Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik külföldről szavaznak,...

Akik külföldről szavaznak, miért pont a fideszre?

Figyelt kérdés

Vagyis több helyen láttam, hogy legtöbbjük arra.

Elvégre nem azért mentek el innen, mert annyira rossz itt most?



2021. okt. 28. 10:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

A fidesz az aki az anyaország dolgozóinak adóit külföldre szórja.


Legyenek állampolgárok ezzel nincs gond de aki nem ide adózik, nem itt él, nem itt fizeti az 500+ os üzemanyagárat az ne ide szavazzon.


Tudjuk jól a kibicnek semmi se drága.

2021. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
En legutòbb külfőldről szavaztam,mert üzleti ùton voltam Tallinban.Miért nen szavazhattam volna a Fideszre?
2021. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

#12: nem az a kérdés hogy épp külföldön vagy, hanem az hogy ezek soha nem voltak magyar-országon.

Ennyi erővel pl. a Román kormány is tömhetné a magyarországi románokat pénzzel, és szavazhatnának a román parlamentbe...

A lényeg, hogy meg kapták az állampolgárságot, sokuk azért mert 100 éve mikor szétcsatolták az országot magyarként kint rekedt a dédnagyapjuk...

De ők kint születtek, élnek, dolgoznak ... azon túl, hogy 3~4 generációval ez előtt még magyar országhoz tartozott, de elcsatolt területen élnek, és talán még törik a nyelvet, nem sok közük van a jelen Magyarországhoz.

2021. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Elhangzott itt többször, hogy a támogatások miatt szavaznak rá. Határon túliként van rálátásom és higgyétek el, elsősorban nem emiatt. Hanem azért, mert Gyurcsány ellenünk uszított 15 éve, így az egész ellenzéket (tévesen) hozzá kötik.

Ettől függetlenül a többség nem szavaz. Én az ellenzékre fogok szavazni, MZP szerintem egy jó alternatíva. Meggyőzhetőek lennének a külhoniak, de az ilyen hozzászólások, mint amiket itt is olvasok, nem segítenek.

2021. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
13) A moldáviai román nagy számú kisebbségnek Románia is állampolgárságot és szavazati jogot biztosít.
2021. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ez csak a balosoknak megdöbbentő, de sok más országban van ugyaígy, hogy az ország minden állampolgára szavazhat, függetlenül attól, hogy hol él. Az állampolgárságot és a nemzetiséget pedig illene nem összekeverni, amennyiben 8 orsztálynál magasabb a végzettséged...
2021. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vajdasági magyar vagyok, de öt éve Budapestre költöztem. Így mindkét oldalról van rálátásom.


Először is azok a kinti magyarok, akik asszimilálódtak vagy törik a magyart esetleg már inkább szerben tartják magukat, azok be sem nyújtják az állampolgársági kérelmüket. Sok olyan magyar származásúval találkoztam, aki inkább szerb zenéket hallgat és szerbnek vallja magát és közelebbnek érzi magához Szerbiát mint Magyarországot. Az összes ilyen akivel találkoztam nem nyújtotta be a magyar állampolgársági kérelmét és nem is tervezi.

Így mivel nem magyar állampolgárok teljesen értelmetlen az esetükben arról beszélni, hogy kire szavaznak, mivel értelemszerűen senkire.


Azok akik viszont benyújtják az állampolgársági kérelmüket, alapvetően két részre oszthatók:

- Akik a magyar útlevél miatt le akarnak lépni Szerbiából

- Akik valóban magyarnak vallják magukat és közel érzik magukhoz az Anyaországot.


Az első csoport esetében teljesen értelmetlen arról beszélni, hogy kire szavaznak, mert nagyívben tesznek a politikára. Azért kell nekik a magyar állampolgárság, mert pl Angliába vagy Németországban magyarként sokkal könnyebb munkát találni, mint szerb (nem EU-s) papírokkal. És mivel nem terveznek Magyarországra költözni, így nem is érdekli őket a magyar politika, ezért nem is szavaznak. Az ő esetükben pl sokkal aktuálisabb mondjuk a legutóbbi német választásokról beszélni.

