Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig megy még a gyermektelen...

Meddig megy még a gyermektelenek kihasználása Magyarországon?

Figyelt kérdés
Most már a KATÁ-s gyerekesek is visszaigényelhetik azt a nevetséges mértékű adót, amit eleve fizetniük kell, ezzel súlyosbítva a gyerektelenek diszkriminációját Magyarországon. Mikor lesz már ennek vége, hogy nem az ész nélkül szaporód javára dolgozik egy gyermektelen, hanem arányosan fognak járni a kedvezmények?

2021. szept. 21. 12:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 mindentudó99 ***** válasza:
18%
Mondjuk ennek se látom értelmét amit itt szoktatok írni hogy mindnek a hitele biztos bedől. Meg elválik mind és mi lesz. Akinek nincs gyereke is szeretne lakni valahol. Ők is hitelből vesznek. Az nem dőlhet be? Ez előtt 30 éve is hitelből építkeztek és 30 év múlva is abból fognak itthon és külföldön is. A hitelnek mindíg van kockázata
2021. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
100%

#50


De nálunk pontosan az megy,hogy nemhogy feljebb lépni nem tudsz,hanem lenyomnak,ahol csak lehet.


Pár év és a saját lakást is el fogják engedni a fiatalok,és nálunk is bérlakásokban fog lakni a többség.

A gazdagoknak meg lesz több lakásuk,amit kiadnak azoknak,akiknek soha nem lesz.

Középréteg?

Nálunk sosem volt,de ha így megyünk,nálunk csak mocskosul gazdagok lesznek,és a csórók,tengődők.


Csak nem tudom,hogy ilyen bérekből hogy fognak pl nyugdíjas korban is lakást bérelni,mint nyugaton.

2021. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
34%

#51


Ja,csak 30 éve még biztosabb volt a világ,és arányosabbak voltak a hitelek.


Ha 100 millióba fog kerülni egy átlagos családi ház,akkor sokan nem fognak meg felvenni hitelt,mert 50 év alatt sem tudnák visszafizetni ilyen bérekből,marad majd az élethosszig tartó lakásbérlés,és munka halálig,nyugdíj mellett.

2021. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
72%

"Jó, ne kapjanak a gyerekesek, de akkor én a gyermekteleneknek nem akarok majd fizetni nyugdíjjárulékot, mert a saját önzésükből így az öregedő társadalmo miatt nagyobb teher hárul rám. Majd befizetek ugyanannyit a nyugdíjkasszába mint most te, jó? A maradékot meg egyből kp-ban a szüleimnek. Csinálja mindenki így! Majd meglátjuk hogyan tetszik. 😒"


"39! Ha lecsökkented a gyerektelenek adóját és nem kell nekik nyugdíjjárulékot fizetni én benne lennék ebben. persze ehhez kell némi pénzügyi tudatosság is."


44-es, pont nem sikerült megértened amit a 39-es írt...


Adójárulékont azért fizetsz, mert az előző generáció is fizette, és emiatt jár nekik. A 39 nem azt mondta hogy nem fizeti, hanem nem fizeti a TÖBBLETET amit a gyermektelenek okoznak a rendszerben. Ergó "igazságosan" csak ugyanannyit fizet mint te.


Magyarul:


Minden marad a régiben, te ugyanannyi adót fizetsz.


A családosok nem kapnak támogatást.


Viszont a következő veneráció is ugyanannyit fizet be, mint te.


Mivel kevesebb a befizető, kevesebb az elosztás, kevesebb nyugdíjat kapsz, hiába fizet mindenki ugyanannyit igazságosan mint te fizettél.


Persze, a saját szüleit meg mindenki segítené.


Igen csak ferdén állna a szád.

2021. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
0%
54! Gondolom azt, amit én írtam már nem olvastad, hogy HA LECSÖKKENTENÉD A GYEREKTELENEK ADÓJÁT ÉN BENNE LENNÉK ez a rész nem ment át?
2021. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
72%

55, de annak nincs értelme, mert milyen alapon fizessen kevesebb adót a gyermektelen?


Mindenki fizessen ugyanannyit. Jelenlegi állás szerint te kevesebbet fogsz fizetni nyugdíjjárulékba, mint én, aki a következő generációban van. Miért fizetnél mégkevesebbet azért hogy én a jelenlegi befizetésedet fizessem.


