Akik most visítoznak az áremelkedések miatt, miért nem akkor ugattak amikor Junckerék elüldözték a briteket?
Mint hogy az áremelkedések részben azért vannak, mert az EU a brit befizetések hiányát környezetvédelmi adók kivetésével pótolja. Ezeket hárítják tovább a fogyasztókra.
Bizony , bizony a britek sok lóvét fizettek be és ezt majd nekünk kell pótolni a költségvetésbe.
Persze az üzemanyagot még meg sem adóztatták. Tervben van!
Globális infláció van, kedves tudatlan barátom, a világ bármely pontjára mész, emelkedő inflációval találkozol.... sőt tovább megyek nem kell hozzá sok bőven elég 5 bites gondolkodás is, volt/van egy úgynevezett covid járvány, ahol mindent és mindenkit betereltek a házába, nulla vagy minimális fogyasztást generálva, majd kiterelték a birkákat az utcára, a tömeg egyszerre egy időben mindenhol rárepült a termékekre és szolgáltatásokra, amit a logisztika és a termelés nem tud a mai napig sem győzni kiszolgálni, eddig világos minden? :) akkor tovább megyek, vannak olyan országok, pl. Kína, akik elkezdtek felhalmozni az árukat, ez még tovább generálja az inflációt...stb. egyszerű volt nem ? :)
Úgy hogy nem nyerítve nyávogni kell, hanem gondolkodni vagy legalább is jól tájékozódni, ha már az előbbi önerőből nem megy ;)
“Persze az üzemanyagot még meg sem adóztatták. Tervben van”
A benzinnél több adó csak a cigarettán van.
Kérdésed többi része sincs közelebbi viszonnyal a valósággal.
#1
Mint írtam "részben" azért van!
Pl. autóárak emelkedése az autógyárak "környezetvédelmi" megsarcolása miatt van.
Így semmiben sem mondtál nekem ellent.
De az is igaz amit te írtál...
#3
brüsszeli adókról van szó te nagyon ész!
4-es "Részben", részben sem mondanám, annyira minimális vagy semennyi hatása nincs a BREXIT hatása az inflációra, a világon vagy csak nézzük Európát, sorold fel azokat a termékeket és szolgáltatásokat, amik az emberek minden napjaiban használnak vagy fogysztanak és a BREXIT miatt drágult vagy drágul.
Az autóipar hatalmas változáson megy jelen pillanatban keresztül, a brexitnek semmi köze ehhez.
Viszont, ha most Angliában élnénk, akkor megint más lenne a tészta, mert a brit import nagyrésze az EU-ból érkezik, és a vámoltatás nem kicsit drágított ott meg mindent, plusz a vámolásra jön a globális hatások miatti infláció is. Ott már igazat adnék, hogy a BREXIT miatt drágult minden szinte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!