Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldalnak általában miért...

A baloldalnak általában miért ellenségei minden országban a jobban kereső alkalmazottak?

Figyelt kérdés

Azért, mondom,hogy ellensége, mert adóztatni akarják őket.

Tehát,egy senior prémium tanácsadó bankban,IT szoftverfejlesztő, szakértő, senior beosztásban dolgozók, menedzserek....stb


Ők nem "tőkések".


Ez nem magyar sajátosság,hanem mindenütt ez a trendi.

Pedig egy jobban kereső ember,kevesebb közszolgáltatást használ, azaz a közösből kevesebbet vesz ki.


Adóztassuk meg valamit, mert tanulni merészelt, szorgalmas volt,átlag felett keres és többre vitte, mint egy gyári munkás?

Nagyon kispolgári gondolkodás.


2021. szept. 9. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Ott bukik az elméleted, hogy a jól kereső emberek is a közoktatásban szerezték az ismereteiket, és Nyugat-Európában az egyetemek nagy része is állami kézben van (pont azért, hogy díjmentesek maradjanak).


Azért adóztatják meg őket, mert a társadalom többsége ezzel jár jól. Egy szűkebb réteget jobban megadóztatni, a többséget kevésbé. A többség ezzel jár jól. Egy hazafi értelemszerűen ezt támogatja, és ilyenkor le is hull a lepel a hazafiatlan, elitista jobboldalról, hogy csak a gazdagok érdekeit támogatják, a társadalom érdekeivel szemben.


A fizetések egyébként senkinek nem a társadalmi hasznosságát fejezik ki, hanem a dolgozó helyettesíthetőségét. Ettől függetlenül egy IT-szoftverfejlesztő nem fontosabb eleme a társadalomnak, mint egy ápoló vagy óvónő. Szóval, a baloldali koncepcióval értek egyet.

2021. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem, te nemazért mondod, hanem azért, mert ezt hitették el veled. És azért tudták elhitetni, mert nem érted a politikát és a gazdaságot.


Ja, amúgy csak úgy általában ez az adóztatás nem igaz. És adóztatni nem a tőkéseket szokták. Minden országban számtalan adónem van. Adóztatják az üzemanyagot, minden terméket, a jövedelmet, egyes vagyonokat és még sok mást. De aki csak ezt nézi benne, az olyan, mintha a trágyalét ihatónak gondolja pusztán, mert az is folyik.


A "közösből igénybe vétel"-ről pedig annyira tévesek a fogalmaid, hogy fáj. Az élet egyszerűen nem ilyen. Sehol!

2021. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1#


Minél kisebbek az adók, minél kisebb az állami szerepvállalás, annál kisebb a hatalma a politikai elitnek.


Az Egyesült Államokban a politikusok kvázi olyanok, mint egy hivatalnok.


Európában viszont császárnak hiszik magukat és mivel rengeteg adó befolyik, óriási döntési joguk van, ami a mindennapi életet is befolyásolja.

2021. szept. 9. 13:14
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

De minek keressék alkalmazottként sokat ha utána ugyanannyit kapok kézhez mint aki megelégszik egy kozepkader állással?

Megoli az egyéni ambiciot.

Mert ennyi erővel majd én beosztom a szegényebbek pénzét okosabban, és rögtön kiderül hogy nem is olyan szegények.

Ránk is sokszor irigykednek hogy milyen gazdagok vagyunk. Aztán ők járnak kormoshoz, szolizni, apa cigizik, gyereknek csak a drága cipő jó, télen nehogyma pulcsiba kelljen bent lenni... És végül kijön hogy többet költenek havonta mint mi. És csak egy átlagos család ahol mindket szülő dolgozik.

En ezekre nem koltok mert úgy érzem nem tehetem meg viszont szoktam jótékony celra 30-50 ezret adni.

Az a baj hogy olyan dolgokat tekintenek sokan alapnak ami nem az. Én szegény csaladban nőttem fel, és felnőttként jöttem rá hogy nem szegények voltunk csak sok volt az urizalas.

2021. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

A baloldal eredetileg a munkásosztály érdekeit kívánta védeni, de rövid idő után válságba került, hiszen mára még egy vállalaton belül sem csak egyfajta dolgozói érdek jelenhet meg, tágabb értelemben pedig még annyira sem lehet összefogni őket. Ezt megértették, hagyták is. Azonban hogy fenntartsák létjogosultságukat, elkezdtek olyan csoportokat keresni, amelyek védelemre, támogatásra szorulhatnak, és melléjük szegődtek még akkor is, ha azok nem is kérték. Feminista mozgalmak, melegek, kisebbségek, egy idő után egyre szűkebb (és egyre deviánsabb) rétegek érdekeit egyre hangosabban képviselve. Természetesen nem az a lényeg, hogy az érintett csoportok jól meg legyenek védve, hanem az, hogy rájuk, a "védelmezőkre" mindig szükség legyen. Ez azonban egyre kétségbeesettebb próbálkozás, mondanivalójuk mára elfogyott. Ráadásul ahhoz, hogy valami eredményt tudjanak felmutatni, mindig mások pénzét kell felhasználniuk, az elnyomottak, a munkanélküliek, a hajléktalanok stb. jólétéért mindig csak a többségi társadalom emelt mértékű adóztatásából lehet tenni (legalábbis ők így képzelik). Ez rendszerint semmilyen problémát nem old meg, ingyenpénzt jelent a kiválasztott rétegeknek, ezzel pedig a helyzet konzerválása zajlik a középosztály zsebéből.


Mindeközben nagyot fordult velük a világ, a Trump mellett tüntető vidéki amerikaiakat nem győzik büdösbunkózni, holott eredetileg épp őket kellene képviselniük.

2021. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
#3 Minél kisebbek az adók és minél kisebb az állami szerepvállalás, annál kevésbé tudják válságok alatt kimenteni a magánbizniszeket állami mentőcsomagokkal. Mert mindig alacsonyabb adókat és kisebb államot akarnak, de ha jön egy válság, képmutató módon rögtön az államhoz mennek mentőcsomagért kuncsorogni.
2021. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

"Az Egyesült Államokban a politikusok kvázi olyanok, mint egy hivatalnok."


Ezt azért te sem gondoltad komolyan :DDDD

2021. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7.


Az amerikai elnök közelebb áll egy közszolgához vagy egy túlfizetett ügyintézőhöz (amilyennek az összes politikusnak lennie kellene), mint mondjuk a francia, magyar , osztrák,szlovák...stb

2021. szept. 9. 17:13
 9/9 anonim ***** válasza:

"...annál kisebb a hatalma a politikai elitnek." - így igaz. És annál nagyobb a hatalma a valódi érdekkel rendelkező nagytőkének. Mára már nagy államok vezetői is kezdik ezt felismerni. Csak példaként, Merkel kissé későn jött rá, hogy 2015-ben mégse kellett volna engedni a német nagytőke nyomásának.

Egy állam akkor működik optimálisan, ha semmiféle hatalomnak nincs túlereje.

Ami pedig az USA és Európa politikusainak megítélését illeti, az annyira téves, hogy e fórum már nem alkalmas a kijavítására.

2021. szept. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!