Értjük hogy neked ez a kitételed, de hülyeség a kitételed!

2021. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
0%

56! Azon az alapon, hogy akkor nem vagy alig kell nyugdíjat fizetni.


Csak kíváncsiságból te hány éves vagy, hogy már magadat a következő generációhoz sorolod? egy generáció az mondjuk nem tíz év csak szólok...

2021. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
61%

"Azon az alapon, hogy akkor nem vagy alig kell nyugdíjat fizetni."


57, Nem, mert a jelenlegi nyugdíjasoknak JÁR a nyugdíj, mert ők is fizették. Még mindig nem sikerült felfogni, hogy nem csökkentésről van szó, hanem arról hogy ugyanannyi maradjon a befizetendő arány?


Csak persze akkor a gyermektelenek éhendöglenek.

2021. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
27%

58! Reménytelen vagy! Mert te nem akarod fölfogni én mit mondok, vagyis felfogod, de utána elmagyarázod, hogy azt nem lehet, én meg azt mondom, hogy én ekkor és ekkor fogadnám el, érted?


Akkor mondom egyszerűbben, hogy értsétek. Én lemondanák az állami nyugdíjamról ha cserébe nem vonnák a nyugdíjjárulékot meg csökkentenék az adóimat, sőt még arról is, ha esetleg véletlenül gyerekem lenne, akkor bármiféle támogatást kapjak utána, így ugyanis mondjuk a mostani bruttó fizetésem tegyük fel 15%-a felszabadulna, amit én tudnék félretenni. Érted már?


"mert a jelenlegi nyugdíjasoknak JÁR a nyugdíj, mert ők is fizették"


Azért JÁR, mer ezt mondja a törvény, amit holnap egy országgyűlési döntés tud módosítani, csak egy példa, korábban svájci indexálás volt a nyugdíjaknál, most infláció követő van, korábban járt 13. havi nyugdíj, aztán tíz évig nem, most jár egy része újra, soroljam? Mennyire "JÁR" minden "biztos" alapon? nyugdíj azért jár, mert úgy dönt az országgyűlés.

Mondjuk ha itt tartunk, akkor ezen az alapon mindenkinek "jár" nyugdíj, aki valaha is fizetett tíz forint nyugdíjárulékot?


még mindig nem írtál arra, hogy hány éves vagy amúgy?

2021. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%

"Reménytelen vagy! Mert te nem akarod fölfogni én mit mondok, vagyis felfogod, de utána elmagyarázod, hogy azt nem lehet, én meg azt mondom, hogy én ekkor és ekkor fogadnám el, érted?"


Felfogtam hogy mit mondtál csak rohadtul nem erről volt szó, emellett megoldást se ad. Mint az angol célok a brexitnél: piac legyen, felelősség ne.


Ehhez hasonlítható az álláspontod:


-Milyen legyen az ország politikai beállítottsága?

- Legyen jó, ne kelljen adót fizetni, de legyen teljes a szociális háló.


🤦‍♂️


"Azért JÁR, mer ezt mondja a törvény, amit holnap egy országgyűlési döntés tud módosítani, csak egy példa, korábban svájci indexálás volt a nyugdíjaknál, most infláció követő van, korábban járt 13. havi nyugdíj, aztán tíz évig nem, most jár egy része újra, soroljam? Mennyire "JÁR" minden "biztos" alapon? nyugdíj azért jár, mert úgy dönt az országgyűlés."


Értem. Tehát szerinted akkor a családosoknak is jár a támogatás, amit az országgyűlés hozott, mert azt mondta. Ha holnap az ogy azt mondja, a barna szeműeknek 50% szja-t kell befizetni, akkor a különbözet nem jár nekik, jogosan veszi el a kormány mert hatályba léptette.


Értem. Zseniális logika. Bravó.


"Mondjuk ha itt tartunk, akkor ezen az alapon mindenkinek "jár" nyugdíj, aki valaha is fizetett tíz forint nyugdíjárulékot?"


Gyakorlatilag igen, de a 10 forintnak függvényében. Tehát valami 10^(-x) forint lenne, aminek gyakorlatban viszont nincs sok értelme.



"még mindig nem írtál arra, hogy hány éves vagy amúgy?"


Neked mi közöd hozzá? Személyeskedni akarsz? Ennyire gyenge lábokan állnak a vitáid hogy a személyeskedéshez kell nyúlnod?

2021. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!