Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki szavazókat miért...

Az ellenzéki szavazókat miért zavarja, hogy Márki-Zay kritizálja a pártokat?

Figyelt kérdés

Az ellenzéki pártoknak is van bőven vaj a fülük mögött, szerintem teljesen jogos a kritikák nagy része.

2010 előtt is volt korrupció.

Eddig is és folyamatosan volt példa ellenzéki árulókra, Szili Katalintól kezdve önkormányzati képviselők Fideszhez való átállásáig. De visszamehetünk egészen az őszödi beszéd kiszívárogtatásáig is... Pontosan tudjuk, hogy a Fidesz rendszeresen megkörnyékezi az ellenzéki politikusokat, és vannak gyenge emberek, akik nem bírnak ellenállni a pénz csábításának.

Miért baj az, ha ezekről is beszél?

Valóban mondott furcsa dolgokat a Márki-Zay, de egyes mondatai szándékosan ki vannak ragadva a kontextusukból és félre vannak értelmezve. Amit aztán ellenzéki személyiségek is terjesztenek, Fideszes narratíva szerint.



2022. jan. 2. 01:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező

MZP most akkor az ellenzéki összefogás pártjai ellenében vagy azok képviselőjének lett megválasztva?

Mert nagyon nem mindegy!

ha azért volt az előválasztás, hogy kit szeretnének az ellenzéki összefogás HELYETT a szavazóik, akkor OK, nyugodtan kritizálgassa ezen pártokat, hiszen a cél az hogy azok elveszítsék a szavazóikat és ő meg az új szervezetével megszerezze őket.

Na de tudtommal az ellenzéki előválasztáson éppen azt a jelöltet választottátok meg akinek az ellenzéki egységet kellene megmutatnia és ezeknek a pártoknak a jelöltjeit - mindet - győzelemre juttatnia.

De ha tévedek, akkor nem gond. MZP már eddig többet tett a fidesz-kdnp újabb győzelme érdekében, mint amit a fidesz kampánycsapata fél éves munkával el tudott volna érni. Nekem tetszik amit csinál, szépen csökkenti az ellenzéki összefogás győzelmi esélyeit.

2022. jan. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Lehetne a neveket sorolni, Volner János, Szanyi Tibor.

Csomó önkormányzatnál meg ez megy:

[link]

2022. jan. 2. 02:07
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Engem nem zavar. Sokkal inkább zavar, hogy egyes pártok nem hajlandók semmi kompromisszumra. Nem akarják elfogadni azt a tényt, hogy pont azért szavaztunk MZP-re, mert őket korántsem tartjuk annyira egységesen nagyra, mint ahogy ők ezt gondolják.
2022. jan. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem MZP fordítva ül a lovon. Nem érti azt sem, hogy az igazi ellenfél egyelőre a Fidesz, mindegy mennyire utálja az ellenzéket, nem érti, hogy az ellenzék pénze, aktivistái nélkül semmire nem megy, és nem érti, hogy nem azért nyerte meg az előválasztást, mert őt annyira szeretjük, hanem mert Gyurcsányt utáljuk és mert Karácsony visszalépett. Kicsit olyan mintha egy fideszmentes párhuzamos valóságban akarna kampányolni, de egyelőre a Fideszt kéne legyőzni.
2022. jan. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

#3-assal értek egyet, megválasztottuk, és konkrétan semmi beleszólása a dolgokba. Kérte, hogy a listára ne kerüljenek olyan személyek, akik nem igazán megbízhatóak vagy már kiderült róluk valami, ennek ellenére több ilyen személy is felkerült a pártok által összeállított saját listákra, legalábbis MZP szerint. MZP ebben vétójogot sem kapott, tehát igazából azt csinálnak mögötte a pártok, amit akarnak. A kampányban ugyan úgy nem vesznek részt, MZP járja az országot, utcafórumot tart, kiáll a jelöltek mellé, és ezt rajta kívül senki más nem csinálja. A mi körzetünkben a jelölt akkor volt kint az emberek között, amikor MZP-vel tartottak közös fórumot, azóta annak a részleteit posztolgatja újra meg újra a fb-ra és szarik a rendes kampányra. A programnak szintén semmi köze nincs MZP programjához. MZP eredeti programja nekem nagyon is tetszett és az is szimpatikus volt, hogy MZP szerint nem szabad nagy vállalásokat tenni, mert nem tudjuk milyen helyzetben lesz az államkassza ha átveszik a kormányzást, nem valószínű, hogy mindenre lesz pénz. Erre a pártok megírták a programot, és mi van benne? Minimálbér emelés, átlagbéremelés, pedagógusok, rendvédelmi dolgozók, egészségügyben dolgozók béremelése, ingyen tablet a tanulóknak, stb. Mégis honnan a fenéből lesz erre pénz? Sehonnan, épp elég baj hogy Orbán elosztogat mindent, MZP-nek van igaza, ezek felelőtlen ígérgetések amiket nem tudnak betartani. Most lehet jönni az MZP csak egy báb mesével, de a lényeg, hogy ha mindent eldönthetnek MZP mögött, akkor annyi joga igazán van a miniszterelnök-jelöltnek is, hogy kritizálja ezeket a döntéseket.

Én már abban sem vagyok biztos hogy az összefogásra fogok szavazni, mert sem a hozzáállás, sem a program nem az már, mint amit MZP képviselt, amikor még egyedül volt versenyben az előválasztáson. Úgy látom, hogy MZP sokkal-sokkal többet enged a saját elveiből, mint a pártok az övéikből. Viszont ahogy korábban is írta egy válaszoló, nem véletlenül MZP lett megszavazva közös jelöltnek, én is azért voksoltam rá, mert nem kérek a pártokból. Erre kb átveszik az irányítást, MZP meg egyedül szakad meg a kampányban. Ennek így nincs értelme, és egy ilyen bandára nem is szívesen szavazok. Ez pedig újból a pártok hibája, nem MZP bassza el az egészet. Hanem az a 6 párt, amelyik még ebben a helyzetben sem képes megegyezni egymással és nem képesek az Istennek sem összefogni egy kis időre sem

2022. jan. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Bohóc az egész összefogás. Egymást sem tudják elviselni, így akarnak kormányváltást? Sok sikert.
2022. jan. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

MZP csak egy jelolt-jelolt!!! Majd akkor kritizaljon akarkit is ha egyaltalan megvalasztja valaki ... mert igy nem fogja! :)))


Sokat ugral meg a polgimesterseg is ugrik!?

2022. jan. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Mert közben robbantja maga alatt a lehetőségeket. Lásd: Fegyőt Maci, és haverjai.
2022. jan. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Ha a saját jelöltjük sem bízik az összefogásban akkor az átlag szavazó hogy tegye meg?
2022. jan. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#6, #9: A Fidesz kényszerítette bele a pártokat az összefogásba, mivel megtiltotta, hogy külön listán induló pártok választás után koalíciót köthessenek. Ezért kell közös listán indulni.

Mindenhol máshol a világon választások UTÁN kezdődnek a koalíciós tárgyalások.

2022. jan. 2. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!