Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azoktól kérdezem, akik jobb...

Azoktól kérdezem, akik jobb körülmények között élnek: abban, hogy ez így van, mennyire van szerepe bizonyos kormányzati intézkedéseknek?

Figyelt kérdés
Pl. az egykulcsos adó miatt több marad, vagy valamilyen lakásépítési, munkahelyi támogatást tudtál igénybe venni és ezért másra is jutott bőven, több a munkalehetőség mint korábban stb.
2022. jan. 14. 07:26
A kérdező szavazást indított:
Jelentős mértékűen befolyásolják a helyzetet a kormányzati intézkedések
Valamennyire szerepük van benne
Semmi köze hozzá, ezek nélkül is jól élnétek
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Az egykulcsos adó meg úgy általában az SZJA csökkentés sokat segített. Nyilván anélkül se halnék éhen.
2022. jan. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
A megtakarítások mértékében van szerepe, de nem miattuk élek kényelmesen. A szakmám úgy fizet, hogy bármilyen adórendszer mellett jól élnék. Szóval ha számszerűsíteni kellene, akkor mondjuk 15-20%-ban.
2022. jan. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
A rezsicsökkentés nagyon fontos minden társadalmi réteg számára
2022. jan. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Elégséges segítséget nyújt a kormány, de nyílván lehetne jobb életünk is. Ha viszonyítási alapot néznék, még mindig inkább ez a kormány mint a mai baloldal.
2022. jan. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Nulla szerepe van benne.

25 éves gyerekünk van. Férjem alkalmazott, én egyéni vállalkozó vagyok, könyvelek. Hogy jobban élünk, csak ahhoz van köze, hogy elhagytam az intenzív osztályt és tanultam, tanultam, tanultam.

2022. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet kérdező, hogy az, hogy viszonylagos jólétben élnek sokan Magyarországon az nem a kormány érdeme, hanem a világgazdaság bősége ami jórészt 2012-2019 között adatott. 7 bőséges esztendő adatott felkészülni Olyan szűkös korszakra amit csak legrosszabb álmainkban látunk (szó szerint sokan meg álmodták) szemmel láthatóan elindultunk a lejtőn.
2022. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ezek nélkül jól élnék. Előtte jól éltem, most átlagosan.
2022. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kormány intézkedései kifejezetten a jómódúak érdekében történnek. Ezt régebben hallottam a Kossuth rádióban, OTP vezető mondta: "A családtámogatásokat a rózsadombi jómódúak tudják igénybe venni." Napokig ismételték, talán a média nem volt a kormány mellett eléggé.
szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rezsicsökkentésben az a jó, hogy a medence fűtésére is adják, csak külön órára kell kötni.
szept. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lennének a kormányzati intézkedések, akkor jól jobban élnék. Pont miattuk élek most rosszul.
szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!