Mi kell végre ahhoz, hogy Magyarországnak demokratikus jogállami Alkotmánya legyen ne ez a toldozgatott foltozgatott fideszes Alaptörvény?
Ennyi butaságot rég hallottam érvként előadva 8, 9, 10-től... legviccesebb hogy azért nincs igazam mert még a vesszőket sem tudom használni. :D
Csak a túl hangos szavú fideszeseknek: '89-es alkotmányról hónapokig szólt előkészítő vita televíziós közvetítéssel lásd ellenzéki kerekasztal és végül a teljes kerekasztal az MSZMP-t is bevonva. Ott ült már akkor is Orbán, pontosan tudhatta Viktor hogyan kellett volna csinálni 2010-től. Csak hát aki azt mondja hogy a parlament működik ellenzék nélkül is...
Csak a túl hangos szavú fideszeseknek:
1994-1998 között amikor az MSZP-SZDSZ kormánytöbbségnek 2/3-ados többsége volt önmagukra hoztak egy olyan korlátozó rendelkezést, hogy csak az ellenzék tehát parlamenti 4/5-öd bevonásával alkotmányozhatnak azért hogy az ellenzéki pártok is beleszólhassanak Magyarország Alkotmányának módosításában.
Hát ennyi a nagy különbség az ellenzék és a Fidesz demokrácia felfogása között.
#11!
Természetesen most is csúsztatsz. Azért nincs igazad, mert hülyeséget írsz, amit többen is cáfoltak, te pedig egyetlen állításodat nem tudtad megvédeni.
A vesszős megjegyzés arra vontkozott - ahogy az te is tudod, csak szokás szerint szalmabábozol -, hogy egy olyan ember, akinek általános iskolai szintű helyesírás is nehézséget okoz, az nagyon messza van attól, hogy egy jogalkotással foglalkozó ember szakmai alkalmasságát megítélhesse.
Fura lett volna nem bevonni az MSZMP-t 1989-ben, amikor minden hatalom az MSZMP kezében volt. :)
És nincs olyan, hogy '89-es alkotmány. '89-es alkotmány-módosítás van.
Az MSZMP, a kommunista állampárt nyilván nem ment bele olyan dolgokba, mint amilyenek a mostani alkotmányban szerepelnek. Nem véletlen, hogy az MSZMP utódpártjai és annak szövetségesei virnyákolnak.
Csak azt felejted el, hogy 1994-ben vált nyilvánvaló, hogy az SZDSZ eleve az MSZMP "B" terve volt. Sokan azért szavaztak rájuk '94-ben is, mert addig harcos antikommunistának vallották magukat. Ha ők elkezdtek volna önmagukban alkotmányozni, akkor gyakorlatilag az MSZMP alkotmányozott volna az akkori ellenzék kizárásával. Sosem voltak ők olyan fene nagy demokraták, csak tudák, hogy ha ebbe így belekezdenek, akkor elsörpi őket a népharag. Persze sokakkal meg lehet etetni, hogy az MSZMP-ből lett MSZP hirtelen nagy demokrata lett, a szélsőbalos, tűrt díszellenékük pedig szintén a demokrácia élharcosa.
"'89-es alkotmányról hónapokig szólt előkészítő vita televíziós közvetítéssel lásd ellenzéki kerekasztal és végül a teljes kerekasztal az MSZMP-t is bevonva."
Az 1989-es alkotmányt az 1985-es állampárti parlament szavazta meg, az 1949-es alkotmány módosításaként. Még a címét sem voltak hajlandók megváltoztatni. Emiatt volt ideiglenes.
Amúgy a Második Magyar Köztársaságban (1946-1949) is érvényes történeti alkotmányt kellett volna helyreállítani (Izraelben és Nagy-Britanniában egészen jól működik), és akkor nem lennének ezek a parttalan viták.
#14!
Már megint szalmabábozol és osztod a nem létező eszedet.
Nem kell utána olvasnom a témának, képben vagyok.
A tények pedig bizony makacs dolgok. Te csak egyetlen dolgot érzékelsz. Azt, hogy mindenki megcáfolt téged. Ezért próbálsz személyeskedni és úgy tenni, mintha valami óriási tudásnak lennél a birtokában és tőled tanulhatnánk.
Ez bizony gyenge és átlásztó próbálkozás volt. :)
Ráadásul eddig semmi sem szól amellett, hogy te tájékozott és elfogulatlan lennél. Kétsébeesésedben fasisztázni kezdtél, ami téged minősít.
#16!
Ez nagyon mellé ment. Nem az utálat vezérel. Tényeket írtam, s ezek függetlenek az indulattól. Te ezeket nem tudtad cáfolni, illetve a kijelentéseidet nem tudtad megvédeni. Ennyi történt.
Te folyamatosan szalmabábozol, ez is tény. Most is ezt tetted, mert teljesen alaptalanul kijelentetted, hogy dühös vagyok és az gyűlölet vezérel. És ez már személyeskedés is, hiszen nem arra reagálsz, amit írok, hanem a személyemet támadod. Mellesleg teljesen alaptalanul és meg sem próbálod alátámasztani ezeket a kijelentéseidet.
