Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent pontosan a genderse...

Mit jelent pontosan a gendersemlegesség?

Figyelt kérdés
2021. aug. 23. 13:53
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
50%

A gendersemlegesség NEM szól a nemváltó műtétekről, semmi köze hozzájuk. Arról se szól, ki milyen nemű testben éri rosszul vagy jól magát.

A gendersemlegesség arról szól, hogy nők is lehetnek kamionsofőrök, vadászpilóták, sőt, tengerészgyalogosok is, meg sok más foglalkozást is betölthetnek, ami régen elképzelhetetlen volt.


Mint például elképzelhetetlen volt valamikor, hogy egy nő lehet festőművész, vagy tudós, de ma se hallottam sebészorvos nőről.

2021. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
0%
31, szerintem nem foglalkozásokról szól, ezek eddig is gendersemlegesek voltak úgymond. Hanem kisgyerekek neveléséről, a nemi identitásuk kialakításáról, hogy hogy öltözködnek, viselkednek, koedukált WC-kről, öltözőkről, közös versenyzésről, ahol pl. sportokban a nőket lealázzák az ún. valóságban, szexuális orientációról, stb.
2021. aug. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Támogatom, hogy nők is dolgozzanak kukás autón, építsenek utakat, épületeket, rohanjanak be égő házba embereket menteni. De a sebészorvos se rossz.
2021. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
50%

#28


Természetesen én sem úgy értettem, hogy közvetlenül te adsz bárkinek is a kezébe szikét. De ezzel, hogy nem a helyén kezelitek ezt a problémát, sokat ártotok ezeknek az embereknek. Közvetve, ha megteheti, a kezében lesz a szike. Ennek a vége, hogy csináltatok egy szörnyet, amit érthető okok miatt nem fogadnak el az emberek.


A valós segítség az lenne, ha ezeknek az embereknek a fejében raknánk rendet. Erre esély sincs miattatok.


Ezeket az embereket a kutya nem bántaná, ha nem hazudnák(veletek együtt) azt, hogy ez normális.

El kell fogadni őket, mint beteg emberek. Meg kell védeni őket azoktól, akik bántani akarják őket.


De ti szimpla képmutatásból háborúba külditek őket, ahelyett, hogy valós segítséget nyújtanátok nekik, aminek az alapja nem hazugság.

2021. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
A női kvóta nem azért van, hogy egyenlő arányban legyenek a nők és a férfiak a bányában. Hanem azért, hogy a multiknál a zsíros állásokat is megkapják, ne a férfiakat vegyék fel, akik genetikájuknál fogva jobb vezetők.
2021. aug. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
40%
28: pontosan. A legszörnyűbb, hogy nem csak, hogy rendet nem raknak a fejekben, de inkább még nagyobb rendetlenséget csinálnak, amihez nekünk tapsolni kéne.
2021. aug. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
40%
35-ös vagyok, bocs, nem a 28-nak szólt a válaszom, hanem a 34-nek :D
2021. aug. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
40%
Nem hiszem el :D 37-es vagyok, nem 35-öt akartam írni, hanem 36-ot... tehát 36-37 én vagyok, és a 36-os válaszom 34-nek szólt... kevesebb sör legközelebb, elnézést :D
2021. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%

#32

Rosszul gondolod, semmi köze a gyerekek nemi identitásuk kialakításához. A szabad gondolkodáshoz és magatartáshoz viszont köze van, ha pl. egy fiú rózsaszín nadrágot szeretne hordani, nem kell őt leszólni, hogy ez lányoknak való. Ettől az a fiúgyerek nem lesz biztosan meleg. De azt lehet neki mondani, hogy az a szín neked nem áll jól, csinosabb vagy egy szürkében.


Harry Potter és a hét kötet, írójuk J. K. Rowling. Ez utóbbiról szól a gendersemlegesség, az íróról. Ugyanis az a kiadó, amelyik több másik kiadó visszautasítása után vállalkozott a könyv kiadására, nem volt hajlandó megjelentetni az író teljes neve alatt. Félt, hogy a név láttán nem fogják vásárolni a könyvet, mert az írója Joanne Kathleen utónevekre hallgat. Érdekesség, hogy a mai napig nem írják ki az után-nyomott könyvekre sem a szerző teljes nevét. A gendersemlegesség erről szól, hogy fogadják el a nőket is olyan helyeken és szerepekben, amikben és ahol eddig nem fordultak elő annak ellenére, hogy ízig-vérig teljes mivoltukban nők.

2021. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

"A társadalom 0.1% talán transznemű, de emiatt nem szabad lelkileg tönkretenni a többi gyereket."


Senki nem akar tönkretenni senkit, pont a fordítottja a cél.


A gyerek valójában a nemi sztereotípiákat a szüleitől tanulja, ha akarja a szülő, ha nem. Ebből jön az "utálom, hogy olyan vagyok, mint az apám/anyám" kezdetű mondat. Ezt nem kell beléjük sulykolni, ezt maguktól csinálják a gyerekek. Amiről szó van, hogy ha a gyerek próbálkozik valamivel, akkor nem állítod le, mert pont azzal árthatsz neki, hogy ráerőltetsz valamit.


Az a baj, hogy valamiért azt hiszik az emberek, hogy a gendersemlegesség azt jelenti, hogy a szülők rábeszéli a gyereket, hogy "babázzál csak kisfiam, mert lehet ám, hogy transznemű vagy". Ráadásul kétségkívül van egy csomó segg idióta szülő, aki most azon pörög, hogy kiélheti a vágyait, mert egyéves fiát tütübe öltöztetheti és posztolhatja instára, de ők is ugyanazt a félreélrtelmezést követik.


A valóság az, hogy a gendersemleges nevelés nem azt jelenti, hogy az ellenkező irányba tologatod a gyereket, hanem azt, hogy igyekszel nem tologatni egyik irányba sem. Ha ő el akar indulni valamerre, akkor türelmes vagy és támogató. Ha babázni akar, akkor miért ne babázhatna? De ha dömperezni akar, akkor dömperezzen.


A másik gond, hogy itt csomószor azonnal felfújt travikra gondolunk, pedig elég lenne nemi sztereotípiákban gondolkodnunk.


Pl van egy huszonéves, erősen kolerikus személyiségű kolléganőm: kemény, nyers, céltudatos, erősen kontrollál, indulatos, rendszerezett. Ha férfi lenne, akkor azt mondanánk, született vezető. Mivel nő, és faluhelyen nőtt fel, a szülei mindent megtettek, hogy betörjék és jókislányt csináljanak belőle. Egy csapat pszichológus remekül keresett rajta, mire felnőtt korára össze tudták szdeni. Pedig semmi gond nincs vele, csak éppen nem tipikus lány.

2021. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!