Jobboldaliak, mit gondoltok egy olyan férfiról, aki még 30 éves korában sem tesz azért, hogy családot alapítson, vagy egyáltalán barátnője legyen?
Én ezt az egész oldalasdit egy baromságnak tartom. Úgy gondolom, hogy a normális emberek képesek önállóan gondolkodni, saját értékrendet kialakítani. Lehet, hogy ez közelít valamelyik oldalhoz, de szerintem ostobaság valahol letűzni a zászlót. Nekem, és szerintem sok más embernek, pont ezért szimpatikus Márki-Zay Péter.
Mindettől függetlenül nem gondolom, hogy a magánéletnek köze lenne a politika állásponthoz. Alapvetően azt gondolom, hogy talán én is kicsit közelebb állok a jobb oldalhoz, pedig nincs családom, gyerekem. Nem is szeretnék házasodni és gyereket vállalni sem. Sem a házasságtól, sem a gyerekvállalástól nem fog fellendülni az ország.
A barátnő/élettárs/feleség megléte az egyéni igény és lehetőség függvénye. Saját jogod eldönteni, hogy akarod-e. Rosszabb esetben a sors valamelyest predesztinálja helyetted. Viszont ha szeretnéd, soha ne gondold azt, hogy nem rajtad múlik! Ha valaki akar párt találni, az tud, ha hajlandó tenni érte.
"A fogyasztói társadalom által generált individualizmus, az ebből eredő társadalmi atomizáltság kihatással van a párkapcsolatokra, meg persze azon hiányára. De mivel a konzervatív jobboldal fenn akarja tartani a status quo-t, nem foglalkozik a problémák megoldásával, így nem foglalkoznak a mélyreható problémák társadalmi igényű megoldásával - ahhoz már progresszív, szociális szemlélet szükséges -,"
Ne zavarjon, de a progresszív,liberális szemlélet felelős mindezért és ennek a következményeiért, a demográfiai problémákért is.A liberális rendszer, ami teljességgel individualizmusra épül.
Ha szociális rendszert akarsz, azzal csak a kisebbségek járnának jól.Szelektálni kell, de az meg csúúúúnya dolog.
14) Már ott hibás a "gondolatmeneted", hogy összemosod a progresszívot és a liberálist. A progresszív nem liberális, mert elutasítja azokat a folyamatokat, amelyek nem a haladást segítik elő. Pont a jobboldal ragaszkodik a liberális, szabadpiaci szemlélethez (lásd 13-as). A jobboldal liberális, szabadpiacpárti, a baloldal szociális, szabályozáspárti, és elveti a szabadpiaci dogmákat.
A fogyasztói társadalommal szemben a baloldal roppant kritikus, markánsabb esetekben (teljesen) elutasító. A jobboldaliak, kapitalisták ragaszkodnak a fogyasztói társadalomhoz, és azok torzulásaihoz, lásd a társadalom atomizálódását, individualistává válását. A baloldal pont ezzel szemben kritikus, és teremt alternatívákat, lásd a szakszervezeteket, szövetkezeteket, non-profit szervezeteket stb.
A szociális rendszerrel pedig nem csak a kisebbségek járnak jól, hanem a társadalom elsöprő többsége.
#10 azt te honnan tudod, hogy milyen életszínvonalon él?
Tököm kíván már a magadfajta minimálbéres csürhétől!
Volt szerencsém 35 évig proletár diktatúrában élni.
Tűnjetnek már innen a francba!
#16 te itt csak a gazdasági liberalizmusra gondolsz. De van társadalmi értelemben vett liberalizmus is.
Amúgy pl a Francia Eric Zemmourt hova tennéd? Jobboldalibb nem is lehetne, teljes mértékben az, a gazdasági liberalizmust azonban teljes mértékben megveti. (megjegyzem jelenlegi kutatások alapján már Macron után a legnepszerűbb jelölt, ha indul bejut a második fordulóba)
15) Egy szóval nem említettem, hogy csak szélsőségek léteznek. Én egyértelműen baloldali vagyok, sok egyedi ötlettel, gondolattal, de a mögöttes szemlélet progresszív. Ha valaki a labdarúgásban új taktikai elemeket alkalmaz, attól az még nem szűnik meg labdarúgás lenni.
Fogalmam sincs, ki az az Osváth Zsolt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!