Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Befogadjuk-e a közel-keletről...

Befogadjuk-e a közel-keletről illegálisan érkező menekülteket Magyarországra?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, segítse a magyar állam őket a letelepedésben Magyarországon.

2021. aug. 5. 21:41
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

27-es: ez nem mese, ez a valóság. Az ENSZ szerint a menekültek 41%-ának nincs legális hozzáférése a különböző nemzetközileg elismert személyazonosító dokumentumokhoz, így nem is tudják azokat magukkal hozni.


[link]


Ami papírjaik vannak, azokat pedig az EU nem ismeri el (pl. a szír, afgán, vagy szomáliai személyit, jogosítványokat), így ezeket jogilag nem is lehet arra használni, hogy ezek alapján küldjenek valakit vissza az anyaországukba. Ehhez útlevél kellene, az meg a szegény országokban kb. senkinek nincsen, mert ez sok helyen bitang drága. Egy szíriai útlevél például 400 dollárba került 2018-ig, ami több havi fizetést jelent egy átlag polgár számára. Most képzeld el, ha egy 5 fős család minden tagjának útlevelet kellene szerezni, egy háborús zónában, ahol a legtöbb családnak már az is komoly gondokat okoz, hogy legyen étel az asztalon. Azóta amúgy az útlevél ára megduplázódott, ma már 800 dollár. És akkor például a szomáliai vagy az afgán menekültekről még nem is beszéltünk, ahol a nemzetközileg elismert kormány hatalma kb. a főváros határáig tart, akik vidéken laknak, egyszerűen semmi esélyük nincsen egy útlevél megszerzésére.

2021. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

#26, azt én értem. Ha nekem kellene menekülni, akkor is vinnék bármi papírt magamról, a könyvtári belépőmet... Kérni megyek!

De láttam videókat a határ túloldalán összegyűjtött személyek okmányok kupacairól, így lett annyi szír kiskorú.


Soha jól tudom, még nem oszlott szét a Schengeni Egyezmény sem, tehát kb most lehetne az első papír nélkülülit beengedni az Unió területére, sikeres azonosítás után.

2021. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
61%

#30

"29: senki nem mondta, hogy mindenkit be kell engedni."

dehogynem mondták, mondják most is. Mégis miért van akkor a hiszti a határkerítés miatt meg hogy nem engedték be a migránsokat csak úgy, hanem a tranzit zónában kellett megvárniuk az ellenőrzést meg a döntést? Konkrétan fel is jelentettek miatta minket és az ítélet következtében ezt meg is kellett szüntetni. Most nincs tranzit zóna, éppen amiatt mert mi meg nem akarunk mindenkit/bárkit csak úgy beengedni.

Egy kicsit nézd már vissza a 2015-ös, 2016-os riportokat, amikor az osztrákok, németek itt hisztiztek, hoyg nem engedünk át mindenkit szabadon. Amikor Merkel konkrétan megzsarolta Magyarországot, hogy a Keletiből tovább mehessen mindenki aki akart, akkor is ha nincsen semmiféle papírja, azonosítása.

"Azt írtad, hogy aki menekül az nem illegálisan teszi. Én meg erre írtam, hogy egészen addig amíg a menedékkérelmét le nem adja és azt el nem fogadják illegálisan teszi, mert nincs más választása."

Ez nem így van. Azért van menekültjogi egyezmény és azért vannak ezzel kapcsolatban mind az uniónak, mind az országoknak törvényeik, mert a menedékkérelemnek is vannak legális szabályai amit be kellene tartani és tartatni.

Az egyik legfontosabb, hogy nem a menekülő dönti el, hogy meddig menekül, csakis az első biztonságos országban illeti meg automatikusan a menedékjog. Sem az unió, sem Magyarország nem határos Szíriával sem és sok más olyan országgal sem ahonnan tömegek "menekültek". Ahogyan a második legfontosabb kitétele a menedékkérelemnek, hogy a kérelmező együttműködik a hatóságokkal és betartja a törvényeket. Vagyis nem megy keresztül árkon bokron, nem tagadja meg az azonosítást, nem szalad szét, hanem oda megy ahová mondják és leül a fenekére, megvárja amíg döntenek a kérelméről.

