Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dobrev Klára is adna babaváró...

Dobrev Klára is adna babaváró hitelt, CSOK-ot? Ez igen fontos döntési pont minden fiatalnál, mi az álláspontjuk erről?

Figyelt kérdés
2021. okt. 3. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
100%
50-es, így van.
2021. okt. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
0%

#50: hát nem éppen. Babavárohoz pl 3 év hivatalosan bejelentett munka kell. Csokhoz is elég kemény feltételek vannak.

A segélyből élő réteg ezeket nem tudja teljesíteni.

De az adókedvezmény is ilyen. Azért kapok 99 ezret havonta mert van ennyi adóm és járulékom. Akinek nincs az nem kap. Tessék dolgozni és pluszba segít az állam. Ha semmit nem teszel akkor az állam se segít olyan mértékben.

2021. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
81%
Én dolgozom, de gyerekem nincs, engem nem segít az állam.
2021. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
0%

#53: ha nincs saját családod akkor miben segítsen? Hazasodj meg, vállalj gyerekeket és kapsz te is. Persze csak ha dolgozol is mellette. (vagy párod)


Nekem se segített amíg ezek nem voltak. De nem sírt a szám, hiszen nyilvánvaló, hogy a családokat kell támogatni, egyedül könnyű megélni.


Nekünk egy főre jutó havi bevétel 150e/fő minden támogatással együtt. Családi pótlék és adokedvezmeny nélkül ez kb 120/fő lenne.


Ha egyedül élnék gyerekek nélkül akkor 460e lenne a fizum és egyben a teljes bevételem.


Na melyikbol könnyebb megélni? 120 vagy 460?


Vajon miért a családokat támogatják és nem az egyedülállókat?


Hú de nehéz kérdés, ugye?

2021. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
81%
Nem akarok ilyen előnyökért szülni, de nekem is minden drágul, nem adják kedvezményekkel csökkentett áron a lakást, az élelmiszert meg a többit...
2021. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
0%
Nem a támogatás miatt szülsz hanem mert akarod.
2021. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
11%

55: élelmiszer nekünk is drágul csak épp 150/főből vesszük meg ugyanazt amit egyedül 460/fő bevételből kéne.

Egyedül jóval kisebb lakás elég (ugyanolyan színvonal mellett) a támogatás (pl csok 10 millió) nem ad annyival többet amivel többe kerül a 3 gyereknek elég tér.

2021. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
81%
De ezaz, hogy én nem akarok 3 gyereket, lehet, hogy 1-et sem, de az is lehet, hogy nem lehet gyerekem, ezt nem tudom, csak volt hormonproblémám gyerekkoromban, amire azt mondták az orvosok, hogy ez is benne van a pakliban. Akinek nincs gyereke, vagy már felnőtt a gyereke, az le van szarva. Azt meg én hadd döntsem el, hogy milyen lakás elég nekem. Jelenleg egy erkély nélküli 1,5 szobás panelben élek, és nagyon hiányzik, hogy nincs erkély, de erre volt pénzem.
2021. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván eldöntöd milyen lakás jó neked de egyedül ne várj támogatást mert minek is? Ugyanolyan színvonalú élethez 3 gyerekkel neked is nagyobb, drágább lakás kéne mint gyerek nélkül.
2021. okt. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg aki csak támogatásokkal tudja eltartani a gyerekeit, az ne szaporodjon.
2021. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!