17: az a probléma hogy a saját pártfüggésedet vetíted ki a tényekre ezzel beárnyékolva azok tisztaságát. Úgyis mondhatom narancsos napszemüveged elhomályosítja az igazság fényét szemeidben.
"A vesszős megjegyzés arra vontkozott - ahogy az te is tudod, csak szokás szerint szalmabábozol -, hogy egy olyan ember, akinek általános iskolai szintű helyesírás is nehézséget okoz, az nagyon messza van attól, hogy egy jogalkotással foglalkozó ember szakmai alkalmasságát megítélhesse."
Durva minősítés. A vesszők kitétele mindig is a lektorok dolga egy írásműben. Amennyiben ezek hiánya miatt nem vagy képes felfogni inkább magadban keresd a hibát.
"Fura lett volna nem bevonni az MSZMP-t 1989-ben, amikor minden hatalom az MSZMP kezében volt. :)"
Kiforgatás mivel az ellenzék akkor már népi - urbánus, konzervatív liberális oldalakon oszlott ketté, így megtehette volna az egyik oldal hogy kihagyja a másikat.
"És nincs olyan, hogy '89-es alkotmány. '89-es alkotmány-módosítás van." Jogszellemiségében egy demokratikus alkotmány módosításnak találták a rendszerváltó pártok, ami felért egy új alkotmánnyal szellemiségében.
"Az MSZMP, a kommunista állampárt nyilván nem ment bele olyan dolgokba, mint amilyenek a mostani alkotmányban szerepelnek. Nem véletlen, hogy az MSZMP utódpártjai és annak szövetségesei virnyákolnak." Nyilván nem ment bele? Tények nélküli állítás...
" Csak azt felejted el, hogy 1994-ben vált nyilvánvaló, hogy az SZDSZ eleve az MSZMP "B" terve volt. Sokan azért szavaztak rájuk '94-ben is, mert addig harcos antikommunistának vallották magukat. Ha ők elkezdtek volna önmagukban alkotmányozni, akkor gyakorlatilag az MSZMP alkotmányozott volna az akkori ellenzék kizárásával. Sosem voltak ők olyan fene nagy demokraták, csak tudák, hogy ha ebbe így belekezdenek, akkor elsörpi őket a népharag. Persze sokakkal meg lehet etetni, hogy az MSZMP-ből lett MSZP hirtelen nagy demokrata lett, a szélsőbalos, tűrt díszellenékük pedig szintén a demokrácia élharcosa."
Durva rosszindulatú csúsztatás, feltételezés. Pártszimpátia miatti állítások tények hiányával.
1990. Fidesz akkor éppen liberális párt volt az SZDSZ-el együtt második fordulóra visszaléptették egymás jelöltjeit. Ezt akkor szokták csinálni pártok ha koalíciós kormányzásra készülnek és ideológiailag hasonlatosak. Sokan az SZDSZ-ből a Fideszre adták taktikai átszavazással hogy bejusson a parlamentben és legyen pártszövetségesük. Az MDF-re második körben épp a volt komcsik szavaztak mert nem ígért olyan erős elszámoltatást az előző rendszerre. MDF Pozsgay elvtárssal kiegyezett hogy ő legyen a köztársasági elnök. Népszavazással zárta el ennek útját az SZDSZ-Fidesz.
És akkor még ott van az ügynökakták nyilvánosságra hozatala, melyben a Szadesz mindig is emellett volt és a MDF MSZP Kisgazdák és sajnos végül a Fidesz akadályozták, akadályozzák mai napig. Annak lehet az érdeke a komcsi ügynökök titokban tartása akiknek a tagjai valamint az ideológiai támogatói a keresztény klérus között tartani kell a beépített ügynököktől. Így nem derülhetett ki és tovább dolgozhatott hivatalában Járai Zsigmond Orbán pénzügyminisztere és MNB elnök, aki ugyanolyan ügynök volt mint Medgyessy. Továbbá Kondor Katalin rádióelnök Fidesz idején. Mindkét elvtárs erősíti az együttműködést a Fidesz és a volt állampárt titkosrendőrsége valamint komcsi elvtársai között...
Persze volt kommunista párttagból is akad bőven fideszes: Kövér Lászlő házelnök extitokminiszter, Matolcsy György exgazdasági miniszter MNB elnök, Martonyi exkülügyminiszter, Stumpf alkotmánybíró exkancelláriaminiszter.
Kicsit többet várok tőled mint ferdítéseket tényeknek eladni. Köszönöm.
"Durva minősítés. A vesszők kitétele mindig is a lektorok dolga egy írásműben. Amennyiben ezek hiánya miatt nem vagy képes felfogni inkább magadban keresd a hibát."
Hát persze!
Ha te nem tudsz leírni egy összetett mondatot, akkor mindenki hülye. :D
Persze véletlenül sem azt írtam, hogy nem értem meg. Még jó, hogy beidézted, amit írtam, így legalább mindenki látja, annak semmi köze nincs ahhoz, amit kikövetkeztettél belőle.
