Valaki magyarázza már el, hogy ez a mai pogány mítoszokat népszerűsítő, megjelenítő ;-) felvonulás hogyan egyeztethető össze az egyáltalán nem pogány, Magyar Királyságot kereszténnyé tevő Szent István ünnepén?
Figyelt kérdés
2021. aug. 20. 20:27
1/15 anonim válasza:
Hehehe ahogyan a búzáktól és pedóktól hemzsegő Fidesz népszavazása ugyanezen csoportok ellen :D
2/15 anonim válasza:
Gondolom ez jelképezte a Honfoglalás előtti és közvetlen utáni korszakot. Szent Istváné pedig a katolikus Magyarország megalapítását.
Sok ész nem kell hozzá kérdező. 🙃😉
Amúgy István idején még nem Árpád-háznak hívták a dinasztiát, hanem krónika szerint Turul nemzetségnek!
3/15 anonim válasza:
A kereszténység, abban a korban nem egy lefektetett stabil hagyományokkal rendelkező valami volt, hanem rengeteg dolgot átvett az úgynevezett pogányságból.
4/15 hollófernyiges válasza:
"rengeteg dolgot átvett az úgynevezett pogányságból."
Például?
5/15 anonim válasza:
Ugyan nem én írtam az előző választ, de pl a karácsonyfa állítás régi pogány szokás volt, csak nyilván más névvel, jelentéssel
6/15 anonim válasza:
4:
Turul = továbbra is királyi szimbólum. Az Aba nemzetség pedig címerén is hordta.
Hadak Ura / Tengri = a mindenható Isten
Boldogasszony = Szűz Mária
Stb.
7/15 anonim válasza:
Úgy, hogy a kereszténység rengeteg szokást vett át a pogányoktól, amik aztán vagy beépültek az egyetemes kereszténységbe, vagy csak helyileg fejtették ki a hatásukat. Például a karácsony, a húsvét, a böjt, a mindenszentek, a halottak napja, vagy az angoloknál a Halloween is ilyen, a húsvéti tojások, nyuszi is. Dél-Amerikában, Ázsiában, Afrikában is megvannak egyes helyi pogány hitből átvett szokások a helyi keresztényeknél. A magyaroknál szintúgy. De gondolom neked, mint rosszindulatú magyargyűlölő büdösbunkó prolinak, csak a magyarok szúrnak szemet :)
8/15 anonim válasza:
7: látod, hogy EZEKET a tények rohadtul nem érdeklik, mindenkit lepontoznak aki leírja a tényeket. A kérdezőnel a körmére égett a cinikussága. 😉🤷🏻♂️
10/15 hollófernyiges válasza:
Nem arra vonatkozott a kérdés, hogy mit vett át a kereszténység általában a pogányságtól, hanem a 10. századi magyar pogányságtól mit vett át. Ugyanis a felvonuláson nem Mihtrász-papok meg Ízisz-papnőők vonultak, hanem sámándobos táltosok. (A Hadak Ura 19. századi kreálmámy, a Boldogasszonyról meg a nevén kívül semmit nem tudunk, egyetlen ünnepe, rítusa, rigmusa nem került át a kereszténységbe).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!