Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az angol "She/He" -vel...

Ha az angol "She/He" -vel szemben nálunk már az idők kezdete óta "Ő" van, akkor mi vagyunk a leghaladóbb nép?

Figyelt kérdés

Nyilván a német, francia vagy bármely indoeurópai nyelvet lehetne említeni.


A magyar nép már a sztyeppén is törekedett a nemek egyenlőségére és a gendersemlegességre! 🇭🇺🏳️‍🌈🇭🇺🏳️‍🌈


Ezt miért nem hajlandó elismerni egy olyan, akinek egy szexista nyelv az anyanyelve? 🤨



2021. okt. 29. 20:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Ezt is jól csinálta a fidesz! Gyurcsány miatt van minden rossz!
2021. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem tudom, de tök jó volt, amikor egy kutyusra "she" hivatkoztak és tudtam, hogy szuka a kutyus.


A Japán nyelvben sokkal durvább a helyzet. Nem tudok japánul, csak a nyelvtana érdekelt.

2021. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2: ezek mind az elnyomó fehér népek. Mivel mi Közép-Ázsiából jöttünk, nem számítunk európai fehér népnek.


Itt aztán ránk lett erőltetve egy csomó maradi eszme és vissza lett fojtva ez a haladó gondolkodás a fehérek miatt.

2021. okt. 29. 20:19
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdekelne mit mondana erről egy nyelvész. Az angol ilyen szempontból harmatgyenge, nyelvtan szempontból pozitív értelemben.


A német nyelvben, ha nem tudod a főnév nemét akkor véged, az angol megoldja egy "of, 's"


Például: A nagymamának a házában van a kutya csontja, amit tegnap lopott a hentestől.


A kutya hímnemű. Alanyesete Der Hund. Tárgyesete Den Hund. Részeshatározó esete Dem Hund.


Mire összerakod helyesen a mondatot németül, megbolondulsz. :)

2021. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem véletlenül szenvedtem a német nyelvtannal annak idején :D

De mire fel kellett ezt ennyire túlbonyolítani?

2021. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Talán azért, kellett túlbonyolítani, mert a német (nyelvükből adódóan: "es") a legtöbb és a leghatalmasabb filozófusait adta a világnak?
2021. okt. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

#6

Nekem a filozófia legtöbb esetben a görögöket/helléneket juttatja eszembe és legfeljebb utána a németeket. De ez még nem magyarázza meg...

2021. okt. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

Keress egy hobbit.

Meg minden kommentelő aki komolyan veszi ezt a nyilvánvaló trollkodást

2021. okt. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező a magyarban azért nincs külön hímnem és nőnem az Ő-re mert az Uráli nyelvekben nincs grammatikai nem (És ez grammatikai nemnek számít, hogy "She/He"). Attól nem lesz egy Indoeurópai nyelv szexista, hogy nekik van grammatikai nem a nyelvükben. Egyszerűen így alakultak ki és kész ezzel nincs mit tenni.



#2

"Hát nem tudom, de tök jó volt, amikor egy kutyusra "she" hivatkoztak és tudtam, hogy szuka a kutyus.


A Japán nyelvben sokkal durvább a helyzet. Nem tudok japánul, csak a nyelvtana érdekelt."

Miért is durvább a helyzet? :'D

Csak mert én tudok japánul és szerintem nem durvább a helyzet még nyelvtanilag se.

2021. okt. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
A finn nyelvben is igy van es a mi nyelvunk is a finnugor nyelv csalad tagja.
2021. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!