Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lehetetlenítették el...

Miért lehetetlenítették el ennyire a vidéket? Miért nincs munkahely?

Figyelt kérdés
Régen az ember leélhette az egész életét a szülőfalujában, volt munka még a falvakban is.

2021. aug. 9. 21:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
45%
Én is "vidéken" élek, van munkám. Ahogy egyetlen vidéki ismerősöm, rokonom nem mondott olyat az elmúlt években, hogy ne talált volna magának munkahelyet. Honnan szeditek állandóan a hülyeségeket?
2021. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
76%
#5 Én egy kis faluban éltem 2-20 éves korom között. Volt munka az erdészetnél, a helyi fűrészüzemben, a környező bányákban, a közeli városban, ahová rendszeres busz közlekedés volt, a szomszéd falu könnyűipari üzemében. És persze volt posta, élelmiszerbolt, iskola, kocsma, mozi. Szóval minden, ami kell.
2021. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%

Biztos azért van, mert nem a fideszes jelöltre szavaztatok.

Bezzeg akkor lenne egy jó ki akkumulátor hulladék feldolgozó üzemetek ha akarjátok ha nem.

2021. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
96%

A technikai és technológiai fejlődés szüntetett meg a falvakban sok munkahelyet, no meg az egészségügyi előírások. Kézzel ma már nem fejhetnek sajtárba tejet, moslékkal nem etethetik a sertéseket, de a legnagyobb átalakító erőt a téeszek szétesése jelentette.

Ma több száz hektárt művel meg néhány ember, és a termés betakarításhoz se kell több. Ellenben visszaszorult a zöldség és gyümölcstermesztés, mert élőerő igényes a művelésük.

A falvak kezdenek átalakulni alvó falukká, ami annyit tesz, hogy lakosainak tehetősebb része gépkocsival jár közeli városokba dolgozni. Maradtak a közmunkások és a nyugdíjasok, a megcsappanó fizetőképes kereslet miatt (a városokban dolgozók ott vásárolnak be) egymás után zártak be a helyi pékségek, kisboltok, fodrászok, helyenként megszűnt a postahivatal is, nem kellettek már kézbesítők se, a helyi kőműveseknek és tetőfedőknek alig akadt munka, a lótartás megszűnésével bezárt a helyi kovács ... szóval lehet folytatni a felsorolást.

2021. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%
Jöttömben-mentemben láttam már, több faluban bezártak a kocsmák is.
2021. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
28%
Van munka csak sok a cigány az meg lusta dolgozni.
2021. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
59%
Nem csak falvak vannak. A vidéki kis és nagyvárosok többségében van ugyan valamennyi munkahely, de lényegesen kevesebb, mint pl. Budapesten, vagy az észak-nyugati megyékben. Ezért is alacsonyabbak ott a fizetések, mert a munkavállalók a piac keresleti és kínálati törvényei szerint sokkal rosszabb alkupozícióban vannak. És persze a helyi vállalkozásoknak is jóval szerényebbek a lehetőségeik, hiszen kevesebb a fizetőképes kereslet. A falvakról nem is beszélve. A Fidesz csak a gazdagokat támogató politikája nem csak az egyénekre, hanem ezekre a regionális különbségre is kihatott. A szegény vidék még szegényebb lett, a gazdag még gazdagabb.
2021. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%
A mezőgazdaság kérlekszépen azért ment tönkre, mert ami terménye, állata, földje volt az embernek, azt a Horty-rendszerben elvették, a komcsi-rendszerbén elvették, a rendszerváltás óta a földet pedig csak azért veszik, hogy legyen miután igényelni a tíz-száz milliós EU-s támogatásokat. A mezőgazdaságot szétlopták, ellopták, elcsalták, most pedig már se tudásunk, se technológiánk hozzá, és a hozzáállás sem olyan, hogy nagy méretekben, komoly gazdálkodást lehetne folytatni vidéken. Anélkül meg nincs falu.
2021. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
85%

#16 12-es vagyok. A környékünkön az összes cigány dolgozott, legtöbben az erdészetnél, vagy a környező bányákban. Legalábbis a férfiak. Az asszonyok nem mind, ők volt hogy csak nyáron vállaltak munkát a csemetekertben, vagy az erdőben. De akkor még a magyarok között is sok volt a csak háztartásbeli, legalábbis amíg kicsik voltak a gyerekek.

De különben, ahol van munka, ott most is dolgoznak a cigányok. Hiszen még azzal a nyomorúságos közmunkával is sakkban lehet tartani őket.

2021. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%
Önellátó gazdálkodás a falvakban lehetetlen vállalkozás lenne. Ha volna is valakinek 4-5 hold földje, teljes ráfizetés tartani teheneket, lovakat, baromfikat. Önellátó "gazdálkodást" legfeljebb 300-400 hektár szántóföldön lehet folytatni, amin jobbára kukorica, napraforgó, lucerna és gabonafélék termeszthetők nyereségesen.
2021. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!