Az EU erőltetett zöld politikája az 50-es évekbeli szovjet politikára hasonlít?
Leginkább a késői Rákosi korszakra emlékeztet, ahol kitalálták, hogy Magyarország vas és acél országa lesz, akkor is, ha beledöglik is.
Eltérő ideológiai keretek között, bár hasonló megfontolásból erőltetett módon támogatják a zöld átállást, amikor a technológia még nem áll készen erre.A politikusok persze mit sem törődnek azzal,hogy a lakosságnak ezzel többe fog kerülni az áram.
Úristen!!!!! Többe fog kerülni az áram Jürgennek és Familyájának Dortmunban! most kénytelenek lesznek négy helyett csak három autót fenntartani!!!! 😱😱😱😱
Viccen kívül, szerinted tényleg olyan nagy tétel egy nyugati embernek az ottani fizetésekből a VILLANYSZÁMLA?
Az atomenergia már nem akkora buli kérdező, irtózatosan magasak a fenntartási költségek, a zöldítés az atomerőművek bezárása terén elég kicsi szerepet játszik.
"Eltérő ideológiai keretek között, bár hasonló megfontolásból erőltetett módon támogatják a zöld átállást, amikor a technológia még nem áll készen erre."
Butaságokat beszélsz, a technológia nagyrésze már rég készen áll erre, az energiatárolás jelenti a nagyobb gondot. Viszont itt lép színre az, hogy a legtöbb zöld ország hibrid rendszerre áll át és az ingadozásokat továbbra is hőerőművekkel ellensúlyozzák.
"A politikusok persze mit sem törődnek azzal,hogy a lakosságnak ezzel többe fog kerülni az áram."
Mindig is magasabbak lesznek az árak valamennyivel, lévén más árszínvonalban mozog az egész ország is, de majd szólj, ha látsz szignifikáns változást, mert szerintem nem fogsz.
Van egy érdekes mondat a cikkben:
" Korábbi tervek szerint a doeli 3-as blokkot 2022-ben, a tihange-i 2-es blokkot 2023-ban tervezik végleg leállítani, a többi reaktort pedig 2025-ben kapcsolnák le."
Mindkét blokk 1982-ben kapcsolódott a hálózatra ( a másik 5 az 1974 és 1985 között ) és a tervezett üzemidejük 40 év. Így is úgy is le kellett volna ezeket állítani, nem ? :D
Pl Paks esetében a tervezett élettartam 30 év volt és az első blokkot 2012-ben le kellett volna állítani. Oké, mi beleöltönk egy rakást pénzt az üzemidő hosszabbításba így kaptak +20 évre engedélyt így az első blokk elmehet 2032 ig az utolsó pedig 2037-ig.
Lehet a belgáknál úgy számoltak hogy a ráfordítás és a várható nyereség nem áll arányban így nem költenek rá és az üzemidő végén leállítják, ahogy azt 35-40 évvel ez előtt is tervezték. Ezért ők most miért hülyék?
1985-ben tudták, hogy egyszer eljön 2025, volt 25 évük felkészülni valószínűleg nem fognak áram nélkül maradni.
Nem igazán értem ebből miért kell ilyen degenerált kérdést csinálni, ami tele van hülyeséggel és mellőz minden szakmaiságot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!