Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma miért gondolja magát...

Ma miért gondolja magát mindenki értelmiséginek aki melegjogokat támogat?

Figyelt kérdés
Hozzácsapódott a melegjogi harchoz valami kenetteljes elitségérzet, amit azok is próbálnak a gesztusaikkal prezentálni, akiknek soha semmi közük nem volt az elithez, különösen anyagilag. Mégis azt nevezik ma haladásnak, ami erről az oldalról jön. Miközben minden más le van nézve ami eddig volt, haza, család stb., mintha valami rossz lenne mindössze attól, hogy régi. De még a nő-férfi fogalmakat is megpróbálják eltörölni, mondván végtelen számú nem van (ami éppen kitalálsz) meg szexuális irányultság. És ez szerintük a haladás.

2021. okt. 14. 23:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10 hagyd, nem fogja fel úgysem. Mikor elfogynak az érveik (igen hamar) mindig ide kanyarodnak vissza, hogy téged mit zavar a szeretet meg a többi bullshit. Sajnos ezért kell rájuk törvény, mert vagy játsszák a retardáltat, ami veszélyessé teszi őket, vagy valóban azok, ami szintén.
2021. okt. 17. 07:50
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

#10

A normális réteg csak ennyit akar mint a #9-es válaszban leírtam. De mivel nagy a közösség így ebben is lehetnek radikális rétegződések. S ez a radikális réteg lehet túlzóbb és vadabb is sajnos...

2021. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%

#11

Kérlek mond már el, hogy milyen törvény korlátozza a nem ciszheteró közösséget? :)

Mert például a gyermekvédelmi törvény sem a normális emberek ellen szól. Hanem a politikai jellegű radikális réteg ellen.

2021. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%
Nincs énekes lenézve a férfi nő kapcsolatok és a hagyományos családkép
2021. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Salx Narval ***** válasza:
41%
"12" Ezektől az emberektől nektek is célotok lenne elhatárolódni, pláne ha többséget ti képviselitek. A normális emberek általában szót értenek egymással legyenek bármilyen identitásúak is. Az emberi társadalmak, közösségek a többségi akaratnak megfelelő normák szerint működnek ehhez nekem, neked és mindenkinek igazodni kell. Én Magyarországot emberjogi kérdésekben élhető helynek ítélem, nem tapasztaltam faji, vallási, identitásbeli megkülönböztetést, a törvényeink mindenkire egyformán vonatkoznak. Azt viszont el kell fogadnia egy szűkebb közösségben élő embernek, hogy másoknak is ugyanannyi joga van mint neki, mint már írtam engedni kell és akkor kaphatunk mi is cserébe valamit a velünk egy közösségben élő de más gondolkodású emberektől. A kompromisszum előrébb visz mint a dühöngés, gyűlölködés, sárdobálás. Kötelesek vagyunk törvényeink alapján nekünk nem tetsző dolgokat is eltűrni ahhoz, hogy mások jogai is érvényesüljenek de ez oda vissza alapon működhet csak.
2021. okt. 18. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
42%

#15

Ez elégé ideologizált leírás részedről.

1: Mert te személyesen nem tapasztalod a megkülönböztetést, attól még más emberek megtapasztalják. Vagy el is követik.

2: Azért a minimumból engedni... Mert ez tényleg a minimum amit felsoroltam korábban, mint jogok.

3: Na és te hogy határolódnál el a radikálisoktól? Azon kívül, hogy nem teszed azt amit ők. Mivel ezek a radikálisok is oda tartoznak ahova a normálisak, így a híven hirdetett elfogadás ellentmondása lenne kiközösíteni bárkit. Meg sok ember a radikálisakból azt szűri le, hogy mindenki olyan aki abba a kategóriába esik. Például a meleg akkor minden melegre ezt hiszik érvényesnek, ha leszbikus akkor azokra, stb. Egy olyan közösség ahol nincs választásod, hogy milyen a beállítottságod nehezen kerüli el a kollektív minősítést.


Az meg, hogy mi kötelező és mi nem... hááát... nem az összes létező ember tartja be. Akkor nem lenne szükség intézkedésekre a rendbontó emberek ellen akik nem tartják be a jogok és törvények adta határokat.

2021. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Salx Narval ***** válasza:
81%

1: Törvény alapú megkülönböztetésre gondolok amikor azt írom, hogy nincs.

2: Nyilván nem neked és hozzád hasonló embereknek kell engedniük hanem a harsány polgárpukkasztó elemeknek, mármint ha valóban be szeretnének illeszkedni egy közösségbe.

3: Úgy ahogy most, nem tartok kapcsolatot, nem vállalok közösséget olyan emberekkel akiknek az életvitele bármilyen téren túl mutat az általam elfogadhatónak ítélt normákon. Itt én nem konkrétan a melegekre gondolok, amúgy velük van a legkisebb gondom. Én nem rekesztek ki senkit, magamat rekesztem ki az ilyen társaságból. Természetesen elfogadom, hogy velem is ugyanezt tegyék.


Vannak mindenkire érvényes törvények, vannak hagyományra alapuló íratlan szabályok és vannak kisebb közösségeken belüli csoportos és egyéni normák. A törvény az törvény, a többi viszont az emberi tolerancián az egymáshoz tartozás íratlan szabályain múlik és persze az egyéneken. Az én "köreimben" pl a tiszteletet, megbecsülést és az elfogadást nem követelni hanem kiérdemelni szokták, nincs erre rendelet, sem pedig szabályzat mégis jól működik kölcsönösségi alapon . Nehéz ezeket a dolgokat pár sorban leírni, megértetni magam még nehezebb, ehhez azt hiszem egy alapos beszélgetés kellene mert így könnyen előfordulhat, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én minden esetre támogatok minden olyan törekvést ami nem tapos durván más emberek jogaiba, vagy nem korlátozza azokat indokolatlan mértékben.

2021. okt. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!