Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lehetetlenítették el...

Miért lehetetlenítették el ennyire a vidéket? Miért nincs munkahely?

Figyelt kérdés
Régen az ember leélhette az egész életét a szülőfalujában, volt munka még a falvakban is.

2021. aug. 9. 21:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Anyukám lmaz elkuldtèk nyugdíj előtt a multi cégtől ahol dolgozik. Húsz év munka tapasztalattal nem kellett nekik. 15 éve már a cégnél dolgozott.


Csak egy olyan céghez tudott menni dolgozni vidéken, ahol három műszakban kiszámíthatatlan beosztassal kb nettó 150 ezret kap. Ha túl oraznia kell (bármikor) azt a pénzt csak hónapokkal később fogja megkapni.

Ez a cég magyar :) más munkahely nincs most, jelenleg. De folyamatosan próbálok neki segíteni és nézelődni hátha van e jobb.


Kelet Magyarország..

2021. aug. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
21: Sajnos a segédmunkát sehol nem fizetik meg jól, még külföldön sem.
2021. aug. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

A vidék nem ellehetetlenítve lett, hanem sajnos a kapitalizmusban a tőke vonzza a tőkét, és ezért az új beruházások nagyrésze olyan helyekre megy, ahol már van tőke. Ez teljesen logikus: ahol van pénz, ott lehet költeni az infrastruktúrára, kedvezményes körülményeket lehet biztosítani a különböző ipari ágaknak, aminek köszönhetően mégtöbb tőke megy az adott helyre. Ha az állam kivonulna teljesen a piacról, és egyfajta éjjeliőr-állam szerepet venne fel, annak hosszú távon az az eredménye, hogy a tőke egy adott földrajzi régióban összpontosul az országon belül, mert ott kedvezőbbek a körülmények az adott ipari ágazatoknak, ezáltal az ottani cégek szépen-lassan kiszorítják a többi céget a piacról. Természetesen mindig lesznek iparágak, amiket a tőkeközpontokban nem lehet végezni, ilyen például a mezőgazdaság. A probléma viszont az, hogy a magyar mezőgazdaság (és általában igazából a teljes európai mezőgazdaság) arra épül, hogy magasfokú gépesítés mellett egy-két ember annyi munkát végez el egy nap alatt, amennyihez 50 éve még 100 kellett. Ez ahhoz vezet, hogy még ha tarolna is a magyar mezőgazdaság, akkor sem tudna elég munkahelyet biztosítani a falusi lakosságnak, akik ráadásul amúgy is alulképzettek a munkához. A képzetlen munka szinte teljesen kiszorult a mezőgazdaságból, és szépen lassan az iparból is, ezeket az állásokat folyamatosan gépesítik, így már csak a szolgáltatási szektor tudja ezt a munkaerőt felszívni, de ahhoz megint tőke kellene, az meg ugye nincsen.


A valóság az, hogy az urbanizáció a 21. században elkerülhetetlen, mert a piac törvényei szerint ha egy munkát lehet egy városban és egy faluban is végezni, akkor a város fog nyerni. Innentől két megoldás van: vagy az állam költ arra, hogy a vidéken jobb versenykörülményeket biztosítson, vagy arra költ, hogy az emberek elköltözzenek a falvakból.


Az egészben az a slusszpoén, hogy még ha valahogy vissza is hoznák a falvakba a tőkét, az középtávon ahhoz vezetne, hogy a település megszűnne falu lenni, ahogy a tőkeáramlás miatt az emberek is oda fognak áramlani.

2021. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Még az előző 23-as válaszomhoz annyit hozzátennék, hogy a helyzetet tovább súlyosbítja, hogy még ha lenne is a falvakban tőke, az onnan nagyon hamar kivándorol, amikor az emberek a pénzüket elköltik. Gondolj bele: egy nagyvárosban hellyel-közzel minden árucikket és szolgáltást meg tudsz venni, amire szükséged lehet: autó, élelmiszer, fodrász, étterem, ruha, mozi, stb., viszont egy faluban jó, ha élelmiszerbolt van. Innentől ha te elmész a fodrászhoz egy kisvárosba vagy egy másik faluba, az általad elköltött pénz a büdös életben nem fog visszatérni a te falvadba, míg ha egy nagyvárosban fogyasztasz, az indirekt módon visszatér hozzád, hiszen a fodrász majd ebből vesz magának árucikkeket és szolgáltatásokat, és előbb-utóbb a pénzének egy része szépen elvándorol a te cégedhez, vagy a céghez, ahol dolgozol.
2021. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A beruházásokat a minél kevesebb összegű infrastruktúra kialakítása érdekli, legyen közel csatorna, víz és elektromos hálózat, a közforgalmi út se legyen távol. Nem véletlenül építenek ipari parkokat, amikben több vállalkozás is működik egymás mellett. Persze fontos a számukra az is, hogy könnyen érhesse el őket a fizetőképes vásárlóközönség is.
2021. aug. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
23%
Ma már van munkahely, munkakedv nincs!
2021. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
46%

21. Vagyok. Segéd munka? Jó vicc.

Van végzettsége. Igaz nem diploma, csak középfokí végzettség. De akkor az se erdemel a te szemedben olyan fizetést, ami nem az èh bèrrerrel egyenlő

2021. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!