Az ellenzéknek van alaptörvény- tervezete?
#12 Az alkotmányt még a szocialista parlament képviselői fogadták el 1989-ben, NEM a szabadon választott parlament képviselői 1990-ben.
Semmi más nem történt, mint az 1990-ben megválasztott képviselők erre az alkotmányra tették le az esküjüket, majd szavaztak a módosításaikaor - ki elfogadta, ki meg nem aktuálisan.
Az alaptörvény elfogadása óta volt 2 parlamenti választás és az összes párt összes képviselője az Alaptörvényre tette le a képviselői esküjét és szavazott annak módosításaikor. Ki elfogadva azt ki meg nem elfogadva a módosítást.
Semmi különbség nincsen azon kívül, hogy az 1989-es alkotmányt NEM szabadon választott parlament fogadta el az Alaptörvényt meg igen.
A 89-es alkotmány azzal kezdődik, hogy a magyar országgyűlés magyarország új alkotmányának megalkotásáig a magyar köztársaság alkotmányának szövegét a demokratikus átmenet és a piacgazdaság kialakítása érdekében ideiglenesen a következőként állapítja meg...
Szerintem innen egyértelmű az új alkotmány szükségessége. Az, hogy ez a Fidesznek tűnt fel először, egy dolog és nem az ő hibájuk a mulasztás törlesztése.
#14 Miért kell hülyeségeket leírni?
Az 1989-es módosítás lényege az volt hogy enélkül nem lehetett parlamenti választásokat csinálni és demokratikus választásokat tartani. Már az elfogadásában benne volt hogy ez csak egy ideiglenes alkotmány és a képviselők feladata a lehető leggyorsabban egy új alkotmányt készíteni. Ezért is volt már rögtön szó az alkotmány készítéséről, csak nem tudtak megegyezni semmiben a parlamenti képviselők.
A Horn kormánynak is volt saját alkotmánytervezete és utána az összes kormányzati ciklus alatt szándék volt új alkotmány készítésére, csak képessége nem volt rá a parlamenteknek.
Az alkotmányról nem lehet társadalmi egyeztetést csinálni, mert az emberek nem értenek hozzá. Egyáltalán te elolvastad a régi és az új alkotmányt? Szerintem még te sem.
Nem egyetlen párt szavazta meg hanem a 2 kormánypárt. Éppen úgy, mint a Horn kormány alatt az mszp és az szdsz tette volna - minden joggal - ha nem vesztek volna össze.
Amúgy egy kis emlékeztető, hogy ne írj legközelebb hülyeséget:
"Az MSZP-SZDSZ-kormány programja 1994 júliusában rögzítette, hogy a politikai átalakulás lezárása és a szilárd alkotmányosság megteremtése érdekében a koalíció új alaptörvény megalkotása mellett kötelezi el magát.
... Az új alkotmány koncepciójához benyújtott, öt párt által támogatott javaslatokat tartalmazó módosító csomagra a parlament június 27-i ülésén 252 képviselő szavazott igennel. Öten a nem gombot nyomták meg, huszonketten pedig tartózkodtak. "
Ennyit arról hogy korábban senki nem akart volna új alkotmányt.
#17 nem semmi ahogy megpróbálod újra meg újra kimagyarázni, de megint nem jött be.
Nyugodtan megnézheted miről is szavaztak olyan nagy egyetértésben, az alkotmány SZABÁLYOZÁSI elveiről.
Az Alaptörvény is megfelel ezen elveknek egy-két kivétellel, mint pl. hogy csak azok a magyar állampolgárok szavazhatnak a parlamenti választáson akik a szavazás napján az országban tartózkodnak.
Nem az új alkotmány tervezetében volt egyetértés, hanem az alkotmány szabályozási elveiben.
Odáig nem jutottak el, hogy az mszp-szdsz koalíciótól kikerüljön az alkotmánytervezetük szövege megtárgyalásra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!