Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttok társadalmi katasztrófát...

Láttok társadalmi katasztrófát közeledni a lakáshitelek miatt?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket a HVG-n a lakáshitel kamatrobbanásról.


Egyesek a komment szekcióban társadalmi katasztrófát vizionálnak. Sokan felvették a CSOK-ot, a babavárót, meg más hiteleket és közben a házasságok egyre rövidebb életűek...

Ezzel a véleménnyel találkoztam a bankban is mikor, valami megtakarítással kapcsolatos dolgot akartam érdeklődni és az ügyintéző megannyi "fölösleges" duma mellett elmondta a véleményét a gyermekvállaláshoz kötött hitelekkel kapcsolatban.


Megnéztem a KSH statisztikáit és azt látom, hogy nem nőtt drasztikus mértékben a születések száma ez igaz, de a válások száma csökkenő tendenciát mutat az elmúlt években.


Szóval én nem látok közelgő katasztrófát. A környezetemben azt látom, hogy rengeteg osztálytársam és ismerősöm házasodik és már megvan az első gyermek. Valakinél jön a második. Válásról nem tudok.


Ti hogy vagytok vele? Ti hogy érzékelitek ezt?



2021. dec. 6. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal fegyelmezettebben maradnak a házasságban, ha a közös adósság összeköt és nincs hova menni válás esetén. Ha jól tudom a CSOK-os ingatlanokat 10 évig nem lehet eladni, így én megvárnám az első CSOK-os ingatlanok kifutási idejét+1 évet, mert akkor robbanhat a bomba. Ismeretségi körben nem egy házaspárt ismerek, akik konkrétan nem tudnak különköltözni emiatt. Viszont van, akiknek bejött, de semmiképpen sem reprezentatív az ismeretségi köröm :).


A tény önmagában, hogy friss házasok lakhatás ellenében vállalnak gyereket elborzaszt. Szerintem olyan gazdaságnak kellene lennie, ahol e nélkül a röghöz kötés nélkül, 2 fizetésből pár évig spórolva össze lehet gyűjteni egy lakás árát.

2021. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2016-ban vezették be a CSOK-ot, egyedül az egygyerekesnél járhatott le bárkinél a türelmi idő, azt meg senki nem veszi fel, mert olyan nevetségesen alacsony. 2 gyerekre 8, 3-ra 10 évük van.


Majd 5 év múlva kezd el kényelmetlen lenni a dolog, amikor elkezdenek a nagy hitelek és gyerekvállalások bedőlni.

2021. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is volt, de valószínűsíthető, még több ember lesz, aki kényszerből marad a házasságba. Amivel általában tönkre teszik a saját és gyerek életét is. Ezek nem 1-2 éves kölcsönök és gyorsan kipengetjük és megy mindenki amerre lát. Szakemberek szerint, 5-8 év után szoktak tönkremenni a házasságok, akkorra meg már benne vannak ebbe a csapdába. Ebben az országba még mindig a szocializmusnak tapsolnak az emberek. Hatalmas adók, minimális fizetések és a hűtőtől a gyerekig, mindenre legyen támogatás.
2021. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 árokpart ***** válasza:
66%
A Nemzeti Petíciónkat olvashattad szerintem a kormány és a Miniszterelnök úr falán. Katasztrófa még nincsen, de a bajt meg kell előzni. Osszad nyugodtan a petíciót fontos, hogy sok helyre eljusson.
2021. dec. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A csokot nem tudja igénybe venni sokk ember max a gazdagok.Lakhatás miatt senki nem fog szülni 3 gyereket és vicc hogy, itt tartunk 2021-ben.A béreket kllene emelni vagy adó mentesé tenni a minimálbért.Csökenteni a 27% áfát amig egyik se valósul meg addig mem lesz gyerek aki meg gazdag nem fog 3 be vállalni.A kormány pont sz egyedül állokat rekezti ki akik gyereket válalnának csak nem szülöi házba meg nem 3.De hát 1-2 gyerek az már nem számit mindjárt legyen 3 mert az életbe is igy müködik.Elöb lesz jogositvány utána meg tanulok járni tisztára logikus.
2021. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A CSOK egy szánalom.
2021. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!