Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz az ellenzék...

Egyetértesz az ellenzék oktatási programjával?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 2. 17:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
18%

"Ők vették el a 13.havi fizetést is."


És a 14. havi európai minimálbért is!

2022. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Megfeküdte az esti moslék a gyomrodat.
2022. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, egy rakás hazugság van úgy becsomagolva, hogy egyértelmű sem a Kunhalmi féle ellenzék nincs tisztában az oktatás mai folyamataival, változásaival, sem azok akiknek ezt a kamu programot szánták.

"Egyszeri, nagyarányú béremelés. Később fokozatos, kiszámítható béremeléssel erősítenék az oktatási pálya vonzerejét."

Volt egyszeri nagy béremelés a kormányzásuk idején, Medgyessy 100 napos programja és az ország gazdasági romlása ezzel kezdődött. Annak a béremelésnek pár évvel később már nyoma se volt az infláció miatt. Ezzel szemben a pedagógusok nagy arányú béremelést 2013-ból azért nem érezzük, mert a többi bér és a minimálbér is emelkedett utána igen jelentősen és a különbség eltűnt. Azóta is emelték a pedagógusok bérét, most is 10%-os emelés lesz.

"Megjelenne a differenciált bérezés, fontosnak tartják a pótlékok visszaállítását, ezzel erősítenék többek között a halmozottan hátrányos helyzetű területeken oktató pedagógusok fizetését, és a sajátos nevelésű igényű gyerekekkel foglalkozókét is."

Most van differenciált emelés nem csak a ledolgozott évek számának függvényében, hanem a pedagógus minősítésének függvényében IS. Ahogy vannak pótlékok is, osztályfőnöki, munkaközösség vezetői pótlék. Nem lehet külön emelni a sajátos nevelési igényű gyerekekkel foglalkozókét, mert minden osztályban vannak ilyen gyerekek, sajnos egyre több és minden tanár tanít ilyen gyerekeket.

"Csökkentenék a „a buta és felesleges túladminisztrációból” fakadó terheket."

Nem igazán érte mi a "buta és felesleges túladminisztráció". Elektronikus napló és elektronikus ellenőrző van. A szaktanároknak csak a Krétában kell beírni az óra címét, a hiányzókat és a házi feladatot, meg a jegyeket. Ott lehet egyben értesítőket küldeni a szülőknek és fogadni tőlük a válaszokat, jelzéseket, ahogy előre lehet jelezni melyik órán várható felelés, dolgozat vagy más. Az osztályfőnököknek vannak adminisztrációs terhei bőven, de majdnem ugyanazokat kell most csinálniuk, mint 10 vagy 20 évvel ezelőtt is, annyi különbséggel, hogy nem kézzel kell minden alkalommal mindent beírni mindenhová, hanem egyszer kell feltölteni a diákok adatait és azt akár 4 éven keresztül viszi a napló tovább, csak javítani kell ha szükséges. A félévi bizonyítványokat már nem kell írni, a Kréta automatikusan kiadja, csak nyomtatni kell ha úgy is ki akarják adni a szülőknek. A statisztikákat, egyebeket mind a Krétából lehet letölteni és egy mozdulattal lehet ellenőrizni ki milyen átlagú, mennyi jegye van a tárgyból. Aki feltölti év elején a tanmenetét, annak még az órák címeit is önműködően betölti a Kréta, azzal se kell foglalkoznia.

"Csökkentenék a Nemzeti alaptanterv jelenlegi „megtanulhatatlan és megtaníthatatlan” mennyiségű tananyagát."

Most készült el az új NAT. Pontosan erről szól, csökkentették a tananyagokat, a tanórákat, és gyakorlatiasabbá tették az oktatást. Aki ilyen hülyeséget ír le az meg se nézte.

2022. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"Biztosítanák, hogy az érettségiig minden magyar fiatal legalább középfokú nyelvvizsgát tehessen. A szakképzésben is lehetővé tennék a megfelelő szintű nyelvtudáshoz jutást."

