emberrel egy tető alatt. Mert az ember társasági lény.
"Eleve hibás feltételezés, hogy az eladásra szánt ingatlanok többsége parlagon állna."
Látom nem érted. Ha bármiféle válság volna aminek köze van az ingatlanpiachoz (márpedig egy ilyen 'lakhatási válságnak' eléggé sok köze volna) akkor nem csillagászati árak lennének. Mivel nem érné meg az embereknek csillagászati áron várni 40 évig (most csak mondtam egy random számot), ha ez alatt az idő alatt akár 3-4 házat is eltudnak adni úgy, hogy külön-külön kevesebbe kerülnek mint az az 1 amire 40 évet várnak. Mivel logikusan nem érné meg azoknak akik ingatlanban utaznak.
"A kereslet és kínálat törvénye abszolút működik magas árszínvonalon is, illetve túlkereslet állapotában is."
Ebbe inkább bele se menjünk. Mert kisregény lenne a válaszomból, amit a kutya se olvasna végig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!