Ugyanis Magyarországon azt vettem észre, hogy a többség komolyan elhiszi, hogy jobb mint nyugaton és sokan olyanokat írnak itt az oldalon is, hogy "Pest megyében nettó nyolcszáz ezreket lehet keresni, nem éri meg kimenni" meg azt is gyakran hallottam magyarországiaktól, hogy "nem éri meg kimenni, mert kint minden drágább nem marad semmid". Ha ilyeneket valaki Szerbiában mondana, akkor kiröhögnék, ha valaki szerint Szerbiában jobb mint nyugaton azt minimum értelmi fogyatékosnak nézné mindenki. Csak Magyarországon van ez a nézet, miszerint Magyarország a világ közepe és itt van a világ Szív-csakrája is ezért itt minden jobb. Nálunk mindenki menekül és amint teheti lelép.

Tudok olyan esetről, hogy egy iskolában elsőben még 15 körül voltak, de nyolcadikra már csak 5-6 körül maradtak, mert a többség családja mind lelépett külfödre.


Persze a másik csoport, akik az öntudatos magyarok.

Mivel öntudatos magyarok, ezért ők a szerb televízió csatornák helyett magyar csatornákat néznek. A közhiedelemmel ellentétben itt nem csak az m1-et nézi mindenki. Az RTL klubot és az ATV is sokan nézik, így hazugság az a nézet miszerint itt csak fidesz-barát nézetekkel találkoznak az emberek. Sok olyannal is találkoztam, akik egész nap csak az atv-t és az rtl-klubot nézték és teljes szívükből meggyűlölték Orbán Viktort. Az egyik ilyen vajdasági magyar annyi atv-t nézett, hogy már a végén komolyan elhitte, hogy Magyarország Európa legrosszabb országa és még Szerbiában is fényévekkel jobb, mint Magyarországon a gonosz Orbán miatt, ez a személy be sem adta az állampolgársági kérelmét, mert félt, mert nem akarta megkapni azt annak az országnak állampolgárságát amelyiknek a gonosz Orbán Viktor diktátor az uralkodója.


És mivel ezek az öntudatos magyarok magyar nyelvű weboldalakat és médiákat fogyasztanak, ezért lényegében ugyanazokat az oldalakat követik, amiket egy magyarországi is. Tehát ugyanúgy olvashatnak 444, index vagy akár hvg-t is. Egy vajdasági osztálytársam pl minden nap követte a hvg-t. Amennyire én tudom a HVG szintén nem az Orbán-barátságáról híres. Ez az osztálytársam egyébként meleg volt, így már csak ezért sem szavazna a fideszre. Ő mellesleg így lényegében ki volt szorítva mindkét tömbből, elvégre nem lehet fideszes, hisz meleg és ellenzéki oldalakat olvas, de ballib sem lehet hisz a ballibaizmus egyik alapelve a külhoni magyar elleni gyűlölet. Így abszurd módon, kizárásos alapon Jobbikos lett. Így vajdasági liberális nézetű homoszexuális magyarként a Jobbik szavazója volt (ez még a 2018 előtti időszak!).

Tehát az a nézet, hogy senki semmit nem tud Magyarországról nem állja meg a helyét. Mert azok akik valóban nem követik a magyar politikát azok pont azok, akik nem is szavaznak.

Akik szavaznak azok már valamilyen szinten nagyon is tisztában vannak a magyar politikával és követik is. Sokan vannak egyébként közülünk, akik rendszeresen átjárnak Magyarországra. Vannak, akik dolgozni is. De egyesek csak bevásárolni. Tehát az, hogy "nem járulnak semmit hozzá az országhoz" szintén nem igaz (de érdekes módon, amikor a borsodi Rikárdóék segílykéből élnek és nem dolgoznak, nem fizetnek adót és nem járulnak hozzá az országhoz az ellen sosem szólaltak fel).

Emlékszem amikor én Budapestre kerültem öt éve akkor azt vettem észre, hogy sokkal többet tudok a magyar politikáról, mint egy átlagos magyarországi. Mert még évekkel korábban napi szinten követtem a magyar politikai közéletet, míg Magyarországon olyanokkal is találkoztam, akik még a parlamenti pártokat sem tudták volna felsorolni.


És ez a csoport mellesleg, aki valóban elmegy szavazni, nagyjából a 10-15%-át teszi ki az összes tényleges szavazókorú vajdasági magyarságnak. Azaz nem mindenki elvakult fideszes, mint azt be próbálják adni.

