Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal miért hasonlítgatja...

A baloldal miért hasonlítgatja Orbánt a fehérorosz diktátorhoz, amikor Gyurcsány intézkedéseiben sokkal jobban hasonlít rá?

Figyelt kérdés

A 2006-os őszi események alapján, sokkal inkább Gyurcsány az, aki hasonlít rá.Miért is?


Azért jelöletlen (azonosítószám) nélkül szétverni egy tüntetést, pont,hogy olyan helyeken szokás, mint Fehéroroszország.Egy ilyen intézkedés engedélyezés súlyos jogállami problémákat is felvet.

A rendőrök jelölése épp azért kell, hogy túlkapás esetén felelősségre vonható legyen.Az intézkedésnek eleve az volt a lényege,hogy lehessen túlkapásokat elkövetni büntetlenül, ezt pedig a parlamentből engedélyezték.

Eu szervek aludtak, akkor vagy mi?Mennyire is független az EU, ha még vizsgálni em vizsgálták?Na, mindegy, nem ez a lényeg.


Ha a videókat levetítenénk az intézkedésről meg a véres tüntetőkről olyanoknak, akik nem tudják,hogy Budapesten történt, simán elhinnék,hogy Minszkben történt Lukasenko parancsára.


2021. aug. 7. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
Nekik tök mindegy, mi van, a jelen és múlt összes negatív politikusához hasonlítják Orbán Viktort.
2021. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%

7! Te melyik országban élsz?


Mert Gyurcsány két és fél évvel 2006 után mondott le, az ominózus beszédet valószínűleg pont, hogy a tudtával hozták nyilvánosságra, mert azt remélte -és rohadtul elszámolta magát- hogy majd éppen ezzel lelkesíti fel a szavazóit. A kiragadott részletek dolgo speciel igaz, hányszor hallottuk a "nincs sok választás..." meg "a ilyen böszmeséget.." kezdetű sorokat.

Amúgy, ami azt illeti 2010-ig a szocik voltak kormányon, szóval végigvitték a ciklust, csak akkor gondolom ez is új infó, az hogy mennyit loptak nem tudom, de nem a fél országot mint Viktorék, az biztos.

2021. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

6

Erről az egész "felelős" politikai garnitúra tehet 2006-tól 2021-ig. Biztos véletlen, hogy az ellenzék sem erőlteti a felelősségre vonást 2006 miatt.

2021. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%
Talán egyedül a 2006-os intézkedései voltak jók. Sem a tüntetőkkel, sem a rendőrökkel nem volt baj, még közéjük nem küldték a csőcseléket, balhézni. Akkor meg már cselekedni kellett és még sehol a világon nem láttam olyat, hogy a rendőrök mindenkit megkérdeznek, ugyan csak kutyát sétáltat, békésen tüntet, vagy direkt balhézni jött.
2021. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%
Az orbán kormány alatt nem volt olyan tüntetés ami odáig fajult volna, hogy kirakatokat törnek be és épületekbe hatolnak be jogtalanul, ilyenkor bárki is van kormányon lépnie kell, mert az állampolgárai vannak veszélyben, a rendörségtöl azt várjuk, hogy megvédje az embereket. A gyurcsány kormány került olyan helyzetbe, hogy erőszakosan kellett fellépnie, az orbán kormány nem, de nekik is meg kellene tenni ha olyan helyzet lenne.
2021. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%
A mostani ellenzéki oldalon nincsenek lefizetett futballhuligánok, akik balhét csinálnak és gyújtogatnak egy békésnek induló tüntetésen.
2021. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 sörpocak ***** válasza:
A 2006-os rendőri túlkapások elszigetelt esetnek számítanak, hisz pont az az "elszigetelt esetek" definíciója, hogy nem általánod, nem tudsz rá precedenst hozni. Gyurcsány egyszeri hülyesége még mindig távolabb áll a fehérorosz diktatúrától, mint Orbán 10 évnyi illiberalizmusa és demokrácia rombolása.
2021. aug. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17

Na ezt beszéljük meg. Én mint átlag dolgozó jogilag mit nem tehetek meg, amit Gyurcsány alatt megtehettem? Milyen jogom lett megsemmisítve?

2021. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 sörpocak ***** válasza:
100%

"Na ezt beszéljük meg. Én mint átlag dolgozó jogilag mit nem tehetek meg, amit Gyurcsány alatt megtehettem? Milyen jogom lett megsemmisítve?"


Rendben, beszéljük meg. Kezdjük azzal, hogy amiért NATO és ENSZ és EU tagok vagyunk, sosem fog itt olyan diktatúra kialakulni, mint az oroszoknál. Igazából elég kevesen hívják ezt diktatúrának (a hangoskodókat leszámítva), sokkal inkább hibrid rendszernek, vagy autokráciának.


Aztán folytassuk azzal, hogy a demokrácia lerombolása nem jelent egyeneságon jogfosztást (választási jog kivétel). Tehát ha Orbánt királlyá ütnénk meg, akkor a választásokat leszámítva ugyanúgy mondhatnánk azt, hogy semmivel sem lett jobb, vagy rosszabb az átlag dolgozónak, attól még egyeduralom alakult ki az országban.


