Akik a Fideszt állandóan választási csalással vádolják, miből gondolják, hogy őket nem fogják átverni Gyurcsányék az előválasztásosdi bohózattal??
Szavaztok, aztán lehet, hogy teljesen felesleges az egész.
Vagy ki lesz az, és hogyan, aki(K) garantálja az előválasztás tisztaságát?
Kérdező, pont ez a lényeg.
Az előválasztás azoknak szól akik most is őket támogatják és nekik nem kell más csak egy színjáték amivel igazolni lehet amit már előre lepapíroztak egymás között ezek a pártok.
Eszükbe sem jut hogy itt bármit is ellenőrizni kéne. Ha véletlenül valami más eredmény jönne ki akkor meg szimplán bedobják, hogy tuti rengeteg fideszes ment el szavazni és direkt mást hoztak ki eredménynek, ezért a valós eredmény mégiscsak az amit ők előre eldöntöttek.
Van némi különbség.
Az előválasztásnak semmilyen hivatalos vagy törvényi következménye nincs. Ha X kikap az előválasztáson, aztán kiáll másnap, hogy szerinte Y csalt, és ezért ő (X) megméretteti magát jövőre az országgyűlési választásokon, akkor megteheti. Ha X támogatói is így gondolják, akkor majd X-re szavaznak jövőre. Ha X támogató nem értenek egyet X-szel, akkor szavaznak Y-ra.
Az országgyűlési választások hivatalosak, az Alaptörvény leírja, mi következik belőlük. Ha 2022-ben nyer a Fidesz, nem mondhatja majd az ellenük szavazó 2-2,5-3 millió ember, hogy "szerintünk a Fidesz csalt, és nekünk mégis inkább mások a parlamenti képviselőink".
Bármekkorát is trükközik az előválasztáson Gyurcsány, Soros, Brüsszel, vagy tudom is én, most épp kitől fél az átlag fideszes, az még így is csak egy közjogilag el nem kötelező előválasztás. Ha Gyurcsány, Soros, Brüsszel és a többi rosszcsont túl undorítót trükközik az előválasztással, fogom magam, és nem megyek el szavazni a győztesre '22-ben. Ha a Fidesz trükközik túl undorítót '22-ben, akkor se tehetem meg, hogy a '23-'26 költségvetésekbe nem fizetek adót.
Az előválasztás tisztaságát egyébként az előválasztáson résztvevő ellenzéki pártok mindegyike által jóváhagyott stáb fogja felügyelni. Tehát olyan, amire mindenki rábólint. Az országgyűlési választásokat olyan választási bizottság fogja felügyelni, amelyet a Fidesz állít fel, és az ellenzék ez ellen nem tehet semmit. Az egyik focimeccsen a két csapat megegyezik a bíró személyében. A másik focimeccsen az egyik csapat kijelöli a bírót.
Az 1947-es, kékcédulásként elhíresült választáson sok visszaélés történt. Akkor már elég nagy volt a kommunista elnyomás, de azért ezekről a visszaélésekről még simán lehetett bejelentést tenni. Csak éppen a kommunista vezetésű választási bizottság ezeket nem vizsgálta érdemben, sőt, még hozott olyan döntéseket is, amik Rákosiék parlamenti fölényét növelték.
7# "Az előválasztásnak semmilyen hivatalos vagy törvényi következménye nincs."
Nincs? Ne mond már.... hát ezek szerint nem az győz miniszterelnök jelöltként, és egyéni jelöltként, akit megszavaztok?? Vagy mindegy is!
Hát pontosan ezért tettem fel a kérdést.
#7 "Az országgyűlési választásokat olyan választási bizottság fogja felügyelni, amelyet a Fidesz állít fel, és az ellenzék ez ellen nem tehet semmit. Az egyik focimeccsen a két csapat megegyezik a bíró személyében. A másik focimeccsen az egyik csapat kijelöli a bírót."
Miért írsz hülyeségeket?
Az országos választási bizottság már évek, évtizedek óta létezik és tagjai az elmúlt években jelentős számban ugyanazok voltak akik 2010 előtt.
