A "demokratikus" ellenzékünk milyen jogon akar 50%-os többséggel alkotmányt írni?
Figyelt kérdés
2021. okt. 14. 14:07
1/8 anonim válasza:
Még mindig jobb mintha orbán írja egyedül.
2/8 anonim válasza:
Gondolom mennyire a demokrácia biztonsága érdekel téged, mikor a főnökeid, gyakorlatilag úgy írják át a törvényeket ahogy nekik tetszik.
3/8 anonim válasza:
És a Fidesz az egynegyedével? Mert képviselő sok van parlamentben, de az választásra jogosultaknak még a harmada sem rájuk szavazott.
4/8 anonim válasza:
Hányszor kell még megválaszolni ezt a kérdést?
5/8 anonim válasza:
Mivel jelenleg nincs alkotmányyunk, csak jogtalanul beiktatott alaptörvényünk, nekem semmi bajom nincs ezzel.
6/8 anonim válasza:
Le van vezetve, ha érdekel utána nézel, de te itt most csak hergelni akarod a népet.
Amúgy meg, ha nyernek, ki tudja mennyivel. Ha most befut Márki-Zay, akkor sok olyan otthon marad, akit csak Gyurcsánnyal lehet felizgatni, sok olyan meg elmegy, aki nem látott értelmes fidesz alternatívát, mert elege van a Gyurcsány-Orbán harcból..
7/8 anonim válasza:
Kíváncsi leszek, ma hányan mennek szavazni:)
8/8 anonim válasza:
Kérdezném tisztelettel, hogy a korábbi alkotmányok bármelyike meg lett-e szavazva bármikor? Bevonták-e a népet akár egyszer is az alkotmányozásba? Nem. Na akkor miért is kell ezt Fidesz- sajátosságként feltüntetni? (annak ellenére egyébként, hogy igaz, és egy normális országban nem így működik az alkotmányozás). Az új alkotmány meghozása 1989 óta a mai napig adóssága az egész magyar népnek, az államnak, amivel saját magunknak tartozunk. Legitim, és minden kétséget kizáró alkotmányozás csak úgy lehet, ha 2/3-al vonják vissza a később ezt az alkotmányt, ha tetszik ha nem. És persze ehhez jönnek hozzá azok a követelmények amikre korábban céloztam (megalkotás, viták, népszavazás stb.) amit nem szabad Dobrevék kizárólagos kezáben tartani, mert akkor ugyanott leszünk mint most. Ellenkező esetben csak folytatjuk a korábbi herce- hurcát az alkotmánnyal és megint csak az lesz, hogy a nemzet egyik fele elégedetlenkedik, törvénytelenséget kiált és illegitimnek tartja az új alkotmányt. Ezzel pedig egy lépéssel sem járult hozzá az ellenzék a magyar alkotmányosság helyre (vagy inkább fel) állításához. Amúgy meg ha rajtam múlna nem lenne alkotmány, csupán folytatnám a Corpus Juris Hungaricit, ami ezer éven át meghatározta a magyar államiság jogi kereteit egészen 1948-ig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!