Gyurcsány vagy Orbán hibájából rekord gyenge a forint?
2010 áprilisában Bajnai alatt 264 forint volt egy euró. Most 366 forint. Gyurcsány a hibás, esetleg a 11 éve 2/3-al kormányzó dr. Orbán Viktor Mihály miniszterelnök úr?
2021-et írunk és brutális árak vannak. Nem csak az ingatlan, a szolgáltatások, stb, még az alapvető élelmiszerek is mocskos drágák.. csőd szélén az ország. Orbán több, mint 20ezer milliárd forinttal adósította el a magyar családokat..
"Felminősítette Magyarországot a Moody’s Investors Service. A nemzetközi hitelminősítő péntek éjjel Londonban bejelentette, hogy az eddigi Baa3-ról egy fokozattal Baa2-re javította a magyar államadós-osztályzatot – írja az MTI.
A Moody’s ezzel egy időben a tavaly szeptember óta érvényben tartott pozitívról stabilra módosította a magyar szuverén besorolás kilátását. A döntés indoklásában a cég a felminősítés fő tényezői között kiemelte, hogy a növekedés erőteljesen visszalendült az idei év első felében, és ez is erősítette a magyar gazdaság ellenálló képességét. Mindezt a hatékony költségvetési és monetáris politika is segítette. A hitelminősítő közölte: megítélése szerint a kilátások – mindenekelőtt a robusztus beruházási lendület miatt – középtávon is jók. A cég várakozása szerint
A MAGYAR GDP POTENCIÁLIS NÖVEKEDÉSE ÉVI 3-4 SZÁZALÉK KÖRNYÉKÉN LESZ A KÖVETKEZŐ ÖT ÉVBEN."
Kérdező, a forint-euró árfolyamhoz nincs köze egyiküknek sem, már több, mint egy évtizede a forint árfolyama nem itthon dől el és még csak köze sincsen a magyar gazdasági teljesítményhez. Egyszerű nemzetközi gazdasági hatások azok ami miatt változik. Más valuták árfolyama is változott a forintéval együtt és nem hiszem hogy azokra Orbánnak lenne hatása, bármilyen nagynak is gondoljátok.
2008-ban tért át az ország a korábbi sávos árfolyamrendszerről a lebegő árfolyamra. 2008-ig maga döntött a forint leértékelésének mértékéről, idejéről az állam, azóta viszont a piac az ami az árfolyamot megszabja. Vagyis nem lehet összemérni az árfolyamváltozásokat. Persze hogy nem volt 2010 előtt ugyanolyan a forint árfolyammozgása ha egyszer 2008-ig maga az állam szabta meg az árfolyamot és nem a piac. 2008-t követően meg is indult a forint leértékelődése, ahogy a piac beárazta.
A magyar gazdaság helyzetéről nem a forint árfolyama tud pontos képet mutatni hanem az ide települő befektetések és az, hogy nagyon alacsony alapkamat mellett is vásárolják a kibocsátott állampapírokat, mert megbíznak a magyar államban.
#6
Azt tegyük hozzá, hogy ezek a minősítések stabilitásról szólnak, nem pedig jó gazdaságról.
Ha az ország kiszámítható, pl. stabilan lopnak, akkor ugyanúgy felminősítik.
A GDP növekedéssel meg az a gond, hogy lehet verni a mellünket, hogy az elmúlt 10 évben is EU átlag felett voltunk, de egyik évben se ütöttük meg az 5%-nyi növekedést, miközben évente átlagosan ekkora összeget kaptunk az EU-tól.
Vagyis úgy sikerült épphogy EU átlag felett lenni, hogy sokkal több EU-s támogatást kaptunk. Ez nagyon gyenge gazdaságpolitikára vall.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!