Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani válság tulajdonképpe...

Árokpart kérdése:

A mostani válság tulajdonképpen milyen típusú válság?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. a 2008-as az banki-jelzálogpiaci válság volt, az 1929-30-as túltermelési és az a mostani 2020-as eredendően mihez köthető. Tudom, hogy mindenhol most azt mondják, hogy a vírushoz köthető, de szerintem kizárt, hogy csak az okozhatta. Azért is, mert kb. vegyük Magyarországot. Az elmúlt pár évben, de különösen a tavalyi évben soha nem volt még akkora fejlődés, növekedés mint a rendszerváltás óta. Szerintem is így volt így éreztük és a kormány is ezt mondta. Viszont akkor hogyyan lehetséges, hogy ha szigorúan nézzük akkor kb. 2 hete van olyan korlátozás ami a szektorokat is érinti. Na már most ha olyan erős lábakon álltunk akkor cirka két hét leállástól, illetve még csak szinte részleges leállástól ilyen szintű gazdasági akciótervet kellett hozni, mint amit még 2010-ben sem? 2006-ban meg mikor szinte Gyurcsány majdnem 13 százalékos államháztartási hiányt produkált akkor is a Gyurcsány csomag pár hónap alatt azért lecsitította a befektetőket és egyből újra vették az állampapírokat és a forint is a 2006 nyarai 265 ft-os euró árfolyamról lement 245 forintos árfolyamra. Akkor tulajdonképpen most mi történik nálunk és a világban valaki mondja már el teljesen közérthetően gazdasági szemmel. Köszönöm szépen!
2020. ápr. 13. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Mindenekelőtt erkölcsi és értelmi.
2020. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lazy Lover ***** válasza:
Szerintem túltermelési válság lesz. De ezt én se értem ha ilyen erős a gazdaság minek akció terv?
2020. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Magyarország gazdasága a dualizmus óta nem volt igazán erős.
2020. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért az relatív, hogy erős volt-e a gazdaságunk. Egyrészt Európában volt egy nagyon jó hullám, amivel Magyarország is sodródott. Másrészt meg Orbi bácsi valóban fegyelmezettebb a költségvetésben, mint mondjuk Medgyó bácsi a száz napos pénzszórós programjával. (Az igaz, hogy néha elég hajmeresztő megoldásokkal szerzett pénzt, lásd magánnyugdíjpénztárak, ami hosszú távon nem egy tartható taktika, de hát középtávon működik).


De lényeg a lényeg, hogy az igaz, hogy a magas hullám minket is sodort, de a hullámon belül azért eléggé hátul kullogtunk! Aki azt hiszi, hogy csak azért írok ilyeneket, mert egy hazátlan lipsi vagyok, annak szívesen előkeresem az Eurostat adatait, hogy tudniillik a vásárlóerőnk 2019-ben Romániával (!) volt nagyjából egy szinten. Országos szinten azért előttük voltunk valamivel, de az összes magyar meg román régiót összevetve Bukarest vásárlóereje volt a legnagyobb (!), utána Budapest, Dél-Erdély meg Észak-Dunántúl meg fej-fej mellett.

2020. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sokan a múltban történt eseményeket hasonlítgatják a jelenlegi helyzetet, hogy valamit "jósolni" tudjanak, pont ezért szokták az 1930-as válsághoz hasonlítani, de az az igazság, hogy ilyen még nem volt soha, és mindenki csak találgat.

Az a durva benne, hogy a vírus miatt egyszerre szűnt meg a kereslet és a kínálat egy hatalmas része szinte teljesen, ezért tartják súlyosabbnak a 2008-asnál.

Most tényleg minden azon múlik, hogy mikor sikerül leküzdeni a járványt. Ha lemegy a vírus, meglesz a gyógyszer, vakcina stb. utána a legjobb szcenárió szerint lesz egy V alakú visszapattanás. De lehet W, U is, legrosszabb szcenárió az L alakú stagnálás a válságban még egy ideig, mert sajnos átcsaphat az egész egy hitelválságba több világhírű közgazdász szerint (pl. Ray Dalio).

A megszorítás erre a típusú válságra most nagyon nem jó módszer, a cégeket is lélegeztetőgépre kell kötni, hogy túléljék ezt az átmeneti időszakot. Nem véletlenül önt eszméletlen pénzeket a piacra minden ország jegybankja.

2020. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"ilyen még nem volt a globalizált világ történetében" típusú válság. Mert ilyen, hogy a világ önként kapcsoljon takarékra egy mondjuk így jó cél érdekében még nem történt.
2020. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már eleve be volt tervezve egy nagyobb visszaesés. Mindenki várta már a válságot, csak senki nem tudta, honnan fog jönni. Már nagyon ki volt élezve minden, a tőzsdei árfolyamok is az egekben voltak. Ideje volt egy nagyobb visszaesésnek. Végül a koronavírus okozta hiszti adta a kegyelemdöfést.

Szóval a mostani válságot az generálta, hogy túl jó volt az elmúlt 10 év. Megállás nélkül nőtt a gazdaság, megállás nélkül emelkedtek a részvények. Mindenki tudta, hogy ez nem mehet örökké, mindenki várta a visszaesést.

Ez egy öngeneráló válság.

2020. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vegyes válság.
2020. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Várható volt a túlerőltetett növekedési lufi kidurranása.

Csak ekkorára talán senki nem számított.

2020. ápr. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egészségügyi, gazdasági, társadalmi, politikai, oktatási, stb.
2020. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!