Miért rázza a hideg az ellenzéki politikusokat ha meghallják a szakértői kormány kifejezést ?
A pártok erősen tiltakoznak Márki-Zay ötlete ellen, hogy legyen szakértői kormány. Ennyire idegen ez a magyar politikától ?
Számomra ezzel elismerik a pártpolitikusok, hogy nem értenek semmihez csak a hatalomra vágynak. Én őszintén örülnék ha végre szakértők vezetnék az országot akiknek a döntéseivel egyetért az adott szakma, az orvostól a tűzoltóig amikor rájuk vonatkozó döntést hoz a kormány.
Hagyjuk már a szakértői kormányokat, ez más néven az hogy megszorításokat akarunk véghez vinni de nem akarjuk a nevünket adni hozzá.
Minden egyes pártban vannak hozzá értő emberek, szakpolitikusok de még ha nem is lennének akkor is vannak olyan tanácsadóik akik értenek az adott szakterülethez, így akkor meg mi értelme lenne külsösöket hozni posztokra akiket még csak meg se szavaztak az emberek?
Ha elfogadom, hogy minden pártban vannak hozzáértő emberek, akkor miért kritizálja a kormányok döntését a szakszervezet, a kamara és a hasonló igazán szakmai szervezetek akik művelik is a szakmát.
Ez megy már 30 éve, bármelyik párt van kormányon.
Mondjuk olyat is láttam amikor egy elismert szakember elkezdett politizálni és onnantól csak ostobaságokat beszélt.
Így biztosan nem lesz meg a várva várt változás.
A kormány dolga az egész ország kormányzása. A szakszervezet dolga pedig a szakszervezet számára előnyöket bevezettetni. Érted mostmár, hogy a szakszervezet miért kritizálja az összes kormányt, vagy fejtsem ki bővebben?
(Amúgy elég röhejes egy "a szakszervezetet" igazán szakmai szervezetnek titulálni kormányzással kapcsolatban. Tudod egyáltalán, mik azok a szakszervezetek? És persze ugyanez vonatkozik a kamarára, úgy konkrétan melyikre gondolsz?)
ma 00:14
Mert mondjuk egy szakszervezetnek az a dolga hogy a benne lévő emberek érdekét védje, míg a mondjuk a kereskedelmi és iparkamara meg a cégek érdekeit, miközben az állam meg egy fix költségvetésből osztogat és lehet neki meg más érdekei vannak.
A szakértői kormányokat is szokták bírálni csak épp mögöttük nincs társadalmi felhatalmazás és így még kevésbé valid az mit tesznek.
Pl. jelen esetben ha mondjuk megszavazzák Dobrevéket mert ígértek svájci alapú indexálást, SZJA elengedést csóróknak, magasabb adókulcsot a jól keresőknek és egy szakértői kormány mondjuk ebből semmit se csinálna meg akkor mégis mi értelme volt szavazni?
Akkor ne legyenek választások aztán majd a szakértők megmondják hogy kinek mi jár.
Jelenleg nem sok szakértő található a kormányban, vagy az őket kiszolgáló holdudvarban. Viszont van sok mutyizós haszonleső, aki valami plusz juttatásért bármit megcsinál, alá ír, bevállal.
Sajnos az ellenzékben sem nagyon van hozzáértő, aki hiteles és jó tudna lenni, ha megszólal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!