Szép öngól! :D
"Kiforgatás mivel az ellenzék akkor már népi - urbánus, konzervatív liberális oldalakon oszlott ketté, így megtehette volna az egyik oldal hogy kihagyja a másikat."
Ellenzéki kerekasztalról és MSZMP-ről volt szó, mint két oldalról. És valóban ez volt a felállás akkoriban. Azért kellett módosítani az alkotmányt, hogy lehessenek szabad választások. Ehhez be kellett vonni az akkori ellenzéket. Ha nem ezt teszik, akkor nyilválvalóan olyan rendszer született volna, ahol csak az MSZMP nyerhet. (Változott is menet közben sok dolog, mert kiderült, hogy mégsem úgy vannak az esélyek, ahogyan ők gondolták.)
A népi - urbánus ellentétet sosem fogadtam el, egy mesterséges, mellébeszélős dolognak tartom. Voltak az SZDSZ-nek akciói, hogy megszerezze a teljes ellenzék felett az irányítást, de 1994-ig a rendszerváltó pártok nem húztak szét. Semmi realistása nem volt annak, hogy valamelyik rendszerváltó oldalt kitúrják már akkor.
"Durva rosszindulatú csúsztatás, feltételezés. Pártszimpátia miatti állítások tények hiányával."
Semmi roszindulat nincs benne. Az a te bajod, hogy még 27 év alatt sem sikerült feldolgoznod a tényeket vagy ennyi idő alatt sem tájékozódtál.
"1990. Fidesz akkor éppen liberális párt volt..:"
Ezt úgy mondod, mintha olyan gyakran változna ez náluk. Tény, hogy liberálisként definiálták magukat. Csak pár dolgot nem veszel figyelembe:
A liberalizmus összeegyeztethetetlen a kommunizmussal, szocializmussal. A liberalizmus nem ellentéte a konzervativizmusnak. A rendszerváltáskor ezek az izmusok nem jelenettek éles határvonalat. Valamint 1993-ig Fidesznek nem volt elnöke, tehát olyan nagyon határozott irányzatuk sem volt. Leginkább úgy lehet megfogalmazni, hogy az MSZMP-s diktatúra után valami mást, egy szabad országot szerettek volna. 1992-ben már elkezdődött a Fidesznek a konzervatív irányba való mozdulása, ahogy az éles szeműek azt is láthatták, hogy az SZDSZ '94-ben ki fogja villantani a foga fehérjét és elárulja a rendszerváltást és a liberalizmust is.
"MDF Pozsgay elvtárssal kiegyezett hogy ő legyen a köztársasági elnök."
Ez pontosan, amivel engem vádolsz: "Durva rosszindulatú csúsztatás, feltételezés. Pártszimpátia miatti állítások tények hiányával."
"És akkor még ott van az ügynökakták nyilvánosságra hozatala, melyben a Szadesz mindig is emellett volt ..."
Persze, hogy mellette volt, hiszen ők pontosan tudták, hogy ki szerepel benne, ki az, akit megzsaroltak és aláírták, hogy besúgnak. A legtöbb ember, aki ezzel vádolnak vagy akiket említesz, az sosem írt egyetlen sort sem. De kimodják, hogy ügynök volt, akkor végi is a politikai karrierjének. Akiknek jelentettek az ügynökök, azokról sosincs szó. Az MSZ(M)P-sek és SZDSZ-esek magasabb poíciókban voltak, csak röhögtek volna a markukba. Gyakoraltilag a kommunisták (MSZ(M)P, SZDSZ) ezzel fejezték volna be Rákosi munkáját.
"Persze volt kommunista párttagból is akad bőven fideszes: Kövér Lászlő ..."
Már megint hazudsz. Gondolom te vagy az, aki ezt a hazugságot leírja hetente többször is.
19-es És a többi fideszes volt komcsi elvtárs rendben volna? Húha a komcsi kutyából de fene nagy demokratikus szalonna lett? Sajnos nem!
Erre azért nem lennék büszke Kövér elvtárs helyében:
"1986. február-szeptember között a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) Központi Bizottsága Társadalomtudományi Intézete ifjúságkutató csoportjának segédmunkatársa volt.[2] 1987 és 1988 között Soros-ösztöndíjasként a közép-európai társadalmi mozgalmak kutatásával foglalkozott."
Jesszus eddig még Csurka sem ment az SZDSZ-szel hogy ők kommunisták lennének. Ő csak apák fiúk politikáról írt- elég zavarba ejtően pár fideszesre nézvést. Nekem csak olyan szdsz-es haverjaim voltak akiket az állampárt automatikusan vitt be fogdára szocialista ünnepekkor és az utcán kellett misére járnia mert nem tűrték meg a templomban.
Jól sejtem korodból adódóan te is valamilyen volt MSZMP-s lehetsz de legalább KISZ-es, esetleg munkásőr, vagy beszervezett? De őszintén... Pszichológiailag kompenzálandó akik a legjobban involválódtak a szocializmusban azok szoktak a legvérmesebb fideszesek lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!