Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az oltatlanok miért nem...

Az oltatlanok miért nem válnak tömegesen egyéni vállalkozókká?

Figyelt kérdés
Úgy nem lenne, aki kirúgja őket.

2021. okt. 29. 18:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

5#


Köztudott, mivel a politikusaink nyílvánosságra hozták az adatokat. Mi bajod van ezzel? Tán hazugsággal vádolod vezéreinket?

2021. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mer mér.
2021. okt. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Ki mondta, hogy nem válnak azzá? Épp most készülök a közigazgatás területéről a szépségipar felé váltani, ha tényleg elküldenek az oltás hiánya miatt. Diplomával, és szakirányú továbbképzéssel a hátam mögött is lesz erőm felállni, és hátat fordítani ennek a mocsokságnak. Találtam is egy műkörmös tanfolyamot, ahol lehetőség van becsatlakozni, terveim szerint jövőre pedig a fodrász képzést is elkezdem. Van kolléga, aki szintén zenész, ő már rendelkezik OKJ-s végzettséggel, amire ki tudja váltani az egyéni vállalkozóit, nem szépségipar, de szintén piacképes a dolog. Még egy pár ezren váltanak, és összeomlik az állami foglalkoztatási rendszer...dehát valakik ezt ügyesen kitalálták, hogy ez így jó lesz...
2021. okt. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es azért hülyeség amit írsz, mert ha nincs kedved betartani a KRESZt bármikor jogod van felszállni a tömegközlekedésre, vagy gyalogolni vagy taxizni.

Szabályok vannak, pl. egy moziban nem kezdhetsz el üvöltözni, egy szórakozóhelyen meg üvegeket dobálni, mert kidobnak, sztem ezek egyértelmű dolgok.

Viszont az Alkotmányban is benne van hogy a magyar embernek megvan a "munkához való joga" vagyis ezt bármilyen külső tényezőhöz kötni alkotmányellenes. Bár lehet h a Fidesz már kivette ezt a részt, de anno benne volt.


Mondok egy példát: lehet h holnap bevezetik a KRESZben hogy csak a szőke hajúak vezethetnek autót. Lehet majd hőbörögni, de nem alkotmányellenes. Hiszen van jogod venni egy elektromos autót, ha arra nincs pénzed, akkor ott a BKV. Nemzetközi bíróságokon persze kirekesztés miatt valszeg megbukna, de attól még nem alkotmányellenes. Egy város vezetése is hozhat ilyne döntést, mondjuk egy viccpárt.

Ellenben ha azt mondják, hogy mostantól csak a szőke hajúak dolgozhatnak. A többiek haljanak éhen. Nos, ez már a létedet fenyegeti mivel itt nincs opció. Ha szőke hajú vagy, éhen halsz.

Remélem nem kell bonyolultan bizonyítgatnom hogy a védett tulajdonság (egészségügy, vallás, politika) és a született tulajdonságok (hajszín, bőrszín, kisebbségi hovatartozás) milyen párhuzamok vannak.

2021. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%
7-es én meg a világ 8 csodája vagyok sok már EMBERREL együtt, mert túléltük oltás nélkül a 3. hullámot is, úgy is, hogy sokan átestünk a covidon. Remélem te sem gondolod komolyan a mondataidat... Teljesen más példákat hozol fel, mint amiről most szó van a világban. :(
2021. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13, Jó olvasni az elszántságod, életvidámságod, kívánom hogy idővel legyél benne nagyon sikeres és senki ne háborgasson! 🥰
2021. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a tervem. Már régóta tervezem, mert évek óta embertelen körülmények közt dolgozom a közszférában. A nyáron el is végeztem emiatt egy tanfolyamot. Az oltás kötelezővé tétele valójában csak megadja a hiányzó löketet, hogy végre bele merjek vágni. Nagyon félek, de az is embertelen, amiben évek óta vagyok. Sokszor éreztem azt, hogy ennél az éhenhalás is jobb.
2021. okt. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!