Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz miért hiszi azt,...

A fidesz miért hiszi azt, hogy Gyurcsány Ferenccel lehet ijesztegetni az embereket?

Figyelt kérdés

Én az MSZP kormány alatt voltam 20 év körüli és tisztán emlékszem arra az időszakra. Nem mondom, hogy minden téren tökéletes volt a politikája, inkább csak tökéletes közeli. Jól egyben tartotta a gazdaságot még a világválság alatt is, ami nem kis teljesítmény. Jelentősen kevesebbet költött propagandára, nem akarta lebutítani az embereket. Meghagyta mindenkinek a szabad döntés jogát. Voltak munkahelyek és az egészségügy sem volt olyan katasztrofális helyzetben mint most.


Sokkal kiszámíthatóbb jövőképe volt a fiatalságnak, amit az is bizonyít, hogy sokkal kevesebben vándoroltak ki külföldre mint most. Én akkor 20 évesként tudtam is félretenni havonta 20-30 ezer forintot,a mit aztán motorkerékpárra vagy egyéb hasznos tárgyra tudtam költeni. Manapság viszont az élelmiszer árak is olyan magasak, hogy nem lehet.


Akkor ha bementél egy Tesco-ba, vagy egy Lidl-be akkor ésszerű áron tudtál tartalmas, egészséges élelmiszereket venni magadnak, most viszont minden fele akkora méretűre van zsugorítva, az ára viszont egyre nő. Ma már egy átlag bevásárlást nem jön ki 50ezer alatt, akkor viszont 35-40 ezerből bőségesen betudtál vásárolni, úgy hogy még húsáru is volt benne bőségesen. Ma ez képtelenség lenne.


A fidesz kormány folyamatosan hazudik az inflációs adatokról is, mint ahogy a foglalkoztatottsági adatokat is egyre ferdítik.


Nekem pozitív emlékeim vannak a Gyurcsány Ferenc kormányozta korszakról. A családom minden tagja jobban élt mint most.


Nem értem mi az amit a kormány szerint ők most jobban csinálnak, mert az évek óta padlón levő forint és a horror élelmiszer és benzin árak nem éppen azt igazolják, hogy jól teszik a dolgukat.



2021. okt. 31. 22:58
1 2 3
 1/27 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Tökéletes közeli? Be választották a világ legrosszabb vezetői közé.
2021. okt. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
31%
Mert sajna bejött nekik a nyuggerek körében nagyon is.
2021. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Mert tényleg lehet.
2021. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

"Nekem pozitív emlékeim vannak a Gyurcsány Ferenc kormányozta korszakról. A családom minden tagja jobban élt mint most."


Nem tudom miből élt a családod akkor. Persze segílyke volt bőven.

Én akkor voltam pályakezdő és szarrá adóztatott a kormány a többkulcsos SZJA-val.


Köszi de maradjunk a 16 százalék SZJA-nál, Gyurcsánynak pedig drukkolok, hogy 22 után is ő legyen a legerősebb ellenzéki párt vezetője.

2021. okt. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%

Hidd el azért csinálják, mert szavazatokat hoz, ha nem hozna nem csinálnák.


Remélem troll vagy, mert sajna vannak tényleg ilyen csökkentett értelmű emberek akik így emlékeznek vissza de közben meg ennek nem sok köze van a valósághoz.

2021. okt. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%
Mire jó hazug propagandakérdéseket feltenni kérdező?
2021. okt. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Azért ilyen szinten hazudozni már művészet.


"Én az MSZP kormány alatt voltam 20 év körüli és tisztán emlékszem arra az időszakra."


Én is akkor voltam pályakezdő és én is tökéletesen emlékszem mi volt.


"Jól egyben tartotta a gazdaságot még a világválság alatt is"


Gyakorlatilag az állami cégeket privatizálták és eladta külföldieknek aprópénzért, akik sokkal magasabb áron kínálták a szolgáltatásaikat. Az ország gazdasági csődközeli helyzetben volt, ezért kellett az IMF hitel is.


"Jelentősen kevesebbet költött propagandára"


Van erről valami statisztikai kimutatásod vagy mi? Én még Orbánt nem láttam 20 emeletes plakáton, Ferit már igen:

[link]


"nem akarta lebutítani az embereket"


Jaja, helyette teljesen hülyének nézte, ahogy az őszödi beszédből is kitűnik.


"Meghagyta mindenkinek a szabad döntés jogát."


Orbán kinek a szabad döntési jogát vette el, tudsz rá mondani egyetlen példát is? Max a transziktól vonta meg hogy óvodákba járjanak szexuális felvilágositőst tartani.


"Voltak munkahelyek és az egészségügy sem volt olyan katasztrofális helyzetben mint most."


Dehogy voltak, sokkal nagyobb volt a munkanélküliség:

[link]

Az egészségügyről meg annyit, hogy akkoriban volt vizit díj, ami pont a legszegényebbeket érintette súlyosan akik nem tudták kifizetni a látogatást.


"Sokkal kiszámíthatóbb jövőképe volt a fiatalságnak"


Én vidékiként mehettem a gyárba droidnak, vagy ki a földekre napszámosnak. Ma ezerszer több lehetőség van a városba ahol lakok.


"Én akkor 20 évesként tudtam is félretenni havonta 20-30 ezer forintot,a mit aztán motorkerékpárra vagy egyéb hasznos tárgyra tudtam költeni. "


Áruld már el te mit dolgoztál, és ez idő alatt tartottál e fent pl háztartást. Mert még mamahotelből se lehetett ennyit félretenni, egy átlag melós egyik napról a másikra élt. Mi pl 3-an laktunk egy albérletben, és így is alig tudtam félretenni. A többire már nincs is kedvem válaszolni, elég lesz ennyi is, látszik fogalmad sincs az akkori átlagvilágról.

2021. okt. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
62%
Az egy dolog, hogy szar volt Gyurcsány. Az viszont egy aktuális dolog, hogy Orbán is szar, ráadásul 11 év kormányzás után annyit tud felmutatni a szánalmas, Fidesz, hogy az ellenzékre mutogat. Egy rendes kormány ami jól kormányoz nem azzal kampányol, hogy fúúúj másik.
2021. okt. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%

""Voltak munkahelyek és az egészségügy sem volt olyan katasztrofális helyzetben mint most.""


Amikor ekkorákat hazudozol, miért lep meg téged, hogy egyre többen lenézik az ellenzéki szavazókat?

2021. okt. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
48%

mert a fidesz mindent tűpontosan beméret.

jelenleg maradt kb 2 milla szavazójuk, ebből 1 milla román meg ukrán, van 700ezer cigány, és 300ezer magyar ember.

és az a következtetés jött le nekik, hogy mivel se a soros, se a migráns téma nem jön már be, a meleg ellenes téma meg kimondott kudarc lett, így marad a gyúrcsányozás...ami szintén kudarc.

a brüsszelezés is nevetséges, mert aki minimális szinten követi a politikát az látja, hogy orbán kb pincsi kutyusként engedelmeskedik brüsszelnek...hiába kommentálja azt, hogy így meg úgy.


de konkrétan az, hogy miért gyúrcsányt vették elő mumusnak?..ez nagyon nagy gyengeség részükről.

2021. okt. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!