A Börzsönyben lévő aranyat, kinek fogjuk bányászni?
Orbán/Lőrinc, vaagy Amerika, Kína, Izrael vagy a nagy bankoknak?
Lehet valamit tudni erről?
Ha a moslék nyer, akkor tuti külföldieknek adják el.
Így még van esély másra.
Senkinek. Marad a földben. Manapság már nem divat bányákat nyitni Európában, még a közepesen fejlett országokban sem. A romániai aranybánya tervek, szerbiai lítium bánya tervek is elhalnak.
A Börzsöny pedig nemzeti park. Annyi az esélye az ottani aranybányának, mint a nagymarosi vízlépcsőnek a Dunakanyarba.
Most félretéve azt, hogy 99%, hogy nem lesz ott semmilyen aranybánya, elég hülyeség a kérdés.
Hogy kinek fog hasznot hozni az államon kívül(bányászati adók), az azon múlik, ki fektet bele pénzt. Ha egy állami vállalaton keresztül az állam, akkor nyilván az államnak termeli a bevételt. Ha egy magánbefektető, akkor a magánbefektetőnek. Az arany fizikailag pedig mindegyik esetben ahhoz kerül, aki megveszi bányától.
"Annyi az esélye az ottani aranybányának, mint a nagymarosi vízlépcsőnek a Dunakanyarba."
Legalább akkor nem adják majd el fletóék valami multinak apró pénzért...
#7
Az az arany lehet, hogy amúgy sem ér semmit. Aprópénzért sem kell senkinek.
Egy időben a makói árok gázkészlete miatt ment a cirkusz, nehogy külföldieké legyen. Nem érte meg kitermelni, itt hagyták nekünk ott, ahol már évmilliók óta van. Azóta fejlődött a technika, a gáz ára ötszörös lett, kíváncsi lennék, hogy most lehetne-e gazdaságosan termelni, lenne-e jelentkező. Már vagy tíz éve nem hallottunk róla a hírekben.
A börzsönyi arany pedig lehet, hogy azért értéktelen, mert mondjuk 2000 dollár/uncia a termelési költség, míg 1800 az arany piaci ára. Így ha odaadnák valakinek ingyen, akkor sem menne oda kitermelni. Ezt is figyelembe kell venni. A bányászat egy nehéz, kockázatos iparág és óriási tőkeköltsége, beruházásigénye van. Mielőtt egy aranybánya üzemelni kezd, az legalább 5-6 év beruházás, pénzkiadás és esetleg utána kezd majd visszajönni.
Kérdező, a bányászatnál mindig a bányajogokat veszi meg valaki és a törvényben előírtak szerint végzi a kitermelést és az adózást utána. A bányajogért cserébe fizet az államnak, az meg a szerencséjén múlik, hogy megérte-e neki megvenni arra a területre és időre, mert nem tudni lesz-e annyi haszna vagy sem.
Az arany kitermeléséhez tilos nálunk ciánt használni, a többi meg költségesebb technológia. Nincs annyi arany abban a földben, hogy megérje a kitermelése.
"Mivel akkorra hálisten már nem a Fidesz lesz kormányon, így hát az a pénz a népé lesz."
Gyurcsányék a privatizációs időszakukban hány forintot fordítottak a népre?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!