Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha népszavazás lenne a energia...

Ha népszavazás lenne a energia hordozók piaci díjszabásáról mire szavaznál?

Figyelt kérdés
Lakossági gáz,áram árak.

2021. okt. 18. 13:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

Ez kérdés szépen hangzik, mert fenntartja az illúzióját annak, hogy választási lehetőség van, csak hogy az első opció a valóságban nem létezik. Mármint a jövő évi országgyűlési választásokig nyilván lesz "rezsicsökkentés" kampány célból, de ha kormányváltás lesz akkor azért lesznek emelve a lakossági energiaárak ha nem, akkor meg azért. Ha fix is marad, kb. a mostani másfél-kétszeresére kéne emelni a következő 4-5 évben.

Tudod, örök számviteli bölcsesség, hogy nincs ingyen ebéd. Ha az oroszoknak fizetünk X forintot a gázért, Lakatos Benjámin és Mészáros Lőrinc meg rárakja a maga Y és Z forintját akkor a végösszeg X+Y+Z forint lesz. S ezt az X+Y+Z forintot valahonnan akkor is ki fogod fizetni, ha a gázszámlán nem ezt az összeget látod. Úgy is lehet pl. 100.000 forintot törleszteni, hogy csak 50-et fizetsz a többi 50-et meg elvonják a közszolgáltatásaidból, pl. bezárják a helyi orvosi rendelőt, megkurtítják a közvilágítási idősávot, a gyereked osztályát összevonják a korábban szegregált cigány osztállyal (a politikai Jolly-Joker). Pont 50 ezer forinttal fogsz rosszabbul élni, de legalább lehet lobogtatni, hogy a kisemberek egzisztenciája meg lett védve.

2021. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
3! Ki?
2021. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ja azért hőbörögnek az emberek a benzinár miatt is mert megértik hogy máshol is ennyibe kerül.
2021. okt. 18. 14:01
 14/22 anonim ***** válasza:
58%
Egyes válaszolónak szóljon már valaki hogy a kommunizmus unalmas
2021. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Jórészt a piaci ár mellett vagyok, a drága rezsi takarékosságra ösztönöz. A rezsi támogatását is végeredményben a lakosság fizeti meg adóval, csak mivel ezt nem látja, nem takarékoskodik eléggé. Így végeredményben többet fizetünk...


Azonban a szegényebb embereket a túl magas rezsi nyomorba döntheti, amivel többet veszít a társadalom mint amennyit a megspórolt energiával nyer. Mindenképp el kell kerülni, de nem elsősorban adóforintokkal támogatva, hanem a rezsibe beépítve.


Én nem vetném el, hogy ingyenes legyen egy bizonyos szintig. Már ha jól van belőve ez a bizonyos szint. Az ingyenes szolgáltatás ugyanis olcsóbb az adminisztráció megtakarítása miatt.

2021. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%
Továbbra is azt mondom, hogy vélhetően nem a magas keresetű szigetelt újépítésű hőszivattyús családi házban élő magad keresetű fizeti magasabb rezsit, hanem a szigeteletlen Kádár-kockában élő vidéki, külvárosi, akinél minden helyiségben van egy konvektor, ne adj isten hőtárolós elektromos kályha. Szóval lehet itt sávos áram és gázár, simán magasabb a fogyasztása egy korszerűtlen lakásban vagy házban élőnek, mint a jómódúbbnak aki jóformán passzív házban él.
2021. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16: ezek az emberek fenntarthatatlan módon élnek. És én nem akarom ezt fizetni nekik az adómból.
2021. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

# 17:


Hogy is volt az a mondás, hogy a Fidesz a szociáldarwinista? 😁

2021. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#16: Az energiafogyasztás gyakorlatilag minden szabvány esetében független az alapterülettől, a 250 négyzetméteres "passzív" családi ház bizony többet fog fogyasztani, mint egy 50 négyzetméteres Kádár-kocka, pláne ha medence, szauna, házimozi és más egyéb is van az ott lakók életvitelében, amit az energetikai besorolás nem feltétlen vesz figyelembe.

Bár én nem nagyon vettem észre, hogy a magyar CSOK-os házépítő közönséget annyira izgatná az energetikai besorolás, kizárólag a méret e lényeg, a 0 közeli energiaigénynek meg jobbára csak papíron felelnek meg, a tervezés és kivitelezés minősége is elmarad attól, de még ha fel is tételeznénk, hogy igaz amit írsz a drága házat felhúzó állampolgárnak akkor is van kiadása, még ha az nem is rezsi, hanem mondjuk lakáshitel vagy az építés költsége: ugyan miért kéne a jómódút büntetni azért, mert okos is volt és ideje korán beruházott egy alacsony energiaszükségletű épületbe?

S aztán persze van egy harmadik metszet, a kisnyugdíjas aki egymaga él egy villában: jelenleg őt egyáltalán nem motiválja a rendszer arra, hogy kivigye a házát a lakáspiacra és egy kisebb ingatlanba költözzön - sőt, kifejezetten támogatva van, miközben napi 200 kérdés jön arról, hogy mikor lesz már megfizethető a lakhatás a családoknak.

2021. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

# 19:


Nem feltétlen látom a környékünkön sem, hogy a Kádár-kockák helyen felépített újépítésű családi házak 250 m2-esek lennének. De szerintem egy mai kb 100 m2-es családi ház energiafogyasztása, még ha van is fűtés a garázsban, úristen micsoda luxus, ne lenne alacsonyabb, mint a vele szembe álló szigeteletlen Kádár-kocka kifűtése. Itt most nem arról beszélek, hogy a Kádár-kockán vélhetően nincs hitel, az újépítésűn pedig igen, csak és kizárólag a vélhető rezsiköltségről.


Én pl egy ilyen elavult Kádár-kockában két szobát és a fürdőt havi 30 ezres átalányból fűtöm ki, nincs gáz bevezetve. A konyhában meg fatüzelésű kandalló van.


Az ellenzék szerint akkor nekem mondjuk 60 ezret kellene fizetni, mert nagyfogyasztó vagyok.

2021. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!