Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig megy még a gyermektelen...

Meddig megy még a gyermektelenek kihasználása Magyarországon?

Figyelt kérdés
Most már a KATÁ-s gyerekesek is visszaigényelhetik azt a nevetséges mértékű adót, amit eleve fizetniük kell, ezzel súlyosbítva a gyerektelenek diszkriminációját Magyarországon. Mikor lesz már ennek vége, hogy nem az ész nélkül szaporód javára dolgozik egy gyermektelen, hanem arányosan fognak járni a kedvezmények?

2021. szept. 21. 12:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

27-es Nem pont a GYEREKVÁLLALÁS múlik az emberen?! Most már nagyon úgy tűnik, hogy az állam sorozatos gyerekeseket támogató döntése miatt ""vállalnak"" vagy inkább potyogtatnak az emberek gyerekeket. Aki nem tudja eltartani őket, meg felelőss|get vállalni értük, az ne kapjon iylen mértékű kezdvezményt. De látom nem fogtátok fel, hogy nem az összes kedvrzmény ellen, hanem az aránytalanság ellen vagyok.


Hogy teremtsen stabil anyagi hátteret az a MÉG gyermektelen dolgozó, akiről 10 bőrt lehúz az állam akár 10 évig, mielőtt gyereket vállalna?

2021. szept. 21. 13:34
 32/63 A kérdező kommentje:
30-as Akkor nézzük meg, hogy az elmúlt 10 év csodás gyermektelen ellenes gazdaságpolitikájának köszönhetően megfordult-e a gyermekvállalási kedv, és már nem elöregedő-e a társadalmunk. Mielőtt kigugliznád az adatokat, segítek: Nem.
2021. szept. 21. 13:36
 33/63 anonim ***** válasza:
59%
Klárika ezt is elszámoltatja majd.
2021. szept. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
68%
27! Az, hogy vállalsz-e és hány gyereket igenis függ attól, hogy milyen az anyagi helyzeted, mennyi támogatást kapsz. Ha például egy gyerek után nem huszonkétezer járna, hanem azután is megkapnánk azt amit a három gyerekesek gyerekei FEJENKÉNT kapnak gyerekek után tehát 32000Ft adókedvezmény és 16000Ft családi pótlék, hidd el többen vállalnák be az első gyereket. De így pont attól veszik el sokak kedvét, aki komolyan csinálná, mert a nagy pénz csak a harmadiktól jár, aki pedig felelős az nem fog azért három gyereket csinálni, hogy pénzt kapjon. Csak tudod nem értem, hogyha nekem lesz gyerekem -ha lesz, mert már 34 vagyok és mindig toljuk kifelé, pont mert nincs elég pénzünk rá- akkor ő miért fog kevesebbet érni első gyerekként, mintha harmadikként születne? Vagy mit mondjak neki majd, hogy: bocsi most nincsen új cipő hiába szorítja a lábad, mert a Fidesz szerint te kevesebbet érsz így, hogy nem harmadik vagy?
2021. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
43%

Előző: azért ennek utánaolvasnék a helyedben, mert a gyes a nyugdíj megállapítása során beleszámít a szolgálati időbe.


Kérdező: nemcsak a gyermektelenek nem kapnak kedvezményt, hanem azok sem, akik már felneveltek akárhány gyereket. Nekem is felnőtt már a gyerekem, én sem kapok kedvezményt, de ettől nem nő a befizetendő adóm. Tipikusan úgy gondolkodsz, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene. De neked ettől nem lesz jobb.

2021. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
25%

"Hogy teremtsen stabil anyagi hátteret az a MÉG gyermektelen dolgozó, akiről 10 bőrt lehúz az állam akár 10 évig, mielőtt gyereket vállalna?"


Talán úgy ahogy a gyermekes tette 10 évvel ez előtt mikor még gyermektelen volt.

2021. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:
5-ös Az egyszerűsítés kedvéért nem írtam ki külön, hogy a már felnőtt gyerekekkel rendelkezőkre ezek nem vonatkoznak. És olvass figyelmesebben, nem akarom senkinek a tehenét megdögleszteni, de már kurvára unom, hogy az enyémet folyamatosan megdöglesztik.
2021. szept. 21. 13:42
 38/63 anonim ***** válasza:
47%
#37 Mivel döglesztik a tehenedet? Ha nem lennének a gyerekeseknek kedvezmények azt hiszed neked több jutna? Pedig nem.
2021. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
55%
Jó, ne kapjanak a gyerekesek, de akkor én a gyermekteleneknek nem akarok majd fizetni nyugdíjjárulékot, mert a saját önzésükből így az öregedő társadalmo miatt nagyobb teher hárul rám. Majd befizetek ugyanannyit a nyugdíjkasszába mint most te, jó? A maradékot meg egyből kp-ban a szüleimnek. Csinálja mindenki így! Majd meglátjuk hogyan tetszik. 😒
2021. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
57%
34# az első gyermek nembér kevesebbet, hanem az kap több támogatást, aki bevállal hármat!!! Azért hülyeségeket ne írjál már....
2021. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!