2021. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

"Az egyik legfontosabb, hogy nem a menekülő dönti el, hogy meddig menekül, csakis az első biztonságos országban illeti meg automatikusan a menedékjog"


Akkor olvass bele a genfi egyezménybe, ami Magyarországon is hatályos jogszabály. Ilyen kitétel nincsen.

2021. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

#34 Beleolvastam. Benne van.

"31. Cikk

A menedéket nyújtó ország területén jogtalanul tartózkodó menekültek

1. A Szerzd Államok az országba való jogellenes belépésük, vagy tartózkodásuk miatt nem sujtják büntetéssel azokat a menekülteket, akik közvetlenül olyan területrl érkeztek, ahol életük, vagy szabadságuk az 1. cikkben foglalt meghatározás értelmében veszélyeztetve volt, és akik engedély nélkül lépnek be területükre, illetleg tartózkodnak ott, feltéve, hogy haladéktalanul jelentkeznek a hatóságoknál és kellképpen megindokolják jogellenes belépésüket, illetleg jelenlétüket.

2. A Szerzd Államok nem korlátozzák az ilyen menekültek mozgási szabadságát a szükséges mértéket meghaladóan és ilyen korlátozásokat csak addig alkalmaznak, amíg jogi helyzetük az illet országban rendezést nem nyert, illetleg más országba nem nyernek bebocsátást. A Szerzd Államoknak az ilyen menekültek számára megfelel határidt kell engedélyezni, illetleg a szükséges támogatást meg kell adni ahhoz, hogy más országba bebocsátást nyerjenek."

AZUTÁN, hogy megkapták a menekültstátusukat, már szabadon közlekedhetnek, de addig nem! Ez a mozgásszabadság már a menedéket adó ország által kiadott igazolványokkal lehetséges, az azonosítás és a menedékjog UTÁN! Ekkor válik JOGSZERŰEN ott tartózkodó menekültnek.

"26. Cikk

Mozgásszabadság

Minden Szerzd Állam biztosítja a jogot a területén jogszeren tartózkodó menekülteknek arra, hogy megválasszák tartózkodási helyüket és szabadon mozoghassanak az ország területén azon szabályok figyelembe vételével, amelyek általában az idegenekre azonos körülmények között vonatkoznak."

[link]

2021. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

A jog sajnos nem úgy értelmezi ezt a kitételt, ahogy te.


[link]


[link]

2021. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

#36 Értem. Szóval előbb állítod, hoyg nincs benne ilyen az egyezményben, majd amikor megmutatom neked, hogy benne van, akkor megpróbálod ezt felülírni mással.

Benne van az egyezményben és ez az amit be kell tartani! Ez az amire kötelezve vannak azok az országok, amik csatlakoztak hozzá.

Az, hogy egy szervezet szerint ezt másképpen kell értelmezni az nem tartozik ide.

2021. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
A jogszabály úgy működik, hogy azt a bíróság értelmezi, és az az értelmezés precendensértékkel bír. A bíróság nyilván jobban tudja, hogy az adott kitétel mit jelent, mint te, egy laikus. Mivel a bíróság szerint nem kell az első biztonságos országban megállni (ez jogilag nem is reális, nem lehet carte blanche eldönteni hogy kinek melyik ország biztonságos, ez esetről esetre változik), ezért a jogszabályban ez nyilván nincs is, csak te félreértelmezed.
2021. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

#38 Ez nem Amerika, nincs precedens jog!

Minden országnak a saját törvénye az ami meghatározza mi szerint kell eljárni és nem egy másik ország bírósága.

2021. aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
39: az EU-n belül bizony EU-törvények szabályozzák a bevándorlást és a menekültek jogi helyzetét, és az EU jogrendszerében erős a precedensjog.
2021. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!