Ami az országban zajlik, az az intézményrendszerek, a fékek és ellensúlyok rendszerének a leépítése és bekebelezése. A bíróság a törvényhozás és végrehajtás hatalmi ágai egyre jobban összeolvadnak. Az olyan ellenőrzőszervek/független szervek mint pl. az Állami Számvevőszék, a Gazdasági Versenyhivatal, a nemzetbiztonsági bizottság, Alkotmánybíróság, ügyészség stb. mind fideszesekkel lett feltöltve, vagy valamilyen módon a jogkörük lett beszűkítve (utóbbira példa pl. a "nemzetstratégiai" jelző feltalálása, ami okán a KESMA-t sem ellenőrizheti semmilyen magyar szerv versenykorlátozás gyanújával).


Továbblépve, mi értelme van jogok megsemmisüléséről beszélni, mikor a hatalomnak elég azok kiüresítése is? Pl. a gyülekezési jogot már egyáltalán nem gyakorolhatod úgy, mint Gyurcsány idején, azt a rendőrség bármikor feloszlathatja, ha zavarja egyesek otthoni nyugalmát. Ettől még a nagykönyv szerint létezik még a gyülekezési jog, csak ki van üresítve. Vagy ott van a sztrájkhoz való jogod is, igen, csak sztrájkolni úgy lehet kizárólag, hogy a szolgáltatást fennt kell tartani (pedig mi is a sztrájk lényege?). Ezért volt balhé abból, hogy a tanárok sztrájkolnak, az igazából polgári engedetlenség és büntethető. Már, amikor nincs valami komolyabb biznisz a háttérben, mert akkor Orbánék egyszerűen megtiltják a sztrájkot, mint most a légiforgalmisoknál. De beszélhetnénk a tájékoztatáshoz való jogról is. Ha nem lennének piaci szereplők, akkor soha objektív tájékoztatást nem kapnánk a közmédiából, de amiért 4 évente adnak 5 percet az ellenzékieknek, ők is törvényesen járnak el...


Aztán tegyük fel a kérdést, hogy ki vagy te? Egy átlagos dolgozó, aki nem kritizálja a kormányt, nem is közalkalmazott és nem kiemelt területen dolgozol? Miért gondolod úgy, hogy akkor egy keményebb diktatúrában is bármi bajod lenne? Te Kádár alatt is a bőven "megtűrt" kategóriába tartoznál, a diktatúrát pedig nem azok körében kell vizsgálni, akik elégedettek azzal. Tegyük fel, hogy tanár vagy. Mi változott? Mostmár nem szólhatsz bele a főnököd kinevezésébe (igazgatók megválasztása), nem választhatsz tankönyvet, esetleg néhány kormánybarát bugris még ki is listáz téged, ha úgy látják jónak, nem sztrájkolhatsz és ha nagyon zavaró tényező vagy, akkor a hatóságok is elkezdenek vegzálni, pl. majd számonkérik, hogy hol vannak a szülői értekezletek jegyzőkönyvei (megtörtént eset)? Vagy tegyük fel, hogy diák vagy. Nagyon gyorsan ott találhatod magad, hogy a szoknyád alá fotóznak és nyilvánosságra teszik a leckekönyvedet. Tegyük fel, hogy vendéglátós vagy, akiről tévesen az híresül el, hogy migránsokat fogadsz be. Kiszúrják a parkolódban az összes kocsi kerekét, anyagi kárt okoznak, megfenyegetnek, de nem történik semmi, sőt, a miniszterelnök még ellened is beszél. Tegyük fel, hogy tüntető vagy, aztán a rendőri sorfal mögött valaki lekamerázik és az újságban látod viszont magadat bűnözőként. Persze a rendőrség nem tud semmiről, annak ellenére, hogy az ő soraikból készült az ebben a formályában erősen illegális felvétel. Vagy tegyük fel, hogy Quaestor ügyfél vagy, a csőd előtt a jegybank elnök családja, vagy Szíjjártóék kimentik a vagyonokat, téged pedig hagynak a sz"rban és máig nem kárpótolnak semmivel. Tegyük fel, hogy MTA, vagy egyetemi dolgozó vagy, aztán erőpolitikával lecserélik a munkáltatótad. Tegyük fel, hogy vállalkozó vagy, aztán szólnak, hogy max. beszállító lehetsz. Tegyük fel, hogy egyszerű lakos vagy, csak éppen egy ellenzéki körzetben és ezért bármi van, hozzátok a településre pénz nem fog jutni a büdzséből.


Nagyon szép gondolat tőled, hogy ha egy átlag dolgozó nem érzékeli, hogy elnyomják, akkor nincs is elnyomás, de a valóság nem így működik. Fékek és ellensúlyok, intézményrendszerek, a hatalommal szemben definiált hovatartozás, az aktivizmus következményeinek a mérlegelése. Ezek mentén dől el, hogy milyen tendencia uralkodik. És ami tendencia jelenleg uralkodik, épp az, ami végterméke ellen annak idején rendszert váltottunk.

2021. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!