Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz jóléti állam, ha győz az...

Lesz jóléti állam, ha győz az ellenzék?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 14:12
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
51%
Lesz, csak nem itt.
2021. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
66%

Most is jóléti állam van. A jóléti állam azt jelenti, hogy van ingyenes/támogatott egészségügy✅

szociális támogatások✅

állami nyugdíj✅

ingyenes oktatás✅

segélyek, támogatások, vmilyen állami újraelosztás✅

szociális védőháló✅.

A definíció nem tesz különbséget a között, hogy mekkora a jóléti állam. Így lehet, hogy Magyarország ugyanúgy jóléti állam, mint mondjuk Svédország.

2021. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
46%
A Turkálókat kihagytad, azt el felejtetted kipiálni. A Magyarok többsége oda jár ruhát vásárolni, nálunk szerdánként van sor előtt, akkor érkezik a friss levetett árú. Igen az Afrikai törzsekhez képest valóban jólét van,de éljenek úgy a vezetőink, és haverjaik.
2021. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
60%

#3

Betiltjuk a turkálókat a kedvedért, ha ezen múlik.

2021. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
77%

3. Amint leírtam a jóléti állam definíciója nem határozza meg mekkora az állami újraelosztás, csak azt, hogy van újraelosztás.

Egyébként például ahol én élek(megyeszékhely), ott véleményem szerint viszonylagos jólét van, pedig egyszerű középosztálybeli család vagyunk és itt az a tapasztalatom, hogy aki dolgozik az meg tud élni. Biztos, hogy van olyan hely, ahol ez nem igaz és biztos, hogy van olyan élethelyzet melyre nem elegendő a állam által nyújtott támogatás, de én ezt nem érzékelem a mindennapokban.

2021. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, nálatok igen, de mivel ahol én lakom ott volt MSZP-s képviselő nyert nem igazán jut az újra elosztásból. Így most úgy érzem magam, mint aki olyan helyen él, hogy óvodások irányítják az országot, add ide a játékod, nem adom. Gusztustalan ez az egész, én már régóta nem járok szavazni, pont ezért, mert nem látok vezetőket.
2021. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
31%
Persze, hogy lesz - majd ha Lenin felkel a mauzeulombol :))))
2021. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
33%
Ha elzavarjuk a tolvajokat lesz jóléti állam, ha maradnak akkor nem lesz.
2021. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
41%
Joleti allam? :) Gyurcsany biztos jol fog elni! :D
2021. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
51%
Lesz hát, az ellenzéki szarka politikusok számára 🤑
2021. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!