Azonban ez a 10-15% valóban legtöbbször a Fideszre szavaz. A válasz pedig nagyon egyszerű. Mert van egy párt, amelyik legalább úgy csinál mintha érdekelné őket a külhoni magyarok sorsa, míg a másik tábor még a szerb soviniszta pártokat is megszégyenítő módon uszítja az embereket a külhoni magyarság ellen.

Emlékszem egyszer amikor a Bosnyák téri piacra mentem vásárolni Zuglóban (egy jó ideig Zuglóban éltem) akkor a DK-nak volt egy standja, ahol aláírásokat szerveztek a külhoni magyar ellen. Amikor kíváncsiságból odamentem megnézni mi történik (mindig is érdekeltek a politikai dolgok, óvodás korom óta) akkor azt láttam, hogy ott zömében nyugdíjas korú idősek voltak és olyan sötét nézeteket hallottam, hogy csak néztem. Akkora és olyan mértékű gyűlölködést ellenünk én még Szerbiában a fudbalhuligánoktól vagy a szerb szélsőjobbosoktól sem hallottam. Azt kell, hogy mondjam, hogy külhoni magyargyűlölet terén a DK szavazói még a szerb ultrajobbosokat is megelőzik.


A másik kedvencem, amikor látják az echte magyar nevemet, hallják, hogy akcentus nélkül beszélek magyarul de azt is látják, hogy Szerbiából jövök és megkérdezik "de akkor te szerb vagy, nem?" Meg amikor megtudják, hogy Szerbiából jövünk és mondják, hogy "Nagyon szépen megtanultatok magyarul".

Ezt persze én úgy játszom ki, nehogy leszerbezzenek, hogy ha megkérdezik honnan jövök akkor azt mondom, hogy "Vajdasági vagyok". És mivel a többségnek fogalma sincs, hogy az hol van, csak annyit tudnak hogy valami Románia vagy Szerbia lehet, és mivel nem tudják, hogy lerománozzanak vagy leszerbezzenek ezért inkább magyarnak tartanak. De persze a cigányok, lévén hogy nyitottabak, mindig meg szokták kérdezni, hogy "de az Románia, nem?, ekkor elmondom, hogy nem, hanem Szerbia. A magyarországi magyarok persze inkább hallgatnak, mert nem mernek olyat kérdezni amiből kiderül, hogy nem ismerik a saját történelmünket sem.


Szóval nem azért szavazunk a Fideszre, mert buszoztatott agymosott egész nap csak M1 bámuló krumplizabáló makákók vagyunk, hanem mert amikor meglátjuk, hogy a DK és többi ballib párt szavazói mennyire sötétek és gyűlölködőek ellenünk, szemben a Fidesszel ami legalább úgy csinál mintha törődne velünk, akkor kisebb rossznak tűnik Orbán mint Gyurcsány.


De ettől függetlenül én sem szavaztam még eddig, mielőtt még jönnének a "húzzál vissza ahonnan jöttél mocskos orbánista" típusú válaszok.


Azt persze csak mint hab a tortán említem meg, hogy az Európai Unió chartája szerint az EU-s országoknak támogatniuk kell a külföldön élő állampolgáraikat, és szinte az összes EU-s ország állampolgárai szavazhatnak külföldről.

Továbbá az is meglepő tény lehet a ballibeknek, hogy Szlovákiában a máig érvényben lévő Beneš-dekrétumok miatt illetve Ukrajna oroszellenes vezetése miatt tiltva van a kettős állampolgárság ezekben az országokban. Így ezeknek az országoknak a lakóival kapcsolatban szintén értelmetlen arról beszélni, hogy kire szavaznak Magyarországon. Tehát amikor olyanokat írnak, hogy "a buszoztatott krumplis ukránokat fiktív címekre bejelentik, hogy a Fideszre szavazzanak" akkor az úgy marhaság ahogy van. Ugyanis ukrán állampolgárként hiába van magyar lakcíme vagy magyar tb-je de nem szavazhat, ameddig nem lesz magyar állampolgár. Ami viszont az ukrán állampolgárság elvesztésével jár.

2021. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 Hihetetlen volt olvasni végre egy ilyen minőségű választ! Respect!
2021. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!