Most is biztosítva van, eddig 2 gyerekem csinálta meg érettségi előtt a középfokű nyelvvizsgáját, a harmadik még csak most 10. osztályos, de ő is meg fogja csinálni nemsokára. Kizárólag az iskolai nyelvoktatásuk és a saját TANULÁSUK kellett hozzá. Most visszakapják a sikeres nyelvvizsga díját a családok és csak a pandémia miatt nem valósult meg az ami már törvényben van 2 éve - a külföldi, anyanyelvi területen a nyelvtanulása minden diáknak. Már meg volt szervezve gyerekemék oxfordi 3 hetes nyelvtanulása állami finanszírozással, ahogy az iskolákban mindenki másé is, amikor a pandémia miatt lemondták, mert lezárták a határokat. Amint szabadon lehet utazni, ezeket ténylegesen be fogják indítani.

"Ingyenessé tennék az első diplomát. Nem részletezett feltételekkel ez igaz lenne az első mesterszakos diplomára és az első doktori képzésre is."

Ingyenes nem csak az első diploma, a doktori képzés, de 14 féléves képzést fizet az állam és azt fel lehet használni újabb alap vagy mesterképzés elvégzésére is. Most járok 50 évesen én is egyetemre újra meg a párom is, ha olyan szakot választottunk volna, akkor most is ingyen végezhetnénk. A két gyerekünk ingyen végezheti az egyetemét. Tankönyveket már nem kell venni, elektronikus minden. A kollégium támogatott - ha van. Létezik az első Orbán kormánynak köszönhetően diákhitel és a mostaninak köszönhetően a visszafizetése, kamatozása is kedvező.

"Felülvizsgálnák az alapítványi működtetés alá került egyetemek ügyét, visszaállítanák a kormány demokratikus kontrollját az államilag fenntartott felsőoktatásban."

Pont hogy az bizonyosodott be az elmúlt időszakban, hogy az alapítványi forma miatt emelkedhetett ott az oktatók bére és az oktatás minősége. megint bele akarnak avatkozni az egyetemi autonómiába? Minek?

"Hozzányúlnának a pedagógusképzéshez is, a politikus szerint a Fidesz „tudás- és értelmiségellenes politikája” lebutítja a képzést, amikor megszünteti a különbséget az általános iskolai és a középiskolai tanárképzés között."

A tanárképzésben nem romlott a színvonal azzal, hogy nem lehet rövidebb idő alatt általános iskolai tanárnak tanulni, mint középiskolai tanárnak, hanem változott a képzés és mindenki képes lesz általános és középiskolában is oktatni. A szakmai tudásanyag egyforma volt eddig is. Ugyanazt a matematikát meg földrajzot kellett megtanulnia az általánosban meg középiskolában tanító pedagógusnak is, ahogyan a pedagógiai és pszichológiai tanulmányok is azonosak, a ráfordított időben és a tárgyak mennyiségében volt különbség. Nem kevésbé lesz értékes a diplomám attól, hogy a középiskolásokkal is el kellett végeznem a gyakorlóiskolai tanítást,miközben csak általánosban tanítok, hanem több. Mindig is az volt a baj a pedagógusképzéssel, hogy nem tanították meg a hallgatókat oktatni, tanítani és csak az egyetem végén találkoztak a valódi iskolai munkával. Most ez már az első évtől része a pedagógusképzésnek, sokkal több a valós oktatási képzés a sok felesleges elmélet helyett és mentortanárok segítik benne a fiatalokat, nem magukra hagyatva kell boldogulniuk valahogyan bedobva egy osztályba.

2022. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Jól hangzik, de a fedezetet is le kéne írni, attól válik hitelessé
2022. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%
Sok betűnek,sok az alja.
2022. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyobb teret adnának a modern pedagógiai gyakorlatoknak, előtérbe helyeznék a kritikai gondolkodás, a vitakultúra és a csapatmunka fejlesztését."

HOGYAN? Szépeket lehet mondani, de hogyan akarnák ezt megtenni, ha minimálisan sem képesek a vitára - pl. azzal. hogy először megismerik azt amivel vitatkozni akarnak?

"Segítenék a pénzügyi ismeretek és a digitális készségek fejlesztését, utóbbihoz minden diáknak biztosítanának egy tabletet."

