Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne e értelmesebb...

Nem lenne e értelmesebb aknazárat telepíteni a déli határainkra, a migráció útvonalába?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést hallottam megvitatni és sok minden érv hangzott el, egyrészt a hatékonysággal kapcsolatban, például az, hogy képzett terroristákat aligha állít meg a mostani rendszer, aztán az őrzés magas költsége, amit csökkenteni lehetne egyszeri komolyabb beruházással és még a humanizmus érve is elhangzott mindkét oldalon, mert ha nem lenne a népvándorlók előtt egyfajta pozitívnak vélt példa, akkor el sem indulnának, hanem otthon keresnék a boldogulást, megpróbálva saját hazájukban felépíteni egy jólétet, ahelyett, hogy hányattatások közepette világnak mennének és egy új kontinensen nincstelen életmóddal, a beilleszkedés legcsekélyebb szándéka nélkül rontanák a levegőt.

2021. okt. 31. 14:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Aknazár helyett lehetne a kerítéshez könnygáz, bors, paprikaspray, stb szórókat tenni, és mozgás érzékelése esetén, vagy távirányítással beterítené a kerítést vele.


Nem valószínű, hogy minden migránsnak lenne hozzá védőmaszkja, védőszemüvege.

2021. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Mindemellett én azt tartom a legnagyobb problémának, hogy álságos ez a segítés, mert csak nagyobb gondokat generál.

Pár százezer, vagy pár millió embernek tudnak valamit segíteni, de mi lesz a többi milliárdokkal? Azoknak senki nem segít, pedig felmerül a kérdés, hogy miért pont ezek a kedvezményezettek?

Egész Afrika mégsem jöhet Európába, pedig egyre nyomasztóbban növekszik a létszám és minél többen vannak, annál több lesz a probléma, olyan ez, mint a lavina, a hógörgeteg, ami egyre nagyobb méreteket ölt lerombolva mindent ami az útjába kerül.

2021. okt. 31. 16:11
 23/26 anonim ***** válasza:

"Aknazár helyett lehetne a kerítéshez könnygáz, bors, paprikaspray, stb szórókat tenni, és mozgás érzékelése esetén, vagy távirányítással beterítené a kerítést vele."


Ez sem megoldás. Ettől is életben marad és másnap újra jön.

2021. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
23: ha nem tud átjönni ettől, akkor megoldás
2021. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
de igen, persze csak okosan meg jól figyelmeztetve, a baj, hogy mi aláírtuk az Ottawai szerződést ami tiltja a használatát, úgy tudom Európában csak a lengyelek meg a finnek nem írták alá, szóval akár ki is lehetne lépni belőle
2021. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én támogatnám. Még ha nagyon nem humanus szerkezetek is. Előtte egy kerítés, rajta 10 m enkent szepen kiplakátolni kepekkel, meg par fotóval a következmenyekről, mivel az "internesönel". Kár, hogy nem lehet megvalósítani. Liberalizmus vagy konzervatív hozzáallás édes mindegy, ervenyes útlevél, meg vizum, beutazási engedely esatöbbi nelkül nem mehetünk mi sem sehova, nem ertem, hogy lett ez kb alapvető joga mindenkinek? Ráadasul mar az első lakatlan szigetnél, vagy orszaghatárnál megszűnt az üldöztetésük, szóval a jogalapjuk is megszűnt a tovabbhaladasra.
2021. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!