A választások tisztaságáért első sorban a szavazókörökben felelősek a szavazóbizottságok és ott az önkormányzat biztosít pár embert, rajtuk kívül pedig minden ott indult szervezetnek joga van egy megfigyelőt - azaz egy újabb szavazatszámlálót - delegálni. Ezek együtt teszik ki azokat akik felelnek a szavazás tisztaságáért.
A 2018-as választáson a fidesz-kdnp-n kívül még több mint 30 szervezet állított országos listát, vagyis minden egyes szavazókörben legalább 15 olyan szavazatszámláló lehetett volna az 1 darab fidesz-kdnp delegált mellett aki "ellenzéki" még ha nem is nézzük az egyéni jelölteket. De nincsen olyan szavazókörzet ahol ne indult volna a most összefogó 7 pártnak legalább 3 jelöltje még a fideszes jelölt és a többi mellett, vagyis minimum ezen a jogon ott kellett volna legyen 3 ellenzéki szavazatszámláló.
Azért nem volt ellenzéki szavazatszámláló minden egyes szavazókörben mert nem talált a 7 ellenzéki párt 10285 embert együtt, hogy mindenhol legyen 1 valaki, miközben mindenhol 7 is lehetett volna tőlük.
A törvény szerint:
"12. A választási bizottság tagjainak megválasztása
20. § (1) A Nemzeti Választási Bizottság hét tagját és három póttagját a köztársasági elnök javaslatára az Országgyűlés az előző Nemzeti Választási Bizottság választott tagjai megbízatásának lejártát megelőző kilencven napon belül választja kilenc évre."
Vagyis kormányzati ciklusokon keresztül szól a megbízatása a nemzeti Választási Bizottságnak. Ezen kívül a területi és helyi választási bizottságokba is alacsonyabb szintről kerülnek be a választott tagok, nem a miniszter vagy a fideszes többségű önkormányzat dönt róla.
Miért nem vagy képes a ballib agymosás helyett megnézni mi a valóság?
[ma 15:40]: Nincs hivatalos vagy törvényi következmény. Ellenzékéknél rájöttek, hogy akkor van nyúlfarknyi esély Orbán ellen, ha összefognak. Igen ám, de egy-egy körzetben melyik ellenzéki jelölt a legnépszerűbb, országosan melyik ellenzéki miniszterelnök-jelölt a legnépszerűbb? Erre jött az ötlet, hogy tartsanak egy előválasztást. De az előválasztás nem része a magyar választási eljárásnak. Ha, teszem azt, Dobrev leszerepel az előválasztáson (sajnos nem fog), akkor is mondhatja azt, hogy ő márpedig elindul a rendes országgyűlésin. Jakabnak, Karácsonynak, Márki-Zaynak nincs jogi lehetősége ezt megakadályozni. Ha Karácsony beperli Dobrevet, akkor a bíróság meg fogja állapítani, hogy a magyar választási törvények szerint Dobrevnek jogában áll magát jelöltetni. Nem értem, mi nem világos. Az országgyűlési választás a magyar társadalom törvényes ügye. Az előválasztás az ellenzék, politikusok és támogatóik belső ügye. Éppen ezért a csalásnak is kisebb a súlya, már ha lesz egyáltalán.
[ma 15:54]: Abban igazad van, hogy helyi szinten kontrollálhatnak az ellenzékiek is, de azért kőfideszes falvakban erre baromi nehéz embert találni. Nem az a veszélyes, hogy Budapest XI. kerületét elcsalja a Fidesz. Hanem hogy a legaljában elcsalja. Nézd meg a valasztas.hu-n, hogyan szavazott Fáj (Borsod megye, iszonyú csóró cigány falu), itt vajon milyen valóságos megfigyelése van az ellenzéknek?
"A Nemzeti Választási Bizottság hét tagját és három póttagját a köztársasági elnök javaslatára az Országgyűlés az előző Nemzeti Választási Bizottság választott tagjai megbízatásának lejártát megelőző kilencven napon belül választja kilenc évre."
- Vagyis 2022-ben csak olyanok lesznek benne, akiket a Fidesz oda kinevezett, gondolom, senkit nem akarsz hülyének nézni azzal, hogy a köztársasági elnök nem fideszes, vagy hogy a parlamenti Fidesz-többség bármikor is sértené a frakciófegyelmet. Aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére - és tényleg!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!