Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor kitől tanulta a...

Orbán Viktor kitől tanulta a Demokráciát?

Figyelt kérdés
mivel a magyar történelemben nincs túl sok hagyománya...Horthy majd Rákosi után jött a Kádár diktátoroktól nem igen lehet mintát venni. Szóval Se Amerika se A Nyugat nem tudja érveléseik szerint, akkor talán Oroszország vagy Kína jobban tudja?
2021. dec. 3. 00:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%
Vlagyimirtól.
2021. dec. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%
Kitől tanulta a mit? Azt se tudja, mit jelent az a szó, hogy demokrácia. Még nagyobb baj, hogy a magyarok nagyja sem. Egyszerűen nem állunk készen erre az államformára; a többség még mindig azt preferálja, ha a szélrózsa minden irányából egyidejűleg szopatják.
2021. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

#12!


Jól megmondtad, hogy Orbán azt sem tudja, mi az a demokrácia... aztán leírod, hogy államfoma. :DDDDD

A demokrácia nem államfomra, hanem politika rendszer.

Sajnos a hozzád hasonló félig sem műveltek oktatnak ki mindenkit demokráciából.

2021. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#12, szerintem te arra nem állsz készen, hogy elfogadd a valóságot, akkor is, ha te tudnál egy másikat e helyett.
2021. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
42%

Államforma az köztársaság vagy monarchia lehet. De mit is várunk egy libsitől.


Magyarországon ma demokrácia van PONT. Az, hogy nem a baloldali pártok nyertek, és ezért folyamatosan mantrázzák hogy diktatúra van, aljas hazugásg, amit meg sokan be is vesznek. Ha diktatúra lenne, akkor nem írhatna mindenféle baloldali firkész ennyi hülyeséget, mert a börtönben lennének. Illetve ugyanannyi esélye van baloldali pártoknak és embereknek is választást nyerni, csak hát egyszerűen rosszabb a programjuk, nincsenek jó emebereik. (mondjuk ez érthető)


Persze tudjuk, hogy a baloldaliaknak csak akkor van "demokrácia" ha ők nyernek, meg akkor van sajtószabadság, ha övék az összes sajtó.


Egyébként ha olyan szervezetet keresel amely diktatórikus eszközökkel akarja az akaratát másokra rányomni, nem kell messzire menni. Elég az Európai Unióig. Ők nyomják a migrációt meg a többi aberrált liberális baromságot ( LMBTQ, BLM stb.) és aki nem fogadja el, azokat egyből megbélyegzik, fasisztázzák, kirekesztik.


Szerintem azoknak az embereknek akik az EU meg a magyar ellenzék pártját védik foggal-körömmel, nem ártana kicsit elgondolkodni.

2021. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Orbán illiberális demokráciát épít.Ezt még 2018-ban ki is jelentette
2021. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Illiberalis demokrácia annyit takar hogy nem liberális. Hanem keresztény szabadságon alapuló. Mi ezzel a baj?
2021. dec. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az illiberális demokráciának több értelmezése is létezik. A fogalmat először Fareed Zakaria használta egy gyakran idézett cikkében, mely 1997-ben jelent meg a Foreign Affairs című lapban. Eredeti meghatározása szerint egy olyan kormányzati rendszer, melyben ugyan szabad választásokat tartanak, de a polgári szabadságjogok hiányosságai miatt a nép hatalma korlátozott. Ennek egyik oka lehet, hogy a demokratikus működést ("fékek és ellensúlyok rendszerét", a hatalmi ágak szétválasztását) garantáló alkotmányt az adott ország kormánya figyelmen kívül hagyja, vagy ha a szabadságjogok alkotmányos keretei eleve hiányoznak. Az illiberális demokráciák kormányai felhatalmazva érzik magukat bármilyen intézkedésre, mindaddig amíg országukban rendszeres választásokat tartanak. Az illiberális demokráciák sajátos jellemzője, hogy a választásokon nem biztosítottak az egyenlő versenyfeltételek, hiszen valamennyi hivatalos szerv mellett a televízió és rádióadók jelentős része állami felügyelet alatt áll és a regnáló kormányt támogatja. Az illiberális demokráciák széles spektruma létezik, a közel liberális demokráciáktól a diktatúrákig.[2]
2021. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
35%

#18!


Szép példája vagy a függetlenobjektív hozzáállásnak. Bemásotad a Wikipediáról egy liberális megmondóember szövegét, aki az ördögtől valónak tartja, ha egy demokráci illiberális. És hiába kezdődik úgy az idézeted, hogy "Az illiberális demokráciának több értelmezése is létezik." A másik értelmezést már nem tetted ide.


"Más értelmezésekben az illiberalizmus fogalma a modern liberalizmus kritikájaként jelenik meg, magát újabb, sikeresebb korszaknak definiálva. Az illiberalizmus a liberális eszmékkel nem ért egyet, így a nyílt társadalom eszméje helyett a nemzeti szuverenitást és a hagyományokat tartja fontosabbnak, mint például a klasszikus családmodell. Ebben az értelmezésben a liberalizmus fogalma nem azonos a demokrácia fogalmával (sőt, egyes liberális irányzatok egyenesen antidemokratikusak), így az illiberalizmus sem a demokrácia ellen irányul.


Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnökeként a következőképpen definiálta az illiberalizmust 2017. 04. 26.-i parlamenti felszólalásában: "Az illiberális demokrácia az, amikor nem a liberálisok nyernek.""

2021. dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!