Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az nem nevetséges, hogy...

Az nem nevetséges, hogy Karàcsony ilyen kompetenciákkal miniszterelnöki pozícióra pályázik?

Figyelt kérdés

Facebookon írta egy kommentelő, és mennyire igaza volt, hogy Karácsony egy átlag munkahelyre be se tudna jutni. Már szinte mindenütt elvárás a nyelvvizsga, jogosítvány, és neki egyik sincs elvileg, legalább is nagyon úgy tűnik. A jogsit bevallotta, a nyelvvizsgával meg ködösített állandóan.


Ha egy átlag ember ezekkel a kompetenciákkal nem nyerhet felvételt egy sima komolyabb adminisztrátori munkakörbe, akkor Karácsony milyen alapon akar pályázni az ország legmagasabb elérhető pozíciójára? Jó lenne már ott is legalább ilyen alapfeltételeket előírni.



2021. okt. 2. 11:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
9 Közgazdász vagyok, sem nekem, sem másoknak hasonló munkakörben nem volt elvárás a jogosítvány. Mitől lenne elvárás? :D Nem csak anti-érv, de olyan messze van a hétköznapi valóságtól, amit írsz, mint innen az Androméda-köd.
2021. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
Ilyen világlátással megértem a problémáidat kérdező. Karácsony kompetenciái általában is néhány nagyságrenddel jobbak, mint képzeled. Hát még konkrétan. De nem számít, te csak a szokásos propagandaszöveget hozod.
2021. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Feleségem óvónő és nincs jogosítványa. Buta vagy kérdező, mint a stégre száradt sirályszar.
2021. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szakadok rajtatok! Érvek senkitől nem jöttek, csak a személyem sértegetése, ami egyedül akkor állná meg a helyét, ha az érvekkel társulna, de nektek még egy összetett mondatot sem sikerült eddig leírnotok normálisan megfogalmazva.


Értelme nincs, de megpróbálok a sületlenségeitekre reagálni egyesével. Valamiért ide tényleg a szemetet hordta össze a szél, pedig a kérdés igen is releváns és jogos.


"Közgazdász vagyok, sem nekem, sem másoknak hasonló munkakörben nem volt elvárás a jogosítvány. Mitől lenne elvárás?"


Aha, még mindjárt azt is be fogod nekem adni, hogy nyelvtudás sem szükséges egyáltalán a közgazdászi munka elvégzéséhez. Elvégre csak számolni kell. Tanulmányokat még véletlenül sem szokott senki olvasni, esetleg normálisabb, rangosabb külföldi publikációkat. Ha a jogosítvány nem is kötelező mindenütt, de nagyon erősen előny, és igazából illendő is. Nem mindenki egy falusi mikrovállalkozásnak a zugkönyvelője, hogy egy Excel táblába két számot összeadogat és ennyi a munkája. Normálisabb közgazdászok akár több leányvállalat között járják az országot, és mennek ide vagy oda, a jobbak szolgálati autót is kapnak, a sofőr pedig a legtöbb helyen luxus. Azért autót vezetni nem árt tudni, de semmiképp nem hátrány.


"Karácsony kompetenciái általában is néhány nagyságrenddel jobbak, mint képzeled"


Akkor írd már le azokat a kompetenciákat! (LOL) :D Mindenki csak beokád egy közhely dumát, vagy valami érvek nélküli nagyot mondást, de senki nem cáfol konkrétumokkal. Milyen kompetenciái vannak? Folyékonyan hazudik? 100 ezret mondott oktatói fizetésének, aztán kiderült, hogy 218 ezer? Kanyar nélkül rávágta a riporter kérdésére, hogy van nyelvvizsgája, aztán kiderül, hogy nincs? Tóth Csabával kéz a kézben elvoltak, aztán amikor már nagyon kínosak lettek az ügyei, egy vita közepén benyögi, hogy kihátrál mögüle? Mik a kompetenciái, ami miatt ő a legalkalmasabb?


"Feleségem óvónő és nincs jogosítványa"


Neki mondjuk pont tényleg nem is kell, de azért nehogy már egy óvónő legyen a mérvadó, és minden tiszteletem az övék, de az ő területük speciális, nekik a gyerekekhez kell érteni. Nekik elnézem azt is, ha eszperantóval kibekkelik a nyelvvizsgát, egy miniszterelnök viszont tárgyal külföldön is, és ide is jönnek külföldről. Szerintem, ha egy komolyabb adminisztrátori, csoportvezetői munkakörbe jelentkezek, már ott elvárás, akkor egy miniszterelnöknek legyen már még inkább az.


Az a baj veletek, hogy ti semmivel nem vagytok különbek az általatok szidott fideszes tábornál. Ez a mindegy ki, csak nem Orbán elv mára már bedőlt. Semmivel nem jobb az a tábor, aki fel van háborodva a fideszes hazugságokon, de az ellenzéki hazugságokat és az ellenzéki alkalmatlanságot pedig kimagyarázza és relativizálja, hogy de hát a másik sem jobb. Ezt tudjátok ti is, akik itt engem elkezdtek sértegetni, de érvek nem jöttek. :D Szerintem semmi vállalhatatlant nem írtam azzal, hogy ha egy normálisabb munkakörbe elvárás a nyelvvizsga, és igen, sok helyen a jogosítvány is (attól, hogy ti ki akarjátok magyarázni) akkor viccesen adja ki magát az, hogy az ország vezetőjének meg nem elvárás. Végül is egy középvállalat vezetője beszéljen idegen nyelvet, de ha egy egész országot akarsz vezetni, amiben benne van az a középvállalat is, akkor neked nem kell a nyelvtudás. Logikus... Nyugodtan szidhattok, szerintem ezzel nem írtam rosszat, és én veletek ellentétben nem sértegetéssel kezdtem, de ti ezek szerint csak így tudtok reagálni. Jöhetnek nyugodtan a sértegetések, nem engem minősít.

2021. okt. 2. 13:03
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
Az, de mégis ő lesz. Persze a valóságban nem ő fog irányítani.
2021. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Miért lenne szüksége erre?
2021. okt. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ja igazad van, semmi szüksége rá. Végül is teljesen rensben van, hogy valaki az országot úgy akarja vezetni, hogy autót se tud, a nevét se minyig sikerül leírnia, és nem beszél nyelveket. Diplomához ugyan kötelező, de az, hogy ő nem tud miniszterelnöki pozícióra pályázva az nem gond. XD
2021. okt. 4. 07:11
 18/19 anonim ***** válasza:

Merkel megválasztása után tanult meg angolul.

Szerintem Karácsony is tud valamennyire egyébként az más hogy nem beszél olyan jól. Meg mondjuk azt miért zárjuk hogy fejlessze az angol tudását? Talán olyan nagy dolog az?

2021. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Aki egy ország vezetésére pályázik, ne majd menet közben álljon már neki tanulni!
2021. okt. 4. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!