Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenél egy ilyen szolida...

Egyetértenél egy ilyen szolidaritási adóval a kilakoltatások elkerülésére?

Figyelt kérdés

Tehát az olyan családok, magánszemélyek akik gazdaságok és az egy főre jutó lakhelyük több mint 20nm ÉS az ingatlan értéke meghalad egy bizonyos összeget, azoknak szolidaritási adót kell fizetni majd a moratórium utáni kilakoltatottak, bebukott CSOK-osok megsegítésére.

Természetesen ez is lehetne több sávos, akár 5-6 sáv is lehet. Tehát az ilyen tipikus ingatlanzsidók akiknek van vagy 100 ingatlanja, azoknak horror sokat kellene fizetniük a legmagasabb sávban. Akik csak kicsit gazdagok annak csak keveset.

Egyetértenél egy ilyen ingatlan/hitel válság kezelési eljárással?



2021. aug. 10. 20:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
26 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
gazdagok* nem gazdaságok
2021. aug. 10. 20:02
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebben a formában nem értek egyet.
2021. aug. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem adnék a bebukott CSOK-osoknak 1 fillért sem. Mondjuk alapvetően nem, hogy CSOK-ot, 1 ft családit sem adnék, gyereket vállalni csak saját kontóra.
2021. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem, mer nem biztos,hogy miller akinek 2 ingatlanja van.


Szerintem a tőkét kell elsősorban megadóztatni és nem az átlagembereket szívatni mindenféle hülyeséggel.

2021. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi motiválná így az embereket, hogy rendesen fizessék a hiteleiket, ha más helytállna értük? Ez csak egy olyan réteget termelne ki, aki beköltözne, nem fizetne, hogy majd más úgyis kisegíti, nem teszik ki.
2021. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem volt kötelező felvenni a hitelt. Annak mikor és ki fog fizetni, aki nem kockáztat, és nem vesz fel olyan hiteleket, amit majd nem biztos, hogy tud is fizetni?

Hmmm?

Ja, hogy mindig a pénzügyi idiótákat támogassa az ember?

De tudod mit, legyen valami állami támogatás, de azért cserébe mondjon le a jövedelmei feletti önrendelkezésről, és helyezze magát állami gyámság alá, mert bizonyítottan túl hülye ahhoz, hogy a pénzzel bánni tudjon.

2021. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Szívesen visszafizetem mondjuk tízszeresét, az összes állami segítségnek amit ahhoz kaptam, hogy házam ( igen sokkal több mint 20nm/fő) legyen.

Bocs matekból car voltam . 10x0 az mennyi is ?

Megmentették az adómból a devizásokat.

Fizetik az adómból a csokot (nem vagyok jogosult)

Fizetik az adómból a babavárót (nem arra sem vagyok jogosult.

Cserébe ezért a sok "támogatásért" mint önerős építkező fizethetem a tüzépek extrahasznát is ( na jó nem... 8km szlovákia amit lehet ott veszek)

Szóval erre a szolidalítás kérdésre, egy kérdéssel felelnék.... Megaf@$zomnemkéne?

2021. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7.


:DDDDDD

2021. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Tehát van egy család akiket behülyített az orbán kormány, felvették az isten hitelét is meg a csokot mert nagy ház kell, új autó kell minden is kell azonnal kell.

Aztán bedőlőset játszanak és segítsen már nekik valaki.

Aztám miért is ? Mert mohók voltak és nem mérték fel a lehetőségeiket ? Szar ügy.

2021. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amikor én köhögtem ki két és félszer (!) annyit a bank felé úgy, hogy sokszor a számláimat nem tudtam határidőre befizetni, akkor az én sorsom sem érdekelt érdemben senkit, - bárhová fordultam a nehéz időkben segítségért, mindenki csak kaján mosollyal az arcán, karjait széttárva küldött tovább (körbe-körbe). Ezek árnyékában nem lelkesedem az ötletért, amit felvetettél. Valahogy nem tudom elfogadni azt, hogy amikor engem ér valami negatív élethelyzet, akkor mindenki természetesnek veszi, hogy azt oldjam meg (általában egyedül), ahogyan tudom és ezzel szemben mások természetesként kezelik azt is, hogy én ezek után önként dalolva segítek neki. NEM.
2021. aug. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!