Van értelme politikával foglalkozni egyáltalán?
Talán nem a legjobb helyre írom ki a kérdést, mert itt az emberek többsége elég egyoldalúan áll a dologhoz, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Amikor 2010 megtörtént a kormányváltás (akkor még kiskorú voltam), elhittem Orbánnak amit mondott, és hatalmasat kellett csalódnom benne. Itt nem elsősorban a gazdasági intézkedésekre gondolok,(ezeket nem igazán látom át, és nem gondolom hogy jobban kéne hinnem a ellenzék szintén egyoldalú kommunikációjának) hanem inkább a kormány manipulatív kommunikációjára, amiben igazából bármit mond, csak ők maradhassanak kormányon. Demagógok, nem számít semmilyen erkölcsi érték, csak egy dolog a fontos, hogy hatalmon maradhassanak.
Illetve ha kitekintek nyugat európára, vagy éppen az USA-ra, nagyjából ugyanezt látom. Ez még mindig jobb alternatíva mint akár Kína vagy Észak-Korea, de akkor is lelombozó hogy minden politikai szereplő csak a saját érdekeinek a kiszolgálásával foglalkozik, mindenféle erkölcsi érték nélkül.
Tehát a kérdésem az lenne van-e értelme ezzel foglalkozni, vagy az egész nem jó másra mint hogy vitatkozhassunk egy jót, vagy éppen rosszat a baráti körömben.
Mindenki maga dönti el, mivel érdemes neki foglalkoznia és mivel nem.
Engem pl hidegen hagy a foci, nem foglalkozom vele. Mást meg a politika hagy hidegen, hát ne foglalkozzon vele.
Ez a legnagyobb baj a demokráciával amit leírtál. A pártok nem kormányozni akarnak, hanem választást nyerni.
Ettől függetlenül nem árt vele minimálisan foglalkozni, mégiscsak elég nagy hatással van az életedre.
Nem kell olyan szinten foglalkozni vele, ahogy az Orbánba szerelmes papók és mamók vagy a szabadbölcsész O1G-kitűzősek foglalkoznak vele. Nem leszel attól magyarabb, hogy a Fideszre szavazol és nem leszel attól demokratább, ha az ellenzékre.
De azért egyáltalán nem magától értetődő, hogy van beleszólásunk abba, hogy ki irányítsa az országot. A sok nagyot mondás és kampány maszlag alatt meg kell találni, hogy szerinted melyik a szar és a fok között melyik a kisebbik rossz. Vagy protest szavazóként leszavazni a Kutyapártra, vagy mit tudom én.
A szép ebben az, hogy a "foglalkozni vele" bármit jelenthet. Azt is, hogy kizárólag politikával foglalkozik valaki, mint egy szakmával. Azt is, hogy tevékenyen részt vesz benne minden szabadidejében. Meg azt, hogy "néha ránéz".
A baj ott van, ha nem tudjuk, mi a politika és ma foglalkozás. Kezdjük ott, ha egy nagy csomó ember együtt kell, hogy cselekedjen, akkor azt a nagy csomó embert szervezni kell, ki kell találni, ki mit tegyen, hol tegye, mivel tegye. És ebben kivétel nélkül mindenki részt vesz, hacsak nem tök mindegy neki hol és mit csinál. Ha én kőműves akarok lenni vagy atomtudós, akkor mindkét esetben tennem kell, csak mást, hogy azzá válhassak. És ezért mindkét esetben figyelnem kell, hogy megvannak-e a feltételek hozzá. Ha nincsenek, szólnom kell. És mindenki ezt tesz. Van másik lehetőség. Szolgává válok, várok míg megmondják, mit tegyek, ha nem mondják, lopok és lecsuknak, vagy éhen halok.
A politika nem egyéb, mint a saját sorsunkkal való törődés, mert azzal törődni más nem fog. Ha sokat akarok keresni, tennem kell érte, ha megelégszem a vegetálással, akkor lazsálhatok az odafigyeléssel.
Az emberek sokfélék, a tehetségük is sokféle, de az ellátandó szerepek is sokfélék. Ahogy odafigyelek, hogy a hegyekben ne essek szakadékba, ahgy figyelek vadakkal teli tájon, hogy ne egyen meg az oroszlán, úgy másképp, de a társadalomban is figyelni kell, mert itt is van "szakadék" meg "oroszlán". Ettől még nem leszek egy politikai párt tisztségviselője vagy miniszter. Az akkor leszek, ha olyan akarok lenni és eszerint cselekszem.
Amelyik társadalomban az mberek nem foglalkoznak folyamatosan a politikával, azaz önmaguk sorsával, ott igen gyorsan diktatúra lesz, és akkor már nem is engedik, hogy foglalkozzanak azzal, mik szeretnének lenni. Akkor már parancsba kapják. Csak a parancs nem úgy szól: nem lehetsz orvos, hanem úgy, hogy szétverik az orvosegyetemet. Nem tiltanak el a pénzszerzéstől, csak nem lesz hol szerezned. Ahhoz előbb fizetned kll szolgalelkűséggel, parancsra mások tönkretételével, lopással nem a saját számodra, de lebukásnál börtönbe te mész. És hasonlók. Lehet választani.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!