Hogyan értelmezendő ez a mondat? „Az a baj a szocialistákkal, hogy előbb-utóbb mindig kifogynak mások pénzéből."
"Miért,aki nem részesül támogatásban,az nem fizet adót?"
Dehogynem! Pontosan arról beszéltem, hogy azok a családok, akik támogatást kaptak, ugyanúgy adófizetők, mint akik egyedülállók. Éppen ezért nem értem, miért érvelsz azzal, hogy az adófizetők pénzén hoznak másokat előnybe. Azt az adót a családok is befizették.
"Tehát,akinek sok gyereke van,annak nagyobbak a szükségletei,így vegyünk el másoktól"
Miért, mit vettek el az egyedülállóktól?
Pontosan nem tudom kifejteni, államonként más és más a pontos megvalósítása, még az adónemek is országonként különbözőek.
De lényegében azt, hogy magasak a gazdagokat terhelő adók (elsősorban a nagy jövedelmű munkát, a profitot terhelők, de akár a vagyont, a fogyasztást, stb. terhelők is), így sok állami bevétel van. Ebből aztán fenn lehet tartani egy nagyvonalú szociális rendszert, magas nyugdíjakkal, magas segélyekkel, a lemaradó térségek komoly támogatásával, közben úgy, hogy az alsó középosztály keveset adózik (például mert a minimálbér adómentes, illetve nagyon meredeken progresszív az adórendszer). Ez a minta a skandináv országokban elég jól működik, legalábbis az életszínvonal brutálisan magas.
Hogy ez szocializmus vagy nem, az gusztus dolga. Talán nem is az a jól feltett kérdés, hogy egy államberendezkedés szocialista vagy nem, hanem hogy mennyire szocialista. A skandináv modell szocialistább, mint Thatcher Angliája, de kevésbé szocialista, mint Kádár Magyarországa.
Igen, Thatcher mondta, majd ezzel a lendülettel megnövelte az állami kiadásokat és megemelte a személyi adókat[1]. Kétszer is recesszióba döntötte Nagy-Britanniát, és az ő miniszterelnöksége alatt csak az utolsó két évben csökkent az államadósság.[2] Ennek az a kellemes hatása volt, hogy míg 1979-ben a lakosság 13%-a élt a szegénységi küszöb alatt, 1990-re ez a szám 22% lett[3].
Thatcher Nagy-Britannia talán egyik legrosszabb miniszterelnöke volt, szerencsére mára már a sírja csupán egy nyilvános, uniszex illemhely lett.
1. [link]
2. [link]
3. [link]
#21
Ha te egyedülálló vagy,akkor neked kb a támogatás összegével kell többet dolgoznod ugyanazért a lakásért,mint annak,akinek mondjuk 3 gyereke van.
Ha ugyanazt az állás töltöd be,a családos adókedvezményt kap,ugyanazért a munkáért,ő kevesebb adót fog fizetni,mint egy egyedülálló.
Mit nem értesz ezen?
Ha mindenki adókedvezményt kapna,akkor ki tartaná fenn az államot?
Adózzanak többet a multik,a felső tízezer,és támogassák abból a családokat,ez lenne a reális,mert belőlük élnek,ők lesznek a jövő dolgozói.
Ne pedig az tartsa el őket,aki maga is hátrányos helyzetű,egyszerű,minimálbérből élő egyedülálló.
De nem,ezt a gazdagok nem akarják,ők minél inkább az államra akarják hárítani a családok eltartásának a felelősségét.
Magyarán ne a munkaadó tartsa el őket,hanem majd az állam részben,akkor nem kell nekik több bért fizetni.
Ez még egy kisvállalkozásnál érthető is lenne,de a multik simán fizethetnének több adót,és magasabb bért,de amíg az állam ad mindenféle támogatást,addig erre nem kényszerülnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!