Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz miért hiszi azt,...

A fidesz miért hiszi azt, hogy Gyurcsány Ferenccel lehet ijesztegetni az embereket?

Figyelt kérdés

Én az MSZP kormány alatt voltam 20 év körüli és tisztán emlékszem arra az időszakra. Nem mondom, hogy minden téren tökéletes volt a politikája, inkább csak tökéletes közeli. Jól egyben tartotta a gazdaságot még a világválság alatt is, ami nem kis teljesítmény. Jelentősen kevesebbet költött propagandára, nem akarta lebutítani az embereket. Meghagyta mindenkinek a szabad döntés jogát. Voltak munkahelyek és az egészségügy sem volt olyan katasztrofális helyzetben mint most.


Sokkal kiszámíthatóbb jövőképe volt a fiatalságnak, amit az is bizonyít, hogy sokkal kevesebben vándoroltak ki külföldre mint most. Én akkor 20 évesként tudtam is félretenni havonta 20-30 ezer forintot,a mit aztán motorkerékpárra vagy egyéb hasznos tárgyra tudtam költeni. Manapság viszont az élelmiszer árak is olyan magasak, hogy nem lehet.


Akkor ha bementél egy Tesco-ba, vagy egy Lidl-be akkor ésszerű áron tudtál tartalmas, egészséges élelmiszereket venni magadnak, most viszont minden fele akkora méretűre van zsugorítva, az ára viszont egyre nő. Ma már egy átlag bevásárlást nem jön ki 50ezer alatt, akkor viszont 35-40 ezerből bőségesen betudtál vásárolni, úgy hogy még húsáru is volt benne bőségesen. Ma ez képtelenség lenne.


A fidesz kormány folyamatosan hazudik az inflációs adatokról is, mint ahogy a foglalkoztatottsági adatokat is egyre ferdítik.


Nekem pozitív emlékeim vannak a Gyurcsány Ferenc kormányozta korszakról. A családom minden tagja jobban élt mint most.


Nem értem mi az amit a kormány szerint ők most jobban csinálnak, mert az évek óta padlón levő forint és a horror élelmiszer és benzin árak nem éppen azt igazolják, hogy jól teszik a dolgukat.



2021. okt. 31. 22:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
4 - "Köszi de maradjunk a 16 százalék SZJA-nál," - tipikus dzsentri megközelítés; illiberális elmebaj!
2021. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
39%

#21

Nem vagyok illiberális csak folyamatosan figyelem az összefogás megnyilvánulásait. Nekem egyenlőre semmi olyat nem ajánlottak ami hihető és amiért érdemes lenne rájuk szavazni.

Magyar viszonyok között jól keresek. Szégyelljem ? Mégis a negyedét keresem annak amit egy német hazavisz a cégcsoport másik gyárában. Amint a kormány olyan gazdaságpolitikát folytat hogy megközelítem a német kolléga bérét akkor beszéljünk olyan mértékű adózásról mint amit ő fizet.

Aztán az összefogás azt ígérgeti, hogy majd ők nem lopnak de zuglóban is csak nagy vita után savanyú pofával voltak hajlandóak megválni a kurrupt képviselőjelöltjüktől. És hány ilyen jelölt van még ? Ezek után nekem nekem nem hiteles a nem fogunk lopni duma. Akkor mondják azt hogy megpróbálunk kevesebbet lopni. Ez az igazság de elég hülyén hangzik.

2021. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
54%
21# a német cégcsoportnak azért van itt a gyára, mert neked nem kell annyit fizetni közel se, mint a németnek. Mit gondolsz mi másért éri meg nekik idehozni mindent? Irgalmasságból? Ha ugyannyit kéne fizetni, akkor hülyék lettek volna idecuccolni. Ezeket nem érdekli, hogy német, magyar, bolgár vagy vietnámi szerelgeti a szarjukat, csak minél olcsóbban csinálja.
2021. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23# 22# lesz az
2021. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#15 az adókat az ART határozza meg. Nem Mari néni.

A jövedéki adók minimum szintje viszont úniós szabályozás, a benzinnél az alján vagyunk a dohanynál még alatta

2021. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Az ART pedig Mari néni konyhájában készül, ugye ?
2021. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
34%
Ki állok a kérdező mellet! Nekem és a családomnak is jobb volt! Jöttök itt a 300 ftos vizitdíjjal! Most mivel jobb hogy 30000 ftos tesztel mehetsz kórházba? Vagy az miért jobb hogy a munkáltatonak olyan jogot adtak hogy aki nincs beoltva az mehet amerre lát? Aki O1G -re szavaz az nemnormális!birka nép!!!
2021. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!