Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok elfelejtik,hogy...

A pedagógusok elfelejtik,hogy az egykori tanítványaik, akiket szívattak is rendelkeznek majd szavazati joggal?

Figyelt kérdés

Mostanában hallok panaszkodásokat a részükről, mely szerint, ők közutálatnak vannak kitéve.

Van igazság benne, bár a közutálat elég erős.

De, ezen miért csodálkoznak?

Pont azok követelik a leghangosabban az elismertét, meg a béremelést, akik a legrosszabbak.


Most 30 éves fejjel sem kedvelem őket (általános iskolai,gimnáziumi tanárokra gondolok).Nem kevés sérelem ért tőlük, pedig egyáltalán nem voltam rossz tanuló, csak mindig kiálltam az igazamért vagy egy diáktársamért.Utóbbi miatt pofont is kaptam, pedig a "demokratikus" rendszerben történt, ahol elvileg tilos volt már.Persze, a tanár húzta a rövidebbet, de ez más kérdés, a szüleim majdnem feljelentették, csak túl vajszívűek voltak hozzá.Én szülőként megtettem volna.

Akikkel dolgom volt általános iskolában, gimnáziumban a többségük szerette fitogtatni a hatalmát és visszaélni vele.



Ami most történik, azt nevezhetjük talán karmának vagy a sors fintorának.Azt kapják, amit megérdemelnek.

Még a mostani béremelés is sok nekik.Majd, ha teljesítenek.


2022. jan. 17. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerencsére a legtöbb ember nem olyan kicsinyes, mint te.
2022. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagyok pedagógus, de beállítanám tanítani azokat, akik így gondolkodnak, mint te, kérdező.
2022. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1#Nincs ebben kicsinyesség.


2#

Nagyobb szardarabok a pedagógusok, akik komoly felelősséget és hatalmat kapnak és visszaélnek vele, méghozzá gyerekeken.

Épp ez az,hogy tanultam eleget.

Okosabb?Tudod ki megy tanárnak?Aki nem állná meg a helyét a versenyszférában.


3#

Minek?

Ez választás kérdése, nem kötelező pedagógusnak menni.

2022. jan. 17. 10:42
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem kötelező, persze, aztán ha majd senki nem választja ezt a pályát, vagy mind elmegy magánsuliba, nézheted, hogyan taníttasd a gyereked. Elhiszem, hogy volt dolgod oda nem való pedagógusokkal, ezt azok is tudják, akik a pályán vannak, de érdekeltté kellene tenni az oda valókat, hogy ne válasszanak más pályát, csak mert pedagógusként se pénz se megbecsülés...
2022. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Egyetértek a kérdezővel.


Nekem nem voltak ilyen nyílt konfliktusaim a tanárokkal, de miattuk kellett lemondanom a gyerekkori álmomról.


Mert nem világosítottak fel arról, hogy szakmabelieket kérdezzek meg, hanem kijelentették, hogy arra a pályára alkalmatlan vagyok.


Aztán 30-as éveim elején alkalmam adódott belekóstolni az adott munkakörbe, és akkor az illető "kolléga" azzal kezdte, hogy: "Ha már nem jöttél közénk..."


Nekem pedig leesett az állam, hogy: "Tényleg mehettem volna?"

2022. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

"Nincs ebben kicsinyesség"

Hogy en bloc büntetnéd az összes pedagógust, mert volt pár rossz tanárod? De, ez iskolapéldája a kicsinyességnek és ostobaságnak.

2022. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
6# Ugyanebben a cipőben jártam. Azokat a diákokat támogatták akiknek a szüleik nyalták a segg@ket.
2022. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
12%
Én egyetemre járok (mielőtt valaki leolt, hogy nem vittem semmmire a tanulás terén) de bennem is van egy negatív gondolat a tanárok irányába. Persze vannak jó meg rossz tanárok is de nekem a szar tanárom jut eszembe aki miatt rengeteget szívtam és emiatt nem is akarom, hogy megfizessék őket. Pedig tisztában vagyok vele, hogy vannak nagyon jó tanárok is.
2022. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem fogják megfizetni az állami szférában a pedagógusokat, a szülőknek kell megfizetni a magániskolát, meg a különtanárt, mert jó tanárok nem fognak bagóért dolgozni, teljesen jogosan.
2022. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!