Minek? Minden gyerek zsebében ott van az okostelefonja. Mire az állami rendszeren átfut a tabletek beszerzése addigra már el is avul a rendszerük és nem képes követni a digitális elvárásokat. Ezzel szemben a diákok 1-2-3 évente kapnak új, jobb telefonokat. a digitalizáció nagy léptékkel halad és mennek a fejlesztések. Kevés, mert kevés a pénz és ezt tényleg lehetne sokkal erőteljesebben csinálni. de átéltük milyen volt amikor a ballibek a kampány után "fejlesztették" az iskolákat, köszi, nem kell többet több ezres pedagógus elbocsátás meg iskolabezárás! Van pénzügyi oktatás, csak még tanulni kell annak használatát az iskolákban, több teljesen ingyenes és nagyon jó programcsalád van amit lehet év folyamán avgy akár csak 1-1 hétbe sűrítve csinálni a diákokkal.

"Rugalmasabb tantervi szabályozással visszaállítanák az iskolák és pedagógusok szakmai önállóságát."

MI??? Senki nem korlátozza a szakmai önállóságomat. Van egy elvárt minimális tananyag, ismeretanyag amit meg kell tanítanom a diákjaimnak, de hogy miképpen végzem a munkámat, mit használok, milyen módszerekkel dolgozom és hogyan végzem a számonkéréseket, abba senki nem szól bele.

"Biztosítanák a szabad tankönyvválasztást."

Azt a tankönyvet választom amit csak akarok. Nem fogja fizetni az állam és ennyi. A gyerekem középiskolájában sem az állami tankönyvlistáról van az összes tankönyvük. A tanár mást szeretett volna használni, a szülők rábólintottak és kifizettük a könyvenkénti árat és ennyi. Nincs megtiltva. A különbség az, hogy a TÖBBI tankönyvét ingyen kapja meg, nem úgy, mint korábban amikor MINDEN tankönyvüket ki kellett fizetni, minden évben.

"18 éves korra emelnék a tankötelezettség korhatárát."

MINEK? Aki tanulni akar az folyamatosan tanulhat ingyen vagy 30 éves koráig egyfolytában. Aki meg nem akar tanulni az minek legyen bekényszerítve az iskolába? Hogy ott üljön 18 évesként a többi 10 éves osztálytársa mellett és nekik is lehetetlenné tegye a tanulását? Korábban 16 év volt a korhatár, a fidesz is azt hitte hogy javít az iskolázottságon ha felemelik 18 évre, ezért volt egyetértés ebben az 1996-os törvénymódosításkor. Aztán a valóság megmutatta hogy nem pozitív hanem negatív következményei voltak és nincs értelme fenntartani. Miért kellene 17 évesen valaki az iskolába kényszeríteni ha nem akar tanulni? Tudod te milyen az amikor egy egész osztály várja, hogy betöltse az osztálytársuk a 16. évét és a következő évben - hatodikban vagy hetedikben már ne vele kelljen egy osztályba járniuk? nem tudod.

2022. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
27%

"Most is biztosítva van"


Sőt sőt sőt, megígérik azt is, hogy az ég kék lesz és minden reggel fel fog kelni a nap!


"Ingyenes nem csak az első diploma, a doktori képzés"


Ja csak ehhez tanulni kell, meg ugye az sem mindegy, hogy büfészakra jelentkezel, vagy valami olyasmire, amire van kereslet, de kell hozzá kis gógyi is...

2022. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
60%

Végig sem olvastam a válaszokat, de sokan a fedezetre kíváncsiak, hogy honnan lesz rá pénz. Akkor megsúgom, hogy megszűnik a stadion építés és lesz minden évben több, mint 30 milliárd forint plusz, amit majd az oktatásra lehet költeni.

[link]

[link]

2022. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

#19 tetszik. Te vagy az aki elhiszi azt is hogy Mészáros vagyonából majd lehet alapjövdelmet osztani, ugye?

Segítek kicsit, évi 30 milliárd semmire nem elég.

"A 2021-es központi költségvetés Országgyűlés elé beterjesztett javaslata szerint az ideinél mintegy nyolcvanmilliárd forinttal többet, összesen 2228 milliárd forintot költene az állam oktatási célokra. "

[link]

Csak hogy kicsit képben legyél mit jelent csak a 10%-os béremelés költségvetési szinten: "Jövőre 10%-kal nő a pedagógusok bére, amelynek a fedezete 63 milliárd forint - jelentette be Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára Facebook-videójában. "

[link]

te meg 30 milliárdból azt hiszed meg lehet váltani a világot. Bruhahahahaha...

2022. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!