A békemenet miért ne 1956-ról szólt?
Voltak Gyurcsányos táblák, Gyurcsányos molinó vezette a tömeget, a köztévé is Gyurcsány lázban égett, Gyurcsányozás ment minden felől.
1956 pedig csak pár szóban volt jelen.
Egész évben gyűlölhetjük Rákosi módjára aki nincs velünk, az év minden napjába ott van a politika, minden nap ezerszer kimondják Gyurcsány nevét, miért nem tudták legalább ezt az egy napot 1956-nak szentelni.
'56 szerintem egy nagyon kibeszélt téma már vagy 100 éve. Sokan tudnak róla mindent, "mindenki ott volt", olyan is, aki még gyerek volt, vagy épp meg sem született akkorra.
Azonban valóban: egy-egy ilyen eseményről fontos lenne megemlékezni, és nem az állandó napi uszítást, acsarkodást kellene belehelyezni a folyamatba.
Azért itt is érdekes a fideszes mentalitás: "A Békemenet eddig sem '56-ról szólt, akkor most miért kellett volna? Hagyj békén!"
Ha egyszer róluk van szó, akkor egy forradalmi megemlékezés természetesen másodlagos. És ezt még annyi mindenre igaz náluk, a bírósághoz kötött viszonytól kezdve a demokrácia alapjain át a politikai erkölcsig.
Kérdezd meg az ellenzékiektől, akik még egy darab Magyar zászlót se voltak képesek magukkal vinni...
Amúgy de, igencsak volt megemlékezés 56-ról.
"Amúgy de, igencsak volt megemlékezés 56-ról."
Nem mernék fogadni a helyedben, hogy melyik volt többször emlegetve a színpadon, '56, vagy 2006.
mert jönnek a választások...
de igazán elkeserítő. Szerintem az volt a legalja, amikor Orbán elkezdett Brüsszelről, a migránsokról és LMBTQ-aktivistákról hadoválni - dehát ez kell az elvakult Fidesz-szavazóknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!