Valóban már dupla annyi az államadósság, mint amit Gyurcsány csinált? :D
Pedig, hogy esküdözött mindenre 2008-ban Orbán, hogy ő sohasem adósítaná el így az országot, mint ahogy most Gyurcsány teszi.
Erre meg már tényleg a duplájánál jár? :D (Én azért röhögök rajta, mert én nem itt fogom leélni az életemet, és az utódaim sem)
##28 Szerintem olvasd el ezt ami a linken van, hátha megérted hogy nem neked van igazad. 2009-ben készült az elemzés, semmi köze hozzá a fidesznek és mégis nagyon pontosan megmutatja, hogy szinte senkiinek nem volt jó a kötelező magánnyugdíjpénztári rendszer. Egyszerűen nem voltak még közel sem olyan reálhozamok, amiktől akár csak ugyanolyan nyugdíja lett volna az illetőknek, mint akik maradtak az állami rendszerben.
Ráadásul 2009-ig nem készült el annak a szabályozása sem, hogy ki hogyan fog majd nyugdíjat kapni a pénztárától. Később jelent meg az a szabályozás, ami 2013-tól tette volna kötelezővé a választást a tagok számára, hogy adott időszakra osztják el a befizetésüket vagy életjáradékot kapjanak. Azaz hogy eldönti, hogy 7 évig kap havi X nyugdíjat és a 8. évtől semmit, még ha él is tovább, vagy egy sokkal alacsonyabb összeget kap meg, de azt élete végéig. Ebben az esetben megszűnt volna az örökölhetőség.
Ha tehát a befizetések alapján úgy nézne ki, hogy a 65. évében nyugdíjba majd menő József várható élettartama a statisztika szerint 68 év, ő reméli, hogy legalább 75 éves koráig él, akkor vagy 10 évre havi összegekre osztva kapja majd meg a megtakarítását – amiről a döntés idején még nem tudja hogyan alakulnak majd, akkor lesz ez a befizetés örökölhető – ha meghalt előtte. Vagy ha reméli hogy 75 éves korában sem hal még meg, akkor már egy nagyon kicsi havi összegre tudja osztani, illetve életjáradékot kell kérnie, aminél ugyan kaphatja a nyugdíját élete végéig, 95 éves korában is, viszont elveszik az örökölhetősége. Mert ha életjáradék, akkor pont olyan kockázatvállalás lesz benne, mint az állami nyugdíjrendszerben, hogy azért tudnak a 95 éves Józsefnek is még fizetni nyugdíjat, mert sokan mások meg nem élték meg hogy visszakapják a pénzüket nyugdíjban.
#31 2009-ben? A válság legalján? Ne viccelődjünk már!
Senkinek nem volt jó, akkor miért kapott kb mindenki szép hozamot?
Állami rendszerben nem lesz nyugdíja az embernek aki még nincs közel a nyugdíjhoz, már el lett mondva, csökken az aktívak száma, és nő a nyuggereké, az állam pedig csak veszteséget tud termelni.
#32 Hát igen, ez van amikor valaki arra sem veszi a fáratdságot hogy megnézze mi is van abban amire a másik hivatkozik. Ugyanis ott van a tanulmányban, hogy 1998-tól 5 éves csomagokban is megnézte - évente újra meg újra - mennyi volt a reálhaszon a pénztári befektetéseken.
nem érte meg. A tagok alig 3,5%-a volt az aki olyan portfóliót választott ami olyan reálhozamot tudott hozni, ami már hasznossá tette. Válságok pedig mindig vannak. Még 10 év sem telt el, máris itt volt a migráns válság, majd a járvány. Mindig lesz valami újabb válság ami lenullázza az addig papíron szépen növögető befizetéseket.
Aha furcsa hogy én mindenki akit ismerek azaz be a 3.5 százalékba esett...
De nem nullázza le a befektetéseket. Migránsválság nem is volt, csak egy műbalhé aminek egyébként semmi köze nincsen a befektetésekhez...
30
Mukodesi koltseg plusz volt egy valsag 2008bsn amikor csúnyán csökkentek a hozamok.
34
Te olyanokat ismersz akiknek nott a befektetesuk, kb mindenki ilyen. Csak epp nem az elvarhato, elore szamolt mertekben.
Az a 3,5szazalek az azok aranya akiknek megfeleloen nott.
Ez is tokeletesen mutatja mennyire haszontalan rendszer volt hogy 30bol 1ember erte el a kituzott novekedesi celt.
#37 Mivel minden egyes számlát köteles volt 2013-ban az összes magánnyugdíjpénztár pontosan lezárni, az állam felé lejelenteni és abban fillérre elszámolni, így nem egy " statisztika hamisító gittegylet hamis informacióival" találkozhatsz, hanem tényekkel, pontos adatokkal, amiket maguk a pénztárak írtak le.
Most komolyan azzal vitatkozol, hogy egy nyugdíjbiztosító milyen reálhozamot mutatott ki az ügyfelei számára csak mert neked nem tetszik az aki készítette ezekkel az adatokkal a statisztikákat?
#38 igen. A tényekkel szembe megy az mnb statisztikája.
500 ezer forintra 70 ezres hozam az OTP (legnagyobb) mnyp pénztárában az ellopásig az nem épp 3,5%...
Más pénztárak ennél többet is elértek, én is néztem statisztikákat akkor és még a mínuszok sem voltak olyan nagyok, de a plusszok nagyok voltak.
L&n az állam fix -100%-os hozamához 🤣 meg ahhoz hogy azóta már módosításoknak köszönhetően adHAT az állam nyugdíjat, de már nem kötelező.
Ha valaki 500kt fizetett be, az max 1 2evig volt tag, kb pont a valsag utan amikor meredeken emelkedtek vissza a tozsdek. Beirsz egy olyat hogy 12ev alatt 2evben volt maximum mnyp tag, nsgyon hiteles..
Egyebkent te kered szamon az mnbt es mnypakat, mert nem hiszel a szamaiknak, persze mi meg higgyunk a te idebofogott ket számodnak. Oke.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!