Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Szájer Józsi által írt...

A Szájer Józsi által írt fideszes alkotmány közjogilag érvénytelen?

Figyelt kérdés
Sokan nem ismerik el közjogilag érvényesnek, ezt az ellenzéki miniszterelnök jelölti vitában láttam. Pedig Szájerről tudjuk kicsoda, milyen származású, milyen beállítottságú, stb. Miért ne lenne érvényes, esetleg kábítószer befolyásoltság alatt iródhatott? Mire alapozza az ellenzék, hogy közjogilag esetleg nem érvényes?

2021. szept. 19. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Nekem jó Szájer fideszes alkotmánya, nagy tisztelője vagyok
Közjogilag szerintem sem érvényes
21 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Össze-vissza hadoválnak, nyilván érvényes. Max az elődje lehetett kétséges, mert 1949-ben miden volt, csak nem demokrácia, és az ország idegen erők megszállása alatt állt. Amúgy Karácsony már kétszer felesküdött rá, aztán most kitalálta, hogy nem fog. Szánalmas.
2021. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Érvényes közjogilag (amennyiben nem volt választási csalás 2010-ben). Az más kérdés, hogy nem ért/nem értünk vele egyet.
2021. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Mi köze Szájernek ahhoz, hogy érvényes vagy sem?


Amúgy érvényes, az akkori alkotmány szerint tökéletesen érvényesen lépett életbe.

2021. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az előző alkotmányt sem magyarnak tulajdonítják tudtommal, hanem Rákosi (Rosenfeld) Mátyásnak..

Akkor az sem érvényes közjogilag? Akkor miért nem állították helyre fideszék a jogfolytonosságot??

2021. szept. 19. 11:42
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

az nagyon jellemző lenne az álliberálisokra, hogyha azért vitatnák el valaminek a jogszerűségét, mert aki írta az meleg dorgfogyasztó és zsidó


ez annyira balos lenne

2021. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Jogilag úgy tudom, érvénytelen, mert már eleve egy törvénytelen alkotmányt váltott fel. Egyébként is illegitim, hisz a Fidesz, pontosabban annak melegorgiákra járkáló tagja kényszertítte az országra.
2021. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

#4!


Mit akarsz kérdezni?

2021. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

Laptopon, vonaton, drogokkal, kereszténységet hirdetve szerinted mennyire jöhet itt szóba a közjogi fogalom?Nem foglalkoznak ezek a közjoggal barátocskám, jobban teszed, ha minél hamarabb felismered ezt a tényt!


1-esnek. az, hogy egy ország külföldi megszállás alatt áll(ami sohasem véletlen), még mindíg jobb, mintha a saját népe fia ejtené rabul, a kereszténységet hirdetve. de ez csak az én véleményem, nem kell vele egyetérteni.

2021. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

"Jogilag úgy tudom, érvénytelen, mert már eleve egy törvénytelen alkotmányt váltott fel."


Tehát nem lehet leváltani a törvénytelen alkotmányt, mert az törvénytelen. :D

Vaslogika! De ha már soha nem lehet érvényes alkotmánya az országnak, akkor miért akarjátok ezt az alkotmány hatályon kívül helyezni?

2021. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
Csupán csak annyira érvényes közjogilag, mint az 1949 előtt évszázadokon át kialakult corpus juris hungarici (mint "alaptörvény- törvénygyűjtemény" (ez legalább egyedi volt...)), vagy mint 1949-es sztálinista alkotmányunk. Vagy mint annak 1989-es ún. "demokratikus" módosítása, amit szintén a jó ég sem szavazott meg, és ami érvényben volt az ország szégyenére 2011-ig. Ez senkit sem zavar, senkinek nem jutott eszébe, hogy az ezelőtti alkotmányokat sem a magyar nemzet alkotta meg, és fgadta el... Na pont annyira érvényes most is a NER alkotmánya. Nem igaz, hogy képelenek voltunk legalább 89 óta egy normális alaptörvényt alkotni. Röhej...
2021. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!