Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az afganisztáni válság miatt...

Az afganisztáni válság miatt tulajdonképpen borítékolható Orbán bukása?

Figyelt kérdés

[link]

Már is hívjuk az afgán tolmácsokat, mert egyértelműen hatalmas tömegeket kell majd befogadnunk. Hála annak, hogy Orbán iszlamista támogató, keleti nagyhatalmakkal haverkodott, sőt vérszerződést kötött a mi szakállunkra (Kína, Oroszország). Sőt még az újdonsült legjobb barátunk, a Szíjjártó imádó Üzbegisztán most lőtt le egy afgán repülőt:

[link]

Szóval ilyenek a Fidesz haverjai, ilyenek a külpolitikai haverjaink, szövetségeseink. Tehát nekünk kötelességünk lesz sok muzulmán afgánt befogadni.

Miközben pl. a "libernyák" Ausztria kitoloncolja ennek kapcsán az afgánokat, mi befogadni fogjuk őket óriási számban:

[link]

Akkor végül is ebbe a botrányba bele fog bukni végül Orbán, hacsak másba bele nem bukik előtte? Vége a Fidesz uralmának egyszer és mindenkorra?



2021. aug. 17. 01:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

#3

Jó, vegyük sorra a hülyeségeidet. :D


1.

Nem Biden hibája, sőt, ha valakit hibáztatni akarsz, akkor Trump.

Alapvetően nem volt jó időpont a kivonulásra és nem is lehetett volna jobban megoldani, akkor sem a lassabb.

A probléma ott volt, hogy a jelenlegi felfegyverzett erők nem szálltak szembe a tálibokkal, ez pedig nem Amerikától függött.


2.

Igen, ha a fidesz komolyan venné, amit mond, akkor a magyar hadsereg már úton lenne és helyben segítene, ahogy a fidesz mondta, hogy szerinte ez a megoldás.

Láthatóan a magyar sereg sehol nicns, a fidesz meg megint hazudott.


3.

Nem azt mondta, hoyg azok, hanem hogy támogatók.

Érdekes módon az orosz és kínai diplomaták az országban maradtak, vagyis a tálibokkal jó viszonyban voltak.

A fidesz meg ezzel a két országgal.


Nem nehéz a matek mögötte.


5.

Amúgy igen, Orbán azt mondta, hogy kötelességünk segíteni nekik, ha rászorulnak és más nem segít nekik.

Egyik beszéde kifejezetten erről szólt, de gondolom akkor is hazudott.


7.

Igazából pont, hogy nem igazán van ügy, amibe normális európai kormány ne bukott volna bele, szóval ügy az nem kevés lenne.

Az igaz, hogy valószínűleg nem ez lesz az.

2021. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11!


1. Persze, nem Biden hibája. Sőt, látta is, hogy ez lesz! Várjunk! Ha látta és hagyta, akkor az ő hibája. Ha nem látta, akkor meg szintén az ő felelőssége, mert semmit nem tett ellene. Idézek friss Buden nyilatozatokat neked:

"Határozottan kiállok a döntésem mellett. Húsz év alatt a saját káromon megtanultam, hogy soha nem volt megfelelő az alkalom az amerikai csapatok kivonására."

Ennyit arról, hogy nem volt jó az időpont. :)

A másik:

"Az az igazság, hogy ez (az afganisztáni kormányzat összeomlása)

gyorsabban alakult ki, mint amire számítottunk."


2. "Igen, ha a fidesz komolyan venné, amit mond, akkor a magyar hadsereg már úton lenne..."

Itt is fel kell tennem azt a kérdést, hogy te hülyének nézed az embereket vagy tényleg ennyire vagy?

Soha nem mondta a Fidesz, hogy más országok belügyebe fegyveresen be fog avatkozni. Legfeljebb ENSZ békefenntartóként lesznek jelen. De ez nem úgy működik, hogy a Fidesz gondol egyet és már megy is Afganisztánba a magyar hadsereg. OMG!

A Fidesz azt mondta, hogy a problémákat helyben kell megoldani. Ez véletlenül sem jelenti azt, hogy lerohanjuk Afganisztánt. :)

És persze nem erről szólt a 2-es pontom.


3. "Nem azt mondta, hoyg azok, hanem hogy támogatók."

Így viszont tényleg semmi értleme sincs annak a mondatnak. Ugyanis az "szlamista támogató, keleti nagyhatalmakkal haverkodott" kifejezés szerint az iszlamistákat kellett volna támogatniuk ezeknek a nagyhatalmaknak. De nem támogattak semmilyen iszlamista szervezetet.

De ha már ennyire visszautaltal az eredeti kérdésre: Linkelj be valamit az említett vérszerződésről!


4. Nem tudom, hogy feltűnt-e a négyes pontom az állítólagosan lelőtt repülőgépről szólt, de te az orosz és kínai diplomatákról írsz. :)

Valamint nem tudom, hogy feltűnt-e, hogy a térség két nagyhatalmáról beszélsz, akik valószínűleg hasznot akarnak húzni a változásból és egymás befolyási övezetei miatt maradnak ott.

Ahogy az USA is haverkodott az arab diktatúrákkal, mert az olaj a legfőbb barátjuk.

A "vagyis a tálibokkal jó viszonyban voltak" szintén egy ok nélküli okozat. Azért maradtak ott, mert ők megtehetik és hasznat akarnak ebből húzni.


5. OK, erre nem tudtál reagálni, de orbánoztál egy kicsit. Egészségedre!


6. Hoppá! Erre nem írtál semmit. Mondhatnám, hogy bölcsen hallgattál, de ez inkább sunyi hallgatás volt.


7. Szokásos mellébeszélés, amivel eliserted, hogy a kérdező felvetése("Akkor végül is ebbe a botrányba bele fog bukni végül Orbán...") teljes hülyeség.


Foglaljuk össze!

Az első pontban Biden nyilatkozati cáfolját azt, amivel védeni akarod.

A második pontban bedobtál egy új témát, nem az én dolgaimra reagáltál, de legalább megtudtuk, hogy fogalmad sincs a világpolitikáról.

A harmadikban egy értelmetlen mondatot próbáltál védeni, csak semmit tényszerű nem írtál.

A további 4 pontnál pedig másról írtál vagy semmitől.

Tehát látszólag 7 dologra reagáltál, de valójában csak kettőre írtál valamit.

2021. aug. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

#12

1.

Kínos, amikor kiderül, hogy nem jó a szövegértésed.

Arról beszéltem, hogy a kivonulással nem lehet Bident hibáztatni, mivel annak sebessége, folyamata nem függött ténylegesen az eseményektől.

Ha lassabban vonja ki a katonákat, akkor lassabban jönnek a tálibok, de jönnek.


A probléma ott van, és ez az, amit nem lehetett látni, ahogy mondtam, hogy a helyi hadsereg nem csinál majd semmit.


2.

A fidesz azt mondta, hogy helyben kell segíteni. Akkor hogy akar fegyveres erőkkel szemben segítséget nyújtani 40 millió embernek?

A helybeni segítség itt kizárólag fegyveres erőkről szólnak, mivel az a segítség.

Most lehetsz retardált és képzelheted azt, hogy nem, de attól még nem lesz igazad.


3.

Nem feltétlen.

Ha te támogatsz valaki, aki támogat valaki mást, akkor implicit te is támogatod a 3. oldalt.

Itt erre utalt.


4.

Nem tudom, hogy feltűnt-e, de semmit nem írtam a 4-es pontodra, de jó, hogy figyelsz. :DDD


5.

De, megismételtem, amit Orbán mondott a menekültekről, ami pont cáfolt téged.

De szép próbálkozás a hazudozásra. :)


6.

Kínos, hogy csak most tűnt fel, mikor a 4-esre se írtam semmit.

Nevetséges...


7.

Igen, ahogy elmondtam, hogy amit te mondtál, az is teljes hülyeség.

Ahogy a kommentem elején írtam, én a hülyeségeket veszem sorra.

Míg a kérdező egy általa elképzelt forgatókönyvet prezentált és erre kérdezett rá (kérdezni nem hülyeség), te szabályosan hazudtál és hülyeségeket beszéltél, ezért indultam ki a te kommentedből.


Jó, foglaljuk össze:

"Az első pontban Biden nyilatkozati cáfolját azt, amivel védeni akarod."

Pont, hogy nem, de mindegy.


"A második pontban bedobtál egy új témát"

De, reagáltam, csak azt a részt ignoráltad.


"A harmadikban egy értelmetlen mondatot próbáltál védeni, csak semmit tényszerű nem írtál."

De, csak ahhoz, hogy felfogd szükséges egy középszintű magyar érettségi, láthatóan az még neked nincs. :)


"A további 4 pontnál pedig másról írtál vagy semmitől."

IGen, ha valaki nem tud cáfolni, akkor általában ezt írja. :